This War of Mine: Příběhy města sutin

xxxxxxxxxo hodnoceno 59x (Seznam vlastníků)

This War of Mine: Příběhy města sutin - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: This War of Mine: Desková hra
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jakub Wiśniewski
Michał Oracz
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Info

Ja sa velmi tesim, z dôvodu, ze tato hra je momentalne u mna n.1, co vy? Som strasne zvedavy, co bude expanzia obsahovat, urcite si to pýta nove postavy a viac kariet pruzkumu. Citujem Albi fcb:
"Je nám velkou ctí, že v CELOSVĚTOVÉ PREMIÉŘE můžeme oznámit přípravu rozšíření PŘÍBĚHY MĚSTA SUTIN pro hru THIS WAR OF MINE! Půjde o velkou expanzi se spoustou nových prvků a česká verze vyjde už v rámci prvního printu.
18.4.2018 17:24:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Modularna expanzia
Už som vygooglil dáke info, expanzia bude modulárna, teda si budeme môcť vybrať, koľko a aké elementy do základu pridáme a ktoré naopak nie. To ma trochu aj utvrdzuje v tom, že dáke veci v expanzií budú z kickstarteru, čož veľa chváli nepobralo :( (ja osobne nemam nič z proma a ani mini expanzie z KS, takže neviem)
http://galakta-games.com/index.php/2018/03/30/tales-from-the-ruined-city-market/

Budú farmári, poznačení vojnou a kopec nových kariet a žetónov do základu. Čo je pecka! Bude nový spôsob obchodovania cez týchto farmárov a ich karty "Wares" (výrobky) ktoré prinášajú na trh z okolitých miest Pogorenu. Keď sa dokončí prohledávaní bude sa dať rozhodnúť, či vaše ťažko nájdene suroviny ešte skúsite vyobchodovať za niečo užitočnejšie s novo prichádzajúcimi farmármi. Toto osobne určite vítam, lebo často krát sa odchádza z prohledávani s kopou zbytočností, pokiaľ sa nepodarilo cez lokáciu obchodovať. Dokonca keď prídete na trh, môžete okrem poctivého obchodu aj kradnúť, dokonca aj brutálne zbohatnúť, čo značí, že niekto na to doplatí našími rukami :D. Podľa toho ako sa zachováte, tak sa aj správa Tolerance token, ako vás ostatný ľudia vnímajú a podľa toho sa otvára nových skoro 200 epilógov spojených s Farmers modulom. Bude aj kus hracej dosky odkiaľ sa ťahajú, a kam sa odhadzujú nove karty "výrobkov". Maju byt aj nové miniatúry, tak snaď aj postavy.
Dúfam, že som niečo nepokazil, v súvislosti s ALBI game day, kde by sme sa mali dozvedieť nové info. Ale ja tu hru zbožňujem natoľko, že často som hľadal nové info a dnes som narazil :D Hra by mala vyjsť 3q 2018. Snáď albi prezradí aspoň mesiac, keď už nie presný termín :)
Som plný očakávania :) ..

18.4.2018 17:54:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření
Co si pamatuji ,tak v kampani na KS nebyly žádné věci KS exlusive. Takže cokoliv může vyjít.

18.4.2018 18:11:54

som KS amatér :D
Zle som to nazval, nie ks exklusiv, ale tie mini expanzie. To čo bolo na KS a v core boxe to nebolo. A teda: Farmers, Sewers (kanalizácia), Tactics (taktická mapa), Orphrans of war a Heart of city. A inak Heart of city bolo KS exclusiv, ale len toto.

18.4.2018 18:18:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Termín vydania
Nazdar,
je nejaká predstava, kedy by to mohlo byť u nás v ČR v češtine? Strašne sa na to doma tešíme :)

14.5.2018 09:08:15

Termín vydání
Ahoj,
my zatím počítáme s (doufáme v) Q4 2018. Píšu doufáme, protože už teď má ten projekt 6 týdnů zpoždění a to jsme ještě od tvůrců nedostali data na překlad.

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

14.5.2018 10:38:26

Delf
Dík za info... takže vzhľadom k poliakom to je takmer istý Q2/2019 :D ale radšej neskôr a kvalitne, než by to mali uponáhlať.
Našťastie je dovtedy dosť toho, čo hrať a tých rozšírení k rôznym super hrám je tento rok dosť veľa.

14.5.2018 11:13:47

Scenare+obalky
Dufam ze to bud tento rok, strasne sa tesim tu je dake nove info:
http://galakta-games.com/index.php/tales-from-the-ruined-city-incidents-part-i/

22.5.2018 12:12:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Legacy
Takový model her by se mi hodně líbil.
Základ opakovaně hratelný jako TWoM a rozšíření legacy systém.

22.5.2018 13:27:57

Legacy
Pre mna to má velke caro, za odmenu splnenia scénaru, nejaké nové karty ci zetony do základu :) paráda. Este dúfam v jednu ci dve nové postavy (aspon emira) a hlavne by to chcelo spestrit pruzkum dakymi novymi kartami.. a ked Boh dá tak aj aplikacia bude po cesky :))

22.5.2018 15:46:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Sewers modul
http://galakta-games.com/index.php/tales-from-the-ruined-city-sewers/

26.5.2018 19:49:26

opis troch scenarov
Dalsie nové info, co nás caka a neminie :) opis troch scenarov

http://galakta-games.com/index.php/tales-from-the-ruined-city-incidents-part-ii/


Mia san mia...

14.9.2018 12:00:59

LNF

.
Už aby to bylo:-)

14.9.2018 14:20:18 | Upraveno autorem (porovnej)

10.12.2018
Podla toho co sa da dohladat na nete predobjednavky su k 10.12.2018, tak snad to bude pod stromcekom, my sa tiez uz velmi tesime :))


Mia san mia...

14.9.2018 14:37:06

kdy bude

albi hodilo post na Facebook, že rozšíření bude po novém roce

14.9.2018 16:34:13

vydanie
Šak to malo mat celosvetovú premieru spolu s eng vydaním.
Len nech sa to nezačne predlžovať !
A čo je to začiatok budúceho roka? Januar, február ci marec?

Mia san mia...

14.9.2018 16:47:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Datum vydání
Ahoj,
datum vydání, které máme od výrobce, je listopad/prosinec. Nicméně základ nám slibovali na říjen a vyšel 11.12. Proto raději pesimisticky počítáme s tím, že rozšíření vyjde až v novém roce, než abychom to slibovali na Vánoce, a hra nedorazila.

Díky za pochopení ;)

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

14.9.2018 17:01:41

Nove info
Hra sa uz dá predobjednat (pre-release copy ) a vyzdvyhnut na Essene za maloobchodnú cenu 35EUR, budú mat obmedzené mnozstvo. Písu, ze hra by mala byt v Novembri! Tak som zvedavý na dátum CZ verzie a neviem sa doslova dočkať toto je moja topka na 2018.

Inak: 100 kariet, 7 miniatúr (Emira, macka, 2x farmar, 3x nasilnik), 6 hárkov, viac ako 30 žetónov a dlaždíc, stovky úplne nových skriptov, ktoré zahŕňajú viac ako 120 stránok príbehov z Pogorenu.

3 velke moduly:
-Sewers (kanalizácia, moznost sa vyhnut ostrelovacom),
-Farmers (trh a karty vyrobkov)
-Incidents- 5 scenárov: 1. Epidemia 2. Susedia 3. Blood in the Snow (pokus o vrazdu) 4. Refugees (pomôzu ale aj uškodia) 5. You and Me (nove skripty lásky, nové karty)
-Každý scenár obsahuje niekoľko unikátnych prvkov - kariet, žetónov a značiek a prejdením kazdého scénaru, máte právo otvorit jednu tajnú obálku s obsahom, ktorý vám pomôze prezit vojnu...

-Menší modul: Desperate Measures - karty ktoré vás posilnia, ked niekto zomrie alebo opusti skupinu, ale ....

-Nová postava Emira (karta aj figurka)
-Nová figurka mačky + karta (už sa bude dať asi zjesť :)) )

-!!! Niekoľko nových kariet pridaných k základným balíčkom !!! V toto som dufál uplne najviac, hlavne karty pre priekum a nálezy. Vďaka nim známe scenáre a kampane získajú možnosť lepšej opakovatelnosti.

- vo vnútri krabice je ukrytých 5 obálok s ďalšími kartami. Prejdením daného scenára z modulu Incidenty získate právo otvoriť jednu takúto obálku...

-na koniec len povzdych nad aplikáciou a cestinou..

Mia san mia...

3.10.2018 14:39:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Status Albi z FB
Přežije láska Zorana a Diny tanec mezi dělostřeleckými granáty, třeskuté mrazy a osobní cíle, které oba milence táhnou od sebe? ❤️ To už bude na Vás - ve scénáři "Ty a já" z rozšíření PŘÍBĚHY MĚSTA SUTIN pro THIS WAR OF MINE. Rozšíření čekáme v posledních týdnech letošního roku.

19.10.2018 14:29:04

Albi vs SR
už len Albi prestalo odstrkovať slovenských zákazníkov... lebo takto to na slovensku do Vianoc nebude :(

20.10.2018 08:33:16

Kdy CZ verze
Ahoj,
neví někdo aktuální informace, jak je to s CZ vydáním? :)

11.11.2018 11:14:04

Kuk
Viz. vlakno zakladna hra- diskuze-ceska verze od albi...

Mia san mia...

11.11.2018 11:56:34

Albi shop

Všiml jsem si, že na eshopu ALbi je uvedene že hra bude 12.12. (https://eshop.albi.cz/this-war-of-mine-rozsireni-1/)

11.11.2018 16:47:01

Tešíme sa
Dúfajme v to, Ježiško počuješ? 12.12

Mia san mia...

11.11.2018 17:35:20

WAR CHRISTMAS
Jako dárek dobrý, ale nevím zda s touto hrou je ta správná vánoční atmosféra :D

14.11.2018 19:21:37

Ideální
No já dostal základ loni na Vánoce a 25. jsem si to moc užil když celá rodina spala :)))) Ale záleží na kazdem :)

14.11.2018 21:08:50

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Beastgrave
Warhammer Underworlds - Beastgrave
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas