This War of Mine: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 484x (Seznam vlastníků)

This War of Mine: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jakub Wiśniewski
Michał Oracz
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hra s různými lidmi


Zdravím, chtěl bychsi pořídit tuto hra, velice mě zaujala a už se těším, až jí budu mít doma.
Chtěl bych se akorát zeptat, co se týče hraní příběhů.
Začnu hrát například ve 3 lidech jeden příběh. Musím s nimy pokračovat i do dalších příběhů? Nebo můžu hrát různé příběhy s jinými ldimi?
Pořídil jsem si takto před vánocema hru Detektiv, myslel jsem že každý případ můžu odehrát s někým jiným a zmílil jsem se,
i přesto jsme ho nakonec hráli jen s manželkou a naprostá spokojenost.

Díky za odpověď
1.1.2021 17:40:19

Více lidí
Hra má ukládací tabulku, kde si zápíšeš aktuální stav hry. Při pokračování hru rozložité tak, jak jste ji sklidili. Takových tabulek můžeš mít tolik, kolik herních skupin.
Nicméně hra nějaký příběh na pokračování jako takový nemá, tak pozor (rozšíření mám, ale nehrál jsem, nicméně ani tam myslím není nic takového).
Buďto si rozehraješ hru v nějakém základním stejném setupu, nebo si vybereš jeden z pár autorských scénářů. Nicméně ten dohrajete se skupinou za večer, a to je vše. Zbývá buď hrát znova, nebo vybrat jiný scénář, a hrát od začátku.

EDIT: nutno ale podotknout, že znovu hratelnost je nadmíru veliká. A těch pár scénářů je asi jen takový bonus, zajímavost.

1.1.2021 18:02:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Bargud
Jestli to dobře chápu, tak si můžu zahrát scénář například s Karlem a Kubou. Můžu si s nimi uložit hru a pokračovat někdy příště.
Další týden to se mnou budou chtít hrát Jarda s Michalem, takže si vyberu zase nový scénář.
Tudíž nemusím hrát hru pořád se stejnou partou, kterou to například nebude bavit. :)

1.1.2021 18:16:06

Příběh
TWoM nemá propojený příběh jako Detektiv kde je vsech 5 případů navzájem propojeno do jednoho velkého průběhu. Určitě se toho nemusí bát že bys nemohl hrát z různými lidmi. Ano, v rozšíření je rozvinutější scénář ale to je jenom jedna z mnoha variant jak hru hrát. Jinak jeden scénář dohraješ s jednou partou za večer a druhý den můžeš hrát s někým jiným. A kdyby jste to dohrát nestihli, není problém si hru uložit pomoci ukládacího listu (a výborný pomocník je i foťák).

1.1.2021 19:10:02

Ukladanie hier
Aby nevznikol dojem, že uložených (prerušených) hier môžeš mať v jednej chvíli viac, tak dopĺňam, že toto štandardne (podľa návodu/appky) možné nie je. Vždy je možné mať len jeden "save" a k nemu sa vrátiť. Ak chceš počas prerušenej hry začať hru novú, ten "save" už môžeš zahodiť do koša. Žiaľbohu, nefunguje to úplne ako vo videohrách.

4.1.2021 05:31:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Viac hier
Mne sa to podarilo,,, treba si len poznačiť ( v mojom prípade odfotiť ) viacero kariet/komponentov - napr. vyradených z hry, takže je to trocha zložitejšie ale myslím, že problém to u TWoM nie je.

4.1.2021 09:45:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ztracený ostrov Arnak + Velitelé + Insert CZ
Ztracený ostrov Arnak + Velitelé + Insert CZ
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 4 hodiny

Offcanvas