This War of Mine: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 500x (Seznam vlastníků)

This War of Mine: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jakub Wiśniewski
Michał Oracz
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se vám líbí systém pravidel

Mám tedy na mysli to, že se pravidla učíte v průběhu hry.
Nám to tedy moc nesedlo. Alespoň v případě TWOM. Osobně rád hraji podle jasných pravidel a nemám moc rád nějaké domácí úpravy a situace, kdy si musíte něco odvodit a domýšlet. Zde se nám, bohužel, stávalo poměrně často, že jsme si nebyli jistí, zda hrajeme správně.
--------------------------------
Temná křídla, temná slova
2.1.2018 22:11:14

....

mě osobně chybí jen rejstřík.. když člověk něco přehlídne nebo zapomene neví kde hledat...

2.1.2018 22:22:49

Pravidla
Musím říct, že je to zajímavá myšlenka a u nás to fungovalo celkem dobře. Samozřejmě jsme tu a tam něco přehlédli, něco hráli špatně a až na konci kampaně jsme se dozvěděli, že už tak od půlky nesplňujeme podmínky vítězství :D Hru jsme si ale užili a druhá kampaň už byla v pohodě.

Nicméně nějaký přehled pravidel by se asi hodil, ale to není problém jen této hry.

Líbilo se mi to objevování mechanik v první hře, kdy člověk netušil, co přijde dál. Předlohu jsem samozřejmě znal, takže úplně na slepo to nebylo, ale stejně to bylo fajn :)

2.1.2018 22:32:55

Fail
Jop, za me je to totalni fail, prvni hra byla extremne zmatena, druha pak sice o dost lepsi, ale stejne si myslim, ze tam stale mame par bodu, ktere jsme si museli domyslet a je mozne, ze spatne. System "vice o XY naleznete pod bodem 700" je taky dost nepovedeny, proc uz rovnou nesepsat abecedni rejstrik k jednotlivym pojmum a mechanikam, nemluve o tom, ze misto "vice" je tam nekdy jeste "mene", nez v Deniku. Uvitala bych jeste klidne nejake jednostranne schema s moznosti postupu boje, at porad nelistujeme tam a zpatky v deniku a ve storybooku, kdyz vyjimecne musime bojovat (v kazde z her asi jen jednou) a proto nemame vubec zazity ten postup - tj. kdy kdo utoci, kdy presne je sance utect/ukoncit boj, co to obnasi, co utok ze zalohy, jak funguji ruzne zbrane apod. A kdyz uz jsme u toho, chtelo by to i nejake strucne schema na celkovy prubeh jednoho kola, to neustale omilani deniku me tedy uz po nekolika kolech docela otravuje, a kdyz uz na nej zapomenem a jedem chvili z pameti, tak pak zjistime, ze jsme neco preskocili... mno, asi bude vhodne si nekde takoveto podklady sehnat extra, ci je proste vlastnorucne sestavit.
Jinak hra sama o sobe se mi libi, ackoliv zatim mam dojem, ze docela vyraznou podminkou alespon vzdalene nadeje uspechu je to, ze behem aspon takovych 5-10 kol nebudete mit tu smulu, ze bude treba bojovat.

3.1.2018 07:00:32

oceňuju nápad
protože je příjemné začít hrát hned po rozestavění a pravidla řešit postupně. Ale to, že pravidla nejsou na jednom místě a musím hledat v deníku, knize příběhů a leckdy i zpětně na kartách, tu hru zase naopak brzdí / protahuje.

3.1.2018 12:43:43

Pravidla
systém učení za běhu je za mě OK. na BGG jsem si stáhl výcuc FAQ a skrytých pravidel z deníku a nemám problém. Ale je pravda, že něco takového jako rules reference / summary mělo být ve hře od začátku.
___
redaktor Deskofobie

3.1.2018 13:05:56

Dávám za pravdu.....
každému, kdo sem zatím odpověď dal....
přéééésněěěě.
Měl jsem sto a jednu chuť to zbalit. Ještě teda leží rozložená na stole (v pátek odpoledne jsem ji vyzvednul)a ještě večer na chatce rozložil. "Utrpěna" tři kola. Zítřek ukáže,ale morálku máme zrovna na nule.
Asi to zítra sesypu do krabky, přeskočíme druhou a začneme rovnou třetí partií, příští víkend.
Rozhodopádně nás to bavit bude, jen ten rozjezd. Slabší povahy může odradit.

3.2.2018 20:13:40

petrin
Ja som postupoval tak, že som si najskôr pozrel 2-3 gameplaye, kde aj vysvetlujú priebežne pravidlá a keď hra prišla, tak som si prečítal všetky pravidlá, čo v nej sú - aj tie, čo sú v knihe príbehov a až potom som to išiel hrať.

V sekcii na stiahnutie nájdeš stiahnuté všetky pravidlá z denniká pokope, aby si ich nemusel hľadať. Komu nesedí ich systém, nech to takto hackne. Spolu s tými gameplaymi človek získa o hre slušný prehľad.

Čiže som k tomu pristúpil ako ku každej inej hre a na ich systém som sa vyprdol a dá sa to. Samozrejme otázky sú, ale tie vzhľadom ku komplexnosti takejto hry budú vždy.

3.2.2018 20:54:00

7-8 hier
Mne to tiez na zaciatku robilo velky problem. Ale to bolo aj pri civke a ta ma pravidla jasne napisane :) . Prve 3hry boli s chybami a chaoticke, ale atmosfera mega. Potom 4-5 hru uz mi nebolo jasnych len par konkretnych veci, na ktore som sa tu opytal alebo odpozeral s videi. Za sebou uz mame tych 7-8 hier a uz to sype, ale ziadna nebola pod 3.5 hodiny vo dvojici. 5 poslednych hier bolo kazdy den jedna hra a to podla mna mi dost pomohlo na osvojenie si hry. Teraz mame pauzu druhy den a dnes som mal pohnutky ze frajerke nenavrhnem ci neskusime aspon scenar zahrat (tie trvaju zevraj kratko) :). Dennik uz poznam na spamät a obchodovania na lokaciach tiez (ake zetony mozes a za aku proviziu) :)). Pravda je, ze sa moc casto nebojuje, ale to je aj stylom hry. V poslednej hre sme mali velky problem s jedlo (hladomor plus este zvysenie ceny jedla v obchode), a na priekumoch nam bola dobra kazda jedna karta pruzkumu a tak sme vyslovene obetovavali jednu postavu skrz vela overovania hluku a vela bojov na ukor jedla pre ostatnych. A aka zbran co robi, kto striela prvy, uprk, symbol tamten henten, paragraf atd., da zabrat v prvych hrach, ale podla mna chce to len natrenovat a viac obohrat, alebo si len zobrat karty obyvatelov, pravidla a boj natrenovat len tak mimo hru, s pravidlami v ruke. Naopak sa mi zda, ze ovela viac zdrzuje kniha pribehov a texty, niekedy su dost dlhe, a aj sa tam pise, ze sa nema citat vsetko, ze to moze nudit, ale len ten nakloneny typ pisma, my citame vsetko :) a to dost prida na case. Tiez zdrzuju rozhodnutia niekdy vaham aj par minut co urobim. Ked uz clovek po viac hrach, vie co ho caka, ze potrebuje palenku lebo... a vie, ze ked karta osudu da povahu A (co väcsinou) tak sa stane hento a potom sa bude overovat empatia, lebo umrel henten atd. tak mi praveze dost dlho trva, komu zvysim hlad, komu zufalstvo, kto bude spat atd. Lebo sa snazim rozmyslat min. kolo do predu. Ale urcite sa oplati tymto vsetkym prekusat, kvoli hre samotnej. Nie je nic horsie ako dohrat a zistit, ze som to hral cele zle, ale vravim, oplati sa to.

3.2.2018 21:24:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization - nová, rozbalená (CZ)
Sid Meier's Civilization - nová, rozbalená (CZ)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas