This War of Mine: Příběhy města sutin

xxxxxxxxxo hodnoceno 58x (Seznam vlastníků)

This War of Mine: Příběhy města sutin - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: This War of Mine: Desková hra
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jakub Wiśniewski
Michał Oracz
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj, rád bych se zeptal, jaké jsou dojmy z nového rozšíření.
14.12.2018 17:47:56 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Zatím jsem jen rozbalil krabici a čekám na první hru, která bude asi až po Vánocích. Vizuálně pěkné, líbí se mi systém stok, který je dostatečně variabilní. Líbí se mi nové figurky i žetony vybavení atd. Tentokrát jsou v krabici i stručná pravidla týkající se jednotlivých rozšiřujících modulů, což vítám. Úplně původně jsem si myslel, že v rozšíření budou i "Orphans", které lze najít např. na BGG. Není tomu tak, snad to bude v češtině vydáno někdy v budoucnu, nechce se mi do české verze hry míchat angličtinu.

Celkové dojmy z Příběhů města sutin jsou velice pozitivní, uvidíme, jak bude vypadat první zahrání :-)

17.12.2018 08:34:53

Adrie
děkuji za názor :) po vizuální stránce to vypadá parádně dle videí, tak doufám, že to bude stát za to

17.12.2018 19:22:27

..
Hm hm aha :-)

30.12.2018 23:01:40

Jarek
Tá hra toho obsahuje veľmi veľa a je ťažké to hodnotiť, keď človek odohral len jeden-dva scenáre.

Ale nám sa to zatiaľ veľmi páči. Vďaka scenárom sa základná hra skrátila a zhutnila a už nehrozí to, že by niektoré partie boli plné krásnych príbehov a iné vôbec bez príbehu a človek si tie príbehy trochu musel predstavovať a doopisovať. Scenáre zaručujú prítomnosť príbehu s hlavou a pätou v každej hre. A nielen náhodné príbehy, ale práve dopredu dané. Akurát, že ak jedenkrát vyhráte scenár, tak prečítate väčšinu textov z neho, nemusí byť motivácia ho hrať znovu. Prípadne je možnosť pridať moduly farmárov či kanály.

Scenáre sú dosť odlišné a zaujímavé, príbehovo vťahujú do deja, páči sa mi, že pravidlovo pridávajú len nutné minimum /nemám rád rozšírenia, ktoré základnú hru úplne prekopú/, ale zároveň sú to veci, čo budete robiť častejšie a nebudete ich robiť v iných hrách.

Pre tých, čo sa im hra zdá ťažká, tak tu je mačka, tá hru výraznejšie uľahčuje, aj keď začiatok bez surových jedál je ťažší.

Čo sa týka modulov farmárov a podzemia, tak tie sme ešte nehrali, len pri prečítaní pravidiel som si skusmo jeden prieskum kanálov prešiel a no... vymyslené to je perfektne, funguje to jednoducho ale zaujímavo, ale treba veľmi zvažovať, či to stojí za to. Veľmi ľahko dostanete zranenie, či nemoc či sa vám zhorší nálada a človek toho zas tak veľa nenájde. Ale - výhoda je, že môže to ísť urobiť aj postava, čo nemá žiadnu voľnú akciu - a výhoda je aj to, že niekedy keď sa nedarí v noci nájsť, čo človek potrebuje (a že takých hier bolo), dá sa riskovať aj cez deň.

Pre fanúšikov základnej hry podľa mňa za tú cenu nie je čo váhať. A odmeny v obálkach (aspoň tej jednej, čo sme otvorili) stoja tiež za to :)

31.12.2018 01:03:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Podobne
Mame to podobne ako ludomyl. Mame odohrate 3 scenare. Krvavy sneh na druhy krat, utecencov na prvy krat a epidemie sme hrali dva krat a zatial nic :) . Ten je docela narocny. Stoky ani farmarov sme zatial nehrali, najprv chceme prejst scenare. Takze hodnotit u mna skoro. Co sa tyka scenarov tak super. Osobne som cakal celkovo viac kariet do zakladnej hry to je jedine co by som zatial vytkol.

31.12.2018 09:33:22

Scenar epidemia
Tak dnes konecne prejdeny aj posledny scenar epidemie a otvorena posledna obalka-odmena v obalke C, uplne super. Musim povedat ze to bol doslova boj tento scenar na 5 krat! Vcera sme to hrali dvakrat za sebou a dnes tiez dvakrat za sebou. Tento scenar bol extremne narocny, ba priam nemozny prejst. Co uz som vedel po prvom zahraní. Musi mat clovek vela stastia a hlavne prve dva dni musi mat EXTREMNY pruzkum, aby mal za co nakupovat lieky a hlavne vakciny. Druhy den pruzkumu sme mali nalezy v hodnote nieco cez 80! A to nas zachranilo, mali sme dopad na skutecnost, kde sme vyrabovali skrinku, ktora bola plna hodnotnych veci konzervy, surove jedla a pod. Potom sme dva krat hodili specialny nalez sperky, a dokonca dva ciste liehy jeden v specialnych nalezov, druhy normalne na karte nalezov a to nas zachranilo, popritom sme mali same spize a nabytky, dokonca kartu, ktora dovolovala brat dva krat nabytok. Extremne stastie :)) . Keby sme nemali taky pruzkum druhy den, tak to zase nedame. Priznam sa, ze som vcera po tretej neuspesnej hre tohto scenaru rozmyslal, ze sa na scenar vykasleme a obalku si otvorime, taku beznadej som pocitoval. Ale dnes v piatej hre, ked sme mali ten spominany pruzkum druhy den za vyse 80 hodnoty a kazdemu z troch sme kupili vakciny aj lieky. Uz som vedel, ze to dame aspon v jednej-dvoch postavach z povodnej skupiny do konca. Nakoniec prezili vsetci traja a len jeden mal zufalost na hodnote 3. Ostatny dvaja mali len hlad na 1 a unavu na 1. Vcera nam skapinal jeden za druhym a vzdy ten jeden povodny chodil pribrat po novu postavu von. Som rad, ze to mame za sebou, bolo to trapenie a boj, nervy a beznadej, miestami chut to cele zbalit a scenar roztrhat. Tak ako prava vojna a jej dopad na obyvatelstvo v dome :). Inak stoky velmi zaujmave, aj odmenia aj potrestaju. A trh a farmary super, zlahcuju hru a pomahaju, ked nie je obchod zohnat aspon nejaku potravu. Koza, vyznam podojit ju nam nikdy neprisiel vhod, alebo ze sa oplati. Naopak zabyt ju je super a vela to nestoji ak ma clovek dobre postavy s nizkou empatiou. Uz len dufam ze ALBI vyda aj dalsie chystane rozsirenie :D. Best ever game co sa tyka zazitku..

21.4.2019 16:40:32 | Upraveno autorem (porovnej)

2. rozšíření
Můžu se zeptat JAHMANsvk, jestli máš nějaké informace o druhém rozšíření? Zatím jsem o tom nikde nečetl, krom diskuze na BGG.

21.4.2019 17:05:12

2. expanzia
Bud v joubcaste alebo v games tv cz vraveli, ze sa chysta. Cize viem iba, ze by malo byt, ale nic blizsie co ma obsahovat ani o com to ma byt zial.. na bgg si sa co docital ty?

21.4.2019 17:36:44 | Upraveno autorem (porovnej)

https://boardgamegeek.com/thread/2117941/expansion-hopes-2019
Nic moc, můžeš se podívat.

21.4.2019 18:17:00

Vybíráme z Bazaru

Skytear: 6 rozšíření
Skytear: 6 rozšíření
Akt. cena: 2190 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas