This War of Mine: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 494x (Seznam vlastníků)

This War of Mine: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jakub Wiśniewski
Michał Oracz
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pro 4 hráče?

Zdravím, přemýšlím, že bych tuto hru pořídil do naší čtyřčlenné herní skupiny. Na bbg mě ale překvapilo, že hra pro 4 hráče není doporučovaná. Hrajete to někdo ve čtyřech? A máte srovnání v méně lidech?
18.3.2019 20:37:42

...
Těžko říct. Je to takové sólo naroubované na hru více hráčů. Hráči se střídají po určitých krocích a vždy hraje v podstatě jen jeden...

Ve dvou je to super, víc hráčů už dost záleží, s kým to hraješ. Někdo je nadšený i ve čtyřech, jiný ne... pokud máte rádi atmosféru a příběh, který hra vytváří, pak by to mohlo fungovat. Ale radši bych to nejdřív zkusil.

18.3.2019 20:53:39

...
Ta hra je o příběhu a záleží s kým to budeš hrát. Pokud jste všichni na podobné vlně, tak ve čtyřech hráčích se to dá v pohodě hrát. Jde o to, že čím více hráčů, tím menší vliv na ten příběh máš, takže pro soutěživé hráče, kteří potřebují mít nad hrou kontrolu, budou asi trpět. Já jsem si hru užil dokonce jen jako divák.

18.3.2019 21:42:15

...
Jak píšou ostatní - hra je pro čtyři hráče v pohodě v případě, že máte alespoň trochu podobné uvažovaní, náturu, přístup k lidským hodnotám,... Je to totiž hodně o rozhodování. Hru vždycky vede chvíli jeden z hráčů, který má hlavní slovo. Pokud se na něčem nedohodnete, jeho slovo platí. No a při představě, že se celou hru chováte opatrně, aby vám nikdo neumřel, nepouštíte se do nebezpečných akcí a pak se k veslu dostane někdo, kdo pošle postavu skoro na jistou smrt jenom aby dostal kus žvance... To by mohlo v některé skupině vést až k opravdovému násilí na hráčích. ;-)

19.3.2019 07:02:13

délka
Ještě jeden aspekt. Čím vás bude víc, tím déle se budete o všem dohadovat a tím delší celá hra bude a ber to tak, že i v jednom je to hra na několik hodin, ve čtyřech už to budete muset hrát na několikrát.

19.3.2019 07:23:48

délka
Délka také závisí na rozpoložení skupiny. Osobně jsem žádné velké dohadování nezažil, maximálně se řeší jaké se budou hrát akce, ale tam zase až tolik možností není, takže ve čtyřech nebo třech jsem žádný výrazný rozdíl nepocítil.
Nicméně dvě hodiny na krabici na celou hru nestačí. Hra je koncipována tak, že by jí mělo jít po každém herním dnu uložit. My to vždy hráli v jednom kuse. Výhoda je, že od této hry mohou klidně hráči odcházet a hra pokračuje dál.

19.3.2019 08:27:34

Vybíráme z Bazaru

Noctiluca IT verzia s CZ návodom
Noctiluca IT verzia s CZ návodom
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas