This War of Mine: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 497x (Seznam vlastníků)

This War of Mine: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jakub Wiśniewski
Michał Oracz
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Srovnání se Zimou Mrtvých

Je tu někdo kdo hrál oboje hry a napsal by nějaké srovnání co je lepší/horší? Aktuálně mám dilema zda dokoupit rozšíření Dlouhá Noc, nebo se na to vyprdnout a koupit tohle :)
22.12.2017 10:18:20

Za mě..

Podobné je téma i herní mechaniky. Mě teda víc oslovila TWOM na příběh je kladen větší důraz, ale také důležitý je počet hráčů. Sólo a ve dvou určitě TWOM. Ve více lidech Zima kde je zas fajn možnost zrádce. Obě hry jsou každopádně dobrý.

22.12.2017 10:26:46

...............
Čistě pro zajímavost, v čem vidíš podobné herní mechaniky? Ano, v obou hrách musíš shánět jídlo a nějaké věci, ale to mi přijde, že je tak vše. :)

Jinak obě to jsou super hry! I proto bych spíše kvůli variabilitě než Dlouhou noc bral TWoM.

....................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky.

22.12.2017 11:57:36

Podobnosť
Tak podobnosť je podľa mňa väčšia, samozrejme možno nie konkrétnymi mechanikami, ale skôr tým, čo prezentujú. Ale zase nie je nejako zásadná a obe hry podľa mňa prinášajú hráčom iný pocit. Kým This war of mine vyvoláva pocit, že sa medzi svojimi postavami priamo nachádza a prežíva s nimi príbeh, tak Zima mŕtvych je viac o vonkajšom manažmente a osobných cieľoch.

Podobnosti:
*V oboch hrách sa hráč stará o skupinu preživších, ktorá sa nachádza v nejakom úkryte a ktorých vysiela na nebezpečný prieskum okolia, pri ktorom sa postavám dejú rôzne udalosti.
*Obe hry sa odohrávajú v zime, je v nich nedostatok surovín, postavy zápasia o prežitie a musia sa zabedňovať, aby prežili.
* V oboch hrách sa nachádza manažment postavy, príbehovosť, boj o prežitie. Akurát podľa mňa má This war of mine všetky tieto prvky posunuté do hlbšej roviny.

Hĺbka This war of mine:
* Manažment postavy je prepracovanejší - v unikátnych potrebách a v unikátnych emóciách a v tom ako ovplyvňujú hráčove akcie. Síce hráči v oboch hrách riadia skupinu postáv, tak v TWoM sú postavy hráčovi bližšie, v Zime mŕtvych sú len akýmsi spotrebným materiálom potrebným, aby mal človek čo najviac akcií.
* Manažment úkrytu je v Zime mŕtych minimálny, tu hrá veľmi dôležitú úlohu - preskúmavanie úkrytu a vybavovanie zariadením.
* Príbehovosť - aj Zima mŕtvych sa snaží o unikátne príebehy, ale tým, že je v nej príliš veľa postáv, tak zostávajú na povrchu. TWoM je omnoho viac adventúrou a omnoho viac než o splnení cieľov je o príbehu, ktorí tvoje postavy prežívajú.
* Boj o prežitie - 5 rôznych "emócií" (či ako to nazvať) o ktoré sa treba starať dostáva boj o prežitie do podrobnejšieho a s každou hrou unikátnejšieho módu. Nestačí totiž len zabezpečiť jedlo, ale človek musí mať dobrú náladu, nebyť chorí ani zranení a ani unavení.

22.12.2017 13:47:54

Vybíráme z Bazaru

Duna: Impérium, Sleeved
Duna: Impérium, Sleeved
Akt. cena: 830 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas