Through the Ages: Nový příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 185x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Nový příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Pravidlá

Nie som si celkom istý čo sa týka efektu troch osobností.

Julius Caesar: Na karte je napísané jednou za hru, ale nemá tam byť správne napísané jednou za kolo?

Homér: Na karte sa píše ,že vo svojom ťahu mám naviac jednu surovinu pre stavanie a vylepšovanie voj.jednotiek, len neviem či sa to myslí tak, že jednu surovinu za každú jednotku ktorá sa bude stavať-vylepšovať, alebo jednu surovinu bez ohľadu na počet.

Johann Seb. Bach: Vôbec nerozumiem druhej vete efektu. Píše sa tam ,že "jakoukoliv městskou budovu" teda aj laboratoř, alebo knihovnu, arénu???
3.1.2016 16:42:30

osobnosti
Caesar: ne, není tam chyba. Jednou za hru.

Homér: jednu surovinu z kolo, bez ohledu na počet. Jinak by tam bylo napsané něco jako "na každou jednotku"...

Bach: no vidíš, vždyť tomu rozumíš! Jen doposud nic takového nebylo možné, prostě díky Bachovi můžeš přešoupnout človíka třeba z Alchymie na Film (za rozdíl v cenách). Ještě doplním, že městské budovy jsou i chrámy.

3.1.2016 17:10:12 | Upraveno autorem (porovnej)

J.S.Bach
Ten text na karte sa mi nezdá veľmi šťastne napísaný. Na miesto "vylepšiť" tam mohlo byť napísané skôr prebudovať, alebo prestavať. Každopádne vďaka za odpoveď ;-)

3.1.2016 17:42:48

vylepšení
Vylepšení je přímo název akce, v níž přesunuješ človíka z jedné budovy (např. Základy poznání) na druhou (např.: Alchymie). Bez Bacha je však tuto akci možné provést pouze mezi budovami stejného typu (např. laboratoře).

Takže zmatené by naopak bylo přestavěni nebo přebudování.
A mimochodem, celkem pěkně je to popsané v Dodatku na str. 12 pravidel.

3.1.2016 18:30:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Chammurabi
Na karte osobnosti v druhej vete sa píše, že pri zobratí osobnosti z ponuky ťa to stojí o jednu civilnú akciu menej. Teda ak bude v ponuke za jednu akciu , tak ho zoberiem zadarmo?
Pozeral som v Pruvodce hrou na strane sedem hore je príklad kde sa akurát spomína táto karta, ale vôbec tam nerešpektujú túto jeho vlastnosť. Tak neviem, asi je chyba v texte príkladu.

18.1.2016 17:31:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Chammurabi
Efekt Chammurabiho se vztahuje až na braní dalších osobností (pokud mám Chammurabiho vyloženého), ne přímo na něj samotného. Takže ten příklad je vysvětlený správně.

19.1.2016 15:43:48

DC

Branwen
A je tedy možné, že bude další osobnost skutečně zadarmo, nebo musím vždy "zaplatit" minimálně jednu civilní akci??

19.1.2016 16:06:38

@DC
Ano, v tomto případě je možné vzít si osobnost i zadarmo, žádné omezení na minimálně jednu zaplacenou akci tam není.

19.1.2016 20:11:26

Zastarale armady: Opevneni a Mobilni delostrelectvo
Cituji z pravidel, str. 9:
"Zastarale armady: Taktiky veku II a III zobrazuji vedle hlavniho velkeho cisla jeste nizsi hodnotu. Pokud je jakakoliv jednotka armady o dve ci vic urovni nizsi, nez je urovez karty taktiky, cela armada je povazovana za zastaralou a ma pouze nizsi taktickou silu. U zastarale armady se leteckou jednotkou dvojnasobi nizsi takticka sila."

K tomu z pruvodce hrou, str. 18:
"Poznamka: Pri urcovani, zda je armada zastarala, nebo ne, berte v potaz vek vytisteny na karte taktiky, ne aktualne probihajici vek."

Neni mi tedy jasne, jakym zpusobem muzu mit zastaralou armadu pro ucel taktiky Opevneni 5 (3) (Fortifications) z veku II, kde armadu tvori dve jednotky delostrelectva, kdyz delostrelectvo se ve hre objevuje az prave ve veku II. Stejny problem je s taktikou Mobilni delostrelectvo 5 (3) (Mobile Artillery) rovnez z veku II, kde armadu tvori jednotka delostrelecta a jizdy. Nejhorsi jizda je z veku I (Rytiri), a tudiz rovnez nikdy nemuze byt alespon o dve urovne nizsi, nez je uroven tehle taktiky. Jedna se snad o chybu v pravidlech? Nebo nejaky artefakt z predchozi verze hry? Nebo s tim hraji nejake neoficialne verze hry?

3.5.2016 17:02:28

stady
Taky jsem nad tím fáral. V případě Mobilního dělostřelectva zní odpověď Čingischán! V případě opevnění to může být prostě příprava na podobnou vlastnost jiného vůdce nebo divu v rozšíření.
A nebo prostě automaticky nastavili, že od druhého věku je na taktice taky (větší) polovina hlavní hodnoty.

Ze staré verze to není, tam tyto taktiky nižší hodnotu právě uvedenou neměly.

3.5.2016 22:06:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Wolfsen
Jasne, Cingischan, diky. Tohodle chlapka jsem malem pouzil v prvni hre, ale zena mi ho tesne prede mnou vyfoukla. Od te doby jsem s nim nemel tu cest, takze me to nenapadlo. S opevnenim se budeme muset nechat prekvapit.

3.5.2016 22:25:49

.
Zdravím, mám pám pár otázek.

Nejasné hranice-kam putuje žlutý človík? Oranžové pole, nebo žlutý pruh?

Geniální stavitel-mohu jej použít, pokud nemám žádné suroviny, nebo popřípadě mám jednu, ale postavit to díky kartě celé zdarma?

A potom, když mám přijít například o zdroje, nebo vracím zdroje při sklizni, nebo stavbě (popř. to samé s človíky) a mám už plný modrý/žlutý pruh, tak kam s nima? Přijdu o ně?

2.12.2016 13:58:28

cze.oi
Nejasné hranice: žlutý žeton, ne človík a putuje do žlutého pruhu. (Žluté žetony ve žlutém pruhu představují neobydlená území, teprve zvýšením populace se ze žlutého žetonu stává človík.)

Geniální stavitel: ano můžeš, v případě potřeby se modrý žeton na postavenou část divu přesune z modrého pruhu.

Plné pruhy: kapacita barevných pruhů je shora neomezená. Nejprve zaplníš předtištěná pole a pak je prostě hromadíš na pravém konci (pokud je pak zase z pruhů bereš, tak bereš nejprve ty mimo předtištěná pole).

2.12.2016 14:06:54 | Upraveno autorem (porovnej)

zamykám
Pro dotazy na pravidla použijte záložku otázky. Více viz: http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-otazka-otazek-3752/

28.5.2017 20:54:55

Vybíráme z Bazaru

Neoville
Neoville
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas