This War of Mine: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 500x (Seznam vlastníků)

This War of Mine: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jakub Wiśniewski
Michał Oracz
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zvažuji koupi, ale ...


Zdravím, přemýšlíme s manželem, zda si hru koupit. Teď jsme hodně pařili Zombicide: Zelená horda, tak jsem si řekla, že by to chtělo na chvíli změnu. Tahle hra mě zaujala na první pohled. Velká krabice, postavy, velký plán a spoustu karet.
Mám obavy, zda nás ale bude bavit. Na druhou stranu si říkám, že když nás baví Zombicide, tak to bude obdobné, ale chtěla bych názor pár lidí. :) Máme do toho jít? Nebudeme litovat a budeme se ke hře rádi vracet? Děkuji. :)
23.2.2020 20:09:07

Dojmy
Vlakno dojmy si citala? Viem o hre vela povedat ale zombicide som nehral takze tam porovnavat neviem, u nas je to najhranejsi AT. Je to realne, surove, drsne, zufale, no ked prezijes tak epicke :) . Hra lahka urcite nie je.

23.2.2020 20:18:44 | Upraveno autorem (porovnej)

TWoM
Tohle je úplně něco jiného. Zde se staráš o přeživší. Sháníš jídlo, vodu, vylepšuješ úkryt, chodíš pro zásoby. Na rozdíl od Zombicide se tu bojuje jen zřídka, spíše se tomu snažíš vyhnout. Jediné o co ti jde, je přežít do dalšího dne. Hra je pekelně těžká a hodně drsná. A náročná na čas, i když se postup dá sejvnout. Ale zas pro dva je super, ve více lidech bych asi nehrál...

23.2.2020 20:28:56

Pozri si videá o hre
Je tu 11 videí o hre, vyber si niektoré z nich a pozri si ich, pretože ako spomínal defith, tak toto sa zombicidu ani náhodou nepodobá. Je to veľmi dobrá hra, ale je veľmi špecifická a vôbec nemusí človeku sadnúť. A nielen kvôli téme, ale aj herným spracovaním.

V iných hrách to je tak, že jeden človek ovláda jednu postavu, tu všetci ovládate naraz všetkých a len sa dohadujete ako ich využijete. Druhá zásadná vec - základná hra je dlhá, ak sa vám podarí prežiť, tak treba počítať minimálne so 4+ hodinami. Tretia zásadná vec - dalo by sa povedať, že this war of mine je simulácia, to znamená, že sa na vec pozerá s relatívne podrobnej stránky, napr. málokedy nájdete priamo strelivo, skôr si treba zohnať náboj a chemikálie a dať strelivo dokopy a pod. veci a to nie každého musí baviť.

Ak ale vieš o tom, čo je táto hra zač a ste ochotní u toho stráviť pár hodín, tak vám to poskytne neskutočný zážitok. Mechanikami i príbehom.

Ešte doplním jednu vec - nevýhodou sú pravidlá. Táto hra ich v podstate nemá napísané. Resp. sú napísané rôzne, preto doporučujem po prečítaní "pravidiel", čo sú v krabici, stiahnuť odtiaľto súpis, kde sú spísané všetky pravidlá, aj nie, čo sú skryté a človek ich musí nájsť.

23.2.2020 20:43:42

Pc
Ja třeba bych doporučil vyzkoušet pc verzi, než koupíte deskovou. Jasně, desková je více propracovaná, ale jen na atmosféru hry a prostredi, zda vás nějak zaujme.

Ja hrál nejdříve na PC, pak i mobil a nakonec koupil deskovku. Koupi nelituji jediné koruny :)

24.2.2020 08:41:58

Dobrý tip..
Souhlas s Tomass182, vyzkoušejte PC verzi :) Já teda odjakživa miluji deskovky, ale zrovna tuhle hru jsem taky nejdříve hrála na PC a nadchla mě tak, že když jsem zjistila, že existuje desková hra, letěla jsem si pro ni ještě ten samý den :D

24.2.2020 10:45:41

pc
ja som hral najskôr stolnú hru, potom zaobstaral počítačovú a počítačová bola nuda - čo sa týka pc hry, tak doporučujem len v prípade, že vám ide o to, aby ste pochopili o čom tá hra je, ale inak vám o mechanikách hry a jej fungovaní nepovie nič (max. pochopíte pri hraní hry, že ako dobre sa podarilo niektoré mechaniky z pc hry preniesť do stolnej hry)

24.2.2020 12:37:09

Jessica
Myslím, že by si sa mala rozhodnúť podľa toho či hľadáš zábavnú hru z pohľadu, že sa pri nej bavíš, alebo "zábavnú" hru z pohľadu že s hrou bojuješ a trápiš sa pri nej, s pocitmi frustrácie a oceníš jej hutnú atmosféru... Táto hra je práve ten druhý vymenovaný prípad, je vynikajúca ale určite nie je na oddychnutie si a vypnutie od dennodenných starostí. Ja osobne musím mať pokryté všetky moje potreby a byť psychicky odpočinutý pred tým ako sa pustím do this war of mine. Lebo toto je hra ktorá ubíja hráča (hráčov), no navzdory tomu je vynikajúca.

24.2.2020 13:09:13 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Na PC hry asi moc nejsem. Já spíš ty deskovky. Ono Zombicide člověk sice hraje za svoji postavu, ale prakticky hrajou všichni společně proti hře. Takže to bude vesměs podobné. A dlouhé hry my máme rádi. Zombicide jsme hráli taky asi 4 hodiny. :D Videa jsem nějak viděla. Manžela odrazuje to, že se nika. Moc nechodí. Ale třeba ho ještě překecám. :D

24.2.2020 13:14:11

Jessica

Hm, "Takže to bude vesměs podobné".. To by se to dalo srovnat i s Monopoly, je to taky podobné, protože se hraje na hracím plánu.

U této hry doporučuji opravdu hru nejdříve někde vyzkoušet, pokud máte možnost.

24.2.2020 13:25:34

Jessica
Hele tak manžel si může udělat turistickou túru a ty si to zahraješ solo (což je ostatně asi nejlepší způsob jak tohle hrát) ;-)

24.2.2020 13:28:28

Jessica
Je to hodně jiný než Zombicide co se týče mechanik, ale hodně stejný v tom, že jak v Zombicide, tak i v TWoM děláš furt to samé. U Zombicide mi přišlo, že je to aspoň pořád zábava a hra tě tolik neposírá.

24.2.2020 13:37:48

bilajz86
s tou zábavou je to individuálne - ja to mám presne naopak - zombicide je pre mňa hrozná nuda, this war skvelá výzva a hutný príbeh

24.2.2020 14:17:02

pohyb
hej, typický pohyb ako v "dungeon crawloch" tu nie je, pokiaľ hľadáte niečo podobného s pohybom v češtine, tak potom zvážte aj descent (s appkou ako coop) alebo panství hrůzy

24.2.2020 14:21:26

...

Mrkni na Kubera nebo joubcast a uvidíš

24.2.2020 14:40:22

Můj pohled
Před koupí doporučuji vyzkoušet. Tahle hra není jenom špatná, je určitě nejhorší hrou, co jsem kdy hrál. Je to něco mezi gamebookem a deskovkou, spolu to ale moc nefunguje. Když jsem se začetl, nechtělo se mi vracet do hry a od hry se mi nechtělo odtrhávat kvůli čtení knihy příběhů. Obtížnost je zbytečně vysoká, tempo hry neskutečně pomalé, než něco postavíte je to hrozná doba, pořád něco čtete, otáčíte karty, přemisťujete žetony sem a tam a hlavně jsem neměl pocit, že bych něco hrál nebo ovlivnil, spíš jen přihlížel.

24.2.2020 16:07:10

Depresivnost
Vsichni tu mluvi o surovisti a tak, ale nejak se nikdo nezminuje o tom, jak je jra ve slutecnosti silene depresivni. Teda aspon ja osobne si to beru osobne, kdyz mam ignorovat maly pmacici dite, co ztratilo rodice, nedat mu najist a jeste lip ho prastit po hlave at se uz netrapi, jo a diky takovymuhle rozhodnuti pak jru prohrat ja sebevrazdu na konci hry... btw druha volba nechat dite bejt se taky rovna prohra protoze ti neco bude chybet nebo to dite na tebe upozorni...
Fakt depresivni hra...
______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

24.2.2020 21:33:06

LNF

Volba
Za mě tato hra patří mezi skvosty deskovek. Podobný mix žánrů a atmosféry nenabízí žádná jiná hra.

Koupí určitě chybu neuděláte. Přes koupí se mrkněte na videa a pak se rozhodnete. Atmosféra války z pohledu civilisty a těžkost volby je unikátní. Případně ji můžete se slevou prodat.

Ty hodiny strávených u této hry za to stojí!

24.2.2020 22:11:37

Budeme si půjčovat

Tak nám půjčení zařídil kamarád. Tak zkusíme a uvidíme. :) Děkuji za vaše názory. Asi si to člověk prostě musí zkusit. :)

28.2.2020 10:19:36

tak jak?

jak to se hrou nakonec dopadlo? líbila se? koupeno?

19.11.2020 16:26:32

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas