This War of Mine: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 494x (Seznam vlastníků)

This War of Mine: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jakub Wiśniewski
Michał Oracz
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ako ste dopadli v svojej prvej hre?

Pochváľte sa, ako ste dopadli vo svojej prve hre?

Ja som prežil 6 kôl, zázrakom po riskantnom obchodovaní s vojenskou základňou, kde ma len tak tak nezabili, splnil cieľ prvej kapitoly (získať a odovzdať strelnú zbraň), ale doplatil som na požiar (zničil mi posteľ a dielňu) a to, že nedostatok vody produkoval v mojich postavách nie hlad, na ktorý som bol dobre pripravený (2 surové jedlá a 4 zeleniny pre 2 postavy), ale zúfalstvo, čo mi nešlo znížiť. A tak všetky moje 3 postavy skončili so zúfalstvom 4 - 2 z nich vojnu prežili, jeden to sám, s nemocou 3 vzdal a obesil sa.
14.12.2017 19:15:27

katastrofa :)
hned druhý den jsem při prohledávání narazil na kartu obyvatel s vykřičníkem. a povedlo se mi na kostce hodit vysoké číslo a ještě vylosovat slušný vojáky :D moji neozbrojení 2 členové dostali pěkně na frak. oba dva sice vyvázli živi ale událost na konci dne jednoho popravila. poněvadž jsem měl jen jedny obvazy. sice jsem si hned v dalším kole přidal novou členku do naší hrstky přeživších ale nedostatek jídla, nezabedněný úkryt a celkově blbý stav členů bandy. vedl k tomu že v 5 kole mi zemřeli hlady další 2 postavy ze začátku hry. tudíž úkol aby přežila alespoň jedna postava ze začátku hry byl nesplněn. Game Over.

19.12.2017 11:50:13

Pruchod
Trvalo mi 4 hry nez jsem dokazal hrou projit az ke "zdarnemu konci", ale "vyhra" sama o sobe neni tak dulezita, nemuzu rict ze bych mel pocit ze v teto hre jde o "skill" hracu. Vyznamnou roli hraje nahoda a i pres to ze v jinych hrach mi vetsi duraz na nahodu vyslovene vadi (napr. Vyvolavaci), tak u teto hry ji v podstate vitam. Nahoda tu totiz determinuje pribeh a to nejen ve smyslu vylosovanych textu z knihy, ale v take v jejich navaznosti na vase akce ktere musite vykonavat. Mysleli jste si ze se vydavate pro jidlo? Pche, za par minut bojujete o leky. Meli jste naplanovano ze v pristim kole postavite kotel abyste si pritopili? Tak to honem rychle prehodnotte, protoze vam krysy sezraly zasoby...

Velice doporucuju hrat hru ve dvou kvuli umocneni herniho zazitku, je o cem si vykladat a rozebirat - nejenom herni situace, ale i pribehove sekvence rizene knihou.

Neni to hra, na kterou bych mel chut kazdy vikend, ale je to hra ktera ve vas neco zanecha...

Uzasna, dospela hra. Diky Albi za paradni preklad. Doufam ze se dockame rozsireni...

20.12.2017 00:40:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Sethseth
Presne si vystihol môj pocit - cieľom hry nie je vyhrať, cieľom je zažiť skvelý príbeh, aj keď niekedy kruto bolestivý. Ten, komu pôjde len o výhru, tak bude zúfalí... ja som napríklad vyhral 2 z prvých 3 partií a v ďalších 2 som dostal neskutočne zarezané - v oboch som pri prvých prehľadávaniach nenašiel žiadne jedlo a postava za postavou mi zomierala na hlad a keď som už konečne postavil pascu na krysy, tak sa tie mrchy nechytili :D

20.12.2017 09:24:12

první, resp. druhá hra

První hru jsme rozehráli téměř do konce 1. kapitoly a zatím nedohráli. Asi ji ani nedohrajeme, protože jsme si nevšimli, že nepřátelé střílejí samopalem 2x - ty 2 dodatečně hody červenou kostkou by situaci skupiny asi dost pozměnily, takže si to asi dáme znovu.

Druhá a tím i první dohraná hra pak dopadla překvapivě úspěchem a jedna z původních postav (myslím, že právnička) se dožila konce války s jediným ukazatelem a to zoufalstvím na úrovni 1. Vše mohl změnit poslední hod kostky, kdy jsme měli 30% na to, že se zoufalství díky ztrátě člena skupiny zvýší na 3 a cíl tak nebude splněn. Naštěstí se to nestalo, ale člověk musí být při hraní připravený na to, že mu po 9 hodinách může špatně padnout kostka a je v řiti, taková ta hra prostě je a takových hodů bylo v jejím průběhu vícero.

1.1.2018 21:04:46

První hra

Já jsem vydržel do 5. dne, kdy skladníka na průzkumu rozstříleli vojáci, když to pochopila právnička na hlídce, tak si podřezala žíly. Osamocený profesor matematiky živořil bez vody a jídla 2 dny a noc, kdy zemřel hlady (v tu dobu byl nemocný a zraněný za 3)...

2.1.2018 10:11:13

kafe
Nám zemřeli dvě postavy kvůli tomu, že jsme vůbec nenarazili na kafe. Přišlo nám to trochu vtipné, lidé z kanceláří asi opravdu nemají ve válce moc šancí :-).

8.1.2018 07:30:03

Celyl
Až do takových detailů věrná simulace. Já bych bez kafe taky chcípnul.

8.1.2018 08:24:47

ad kafe
My máme podobnou zkušenost, akorát tedy na kafe jsme většinou narazili, jenomže to je jedna z prvních věcí, které člověk obětuje pro obchod či je ochoten jinak ztratit, aby získal/nepřišel o takové drobnosti jako je voda, jídlo, obvazy léky apod. - člověk by si řekl, že když už je někdo zavřenej v bunkru za války, tak bude rád že nevykrvácí a nezdechne zimou a hlady, a nebude jako největší měkota si stěžovat a zoufat z toho, že si ráno nedá hrnek kafe... 9_9

8.1.2018 08:35:46

...
jj nezmyselne kafe :-D
Absolutny suhlas s Anyankou - iked tiez mam rad kavu a doprajem si ju viac nez dost urcite by som sa jej dokazal zriect keby slo o prezitie. A to asi vsetci z nas.

8.1.2018 11:27:35

Káva
Podľa mňa sa na to treba pozerať inak. Zùfalstvo ľuďom nestúplo kvôli tomu, že nemali kávu alebo cigaretu. Tá mizéria vojny a prežívania spôsobila, že im stúplo zúfalstvo. A keby náhodou mali hrnček kávy alebo šluk cigarety, tak by sa na chvíľu dokázali zastaviť a odosobniť od tej všetkej mizérie. Veď si predstavte tú skupinku zúfalcov, ktorí nemajú nič, ale zrazu jedno ráno si spolu sadnú k teplému dúšku voňavej kávy a rozprávajú si krásne príbehy z minulosti a znovu im to dodá trocha sily k tomu, aby tú vojnu prežili a našli svojich milovaných. Neberte to tak, že nedostatok spôsobil zvýšenie zúfalstva, ale tak, že dostatok pomohol k tomu, aby neúmerne nestúpol.

8.1.2018 12:40:20

souhlas
Ludomyl: stopro souhlas.

Jinak v prvních (sólo) hrách jsem dělal chyby a teprve jsem se učil pravidla. Dnes večer bude první ostrá hra ve třech, jsem na to zvědavej :)

8.1.2018 12:48:19

bez jedla
Vo včerajšej hre nám postavy umreli na hlad, za dve kola sme nenašli na prieskume ani jedno jedlo a ani ho nedokázali vyrobiť. Ako prvú udalosť hneď po kapitole 1 sme mali, že každé ráno si musíme pridať dva žetóny mrazu, druha udalosť pridávala 4 mrazy a museli sme sa uberať cestou zabednenia (kvôli kartám osudu a rozdielom zabednenia a mrazu-nasledny trest choroby), lebo jednej postave sa vždy zvyšovalo zúfalstvo vždy keď boli min. 2 mrazy :) pricom tam permanentne boli aspoň 4. Proste včera strašne mrzlo tak sme sa zabednili a kúrili v kamnách a odstraňovali mraz, nech neumrzneme. Na výrobu jedla nebol čas ani priestor. Prieskumi boli slabé a hlučne. Tak sme umreli na hlad v 5-6den cca v polke udalosti medzi druhou a tretou kapitolou. Uvidíme ako to skončí dnes :)

16.1.2018 12:43:47

Neohrožená učitelka
Stalo se toto. První hra skončila jako běžný konec skupiny lidí v nepříznivé přítomnosti války, tedy chcípli všichni až na zraněnou učitelku, která ze zoufalství prchla z oné skupinky lidí.
Druhá hra začala tím, že do vyděšené skupinky mladých lidí přišla zraněná učitelka. Všem se zvedla nálada, která vydržela až do konce jejich chabých životů kromě zraněné a zoufalé učitelky, která už vyučená z předešlých skupinek přežívších, raději prchla hledajíc zodpovědnější obyvatelé města.
Já tu paní prostě žeru, budu ji nazývat Postapo Bába.

17.1.2018 12:51:41

7 hodin
My sme vcera vecer hrali 7hodinovu partiu vo dvojici do piatej rana :)). Bol to zatial moj najvacsi zazitok atmosfery, aky som som kedy zazil pri spolocenskej hre. Kazdy krok som prezival a snazil sa prezit za kazdu cenu cize som si 2x niekedy 3x rozmyslel co a ako urobim. Krasne pribehy v knihe a este krajsi zaver. Co sa mi paci je, ze tri zaverecne udalosti su zamiesane, a clovek tak nevie ci skonci vojna v osmy deviaty alebo az desiaty den. Jedna postava zomrela v tretine hry po epilogu pruzkumu, ked isiel mozriet mrtvy dobytok a sniper ho odstrelil. Potom sme pribrali nastevnika ktory nam priniesom pistol a naboje. A branenie pred nocnymi najazdmi bolo hned jednoduchsie. Plus sme mali sekeru co sa ukazalo ako tiez velke stastie. Neskor sme nasli chlapca, ktoreho sme zobrali so sebou a dal nam vela jedla a usiel, potom sme nasli dievca a mysleli, ze nas opat odmeni ale prave naopak, isla s nami do domu a museli sme ju zivit kazdy den ako nase postavy, no z toho som uplne odpadol :) . Posledny prieskum vysiel nad ocakavanie a skoncili sme s nalezmi v hodnote 45, ktore sme luksusne vymenili za veva liekov a jedla. Prezili dve pôvodne postavy (ucitel, a futbalista) a aj pribraty nastevnik (hasic) vsetci traja len so zufalstvom o hodnote 1. Konecne skore sme mali 7 . Hra je s pribehmi neskutocna..a este v posteli som rozmyslal nad pribehom :)) , prve 2-3hry boli onicom, ale ked uz clovek pozna pravidla a vie co ho moze stretnut a nemusi (pozna texty kariet) , tak je to mega napätie, myslel som si, ako si vsetko postavim a budem si varit jedlo a vyrabat zbrane, opak bol pravdou, bol som vdacny za postel, kotel a dielnu vsetko v zaklade za mna 5* , ospravedlnujem sa za roman, ale inak sa nedalo :))

17.1.2018 18:30:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Prokleté zbraně
Jsme hráli první hru o víkendu a hezký zážitek.
Měli jsme moderátora Bruna, učitele a skladníka. Úkoly byly sehnat vodu a zbraň. Ze začátku to šlo hezky - Bruno sbíral sbíral po domě planou mrkev a něco jsme postavili. A když jsme při prohledávání opakovaně nic nenašli, tak jsme si aspoň donesli dost vody na úkol. Vyobchodovali jsme nepotřebné léky za dva kartony cigaret pro naše závisláky. Párkrát si šlukli a pak cigarety sežrali krysy.
Protože jsme našli rozbitou pistoli, začali jsme se připravovat na stavbu zbraňové dílny. Při dalším prohledávání bysme dostali další rozbitou pistoli, ale je jen jedna. Než se parta vrátila, skladiště vykradli. Hlavně, že jsme dál získali kartu na okamžitou opravu rozbité zbraně. A ještě jsme přišli o všechno postavené vybavené v úkrytu.
To už se začala kupit zima a naopak ve městě došla voda a nám skoro jídlo. Demoraticky jsme se dohodli, že neschopný učitel Anton "omylem" nedostane najít a napít. Brzy bylo o hladový krk méně. I když bylo dost jasné, že tohle dobrodružství nedopadne dobře, tak jsme se ještě snažili přežít. Naše snaha brzo vyhasla, když jedna mechanika byla o dost drsnější, než jsme předpokládali.

Už se těším na další hru.

22.1.2018 14:49:31

Poznávání hry
První hru jsem pojal volně jako hraní, při kterém poznávám principy a mechaniky (díky zdejším diskuzím jsem až po zahrání zjistil, že jsem některé věci hrál špatně - některé v můj prospěch, ale některé i v můj neprospěch).
Každopádně hraní bylo i tak masakr. Nejvíc mě dostalo, když jsem pracně vyobchodoval kafe a cigarety, bez kterých některé postavy nemohou být, pak mi je spolu s dalšími zelenými žetony sežraly krysy a na úsvitu se kvůli krysami sežraným cigaretám nejdřív zasebevraždil dezertér Roman a pak se kvůli jeho smrti zcvokla reportérka Katia a hra, která plynula 5 dnů bez závažných událostí (bojům se mi dařilo vyhnout), se začala sypat. A když následně na nemoc zemřel i moderátor Bruno (neukočíroval jsem mráz), který mě zpočátku zásoboval zeleninou a pomáhal s hladem i úkolem, mohl jsem to zabalit úplně, poslední z úvodních postav (Katia, Bruno, Zlata) Zlata v tu dobu živořila se Zoufalstvím, Nemocí a Hladem na úrovni 3 a čekala, na co z toho zemře dřív. Druhou hru snad zvládnu bez chyb a hlavně líp :)

12.2.2018 00:21:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Návštevníci
Ono ked clovek vidi, ze mu pomaly zacinaju umierat postavy, tak ja menim strategiu a zacinam tahat navstevnikov, vacsinou zo sebou prinesu uzitocne veci pre ostatných v skupine, pridu sice zraneni ci nemocny, ale stale je to mensie zlo, ako postava z povodnej skupiny, ktora ma hlad na 1, zufalstvo na 3, nemoc na 1 a atd...Takto priberiem do party aj dvoch nastevnikov, a pôvodných "kludne" necham zomriet a nahradia ich vitalnejsie postavy (a je sanca ze vylosujes cervene postavy-teda vacsia nosnost aj zdatnost) A to je dobrý deal :), samozrejme aspon jedna postava z povodnej skupiny musi prezit, na tu je dobre, sa uz od zaciatku zamerat a chranit ju, to musi byt taky mazlicek vas :)).

12.2.2018 14:31:01 | Upraveno autorem (porovnej)

První hra
Pravě ji hraji. Na začátku druhého dne jsem přibral čtvrteho člena ,díky kartě návštěvníků,kterou jsem získal díky kartě poslední záchrana.
A hned při prohledávání nemocnice mi byli dva členové party popraveni .... neuvěřitelná hra,prostě super.

P.S. Tak hned následujícího dne (3) propadl Marin zoufalství bez kávy,když už hodnota byla na 3 ,kvůli popravě druhů ve skupině.
A Roman utržil při nočním nájezdu hodně zranění ,kterým podlehl ,když při kartě osudu neměl obvazy.
A je konec první hry ........

19.5.2018 20:59:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Twom
Po viac hrach sa uspesnost zvysuje a atmosfera a stale nove pribehy ostavaju. Zaklad je vzdy obchod podla mna, plus stastie v nalezoch pred nim :)

20.5.2018 13:57:53 | Upraveno autorem (porovnej)

nezazivna hra

Po hodine a pul sem si 2x hodil kostkou a 1 nakrmil postavy... vickrat uz tuhle hru hrat nebudu.

20.6.2020 18:46:08

moonself
A pravidla jsi četl? :+).

20.6.2020 19:46:24

moonself
A mohol by si rozviesť čo sa presne stalo a ako?

Bastacka: :)) inak sa registroval na forum asi len preto, aby nám povedal, že už ju hrať nebude :))

20.6.2020 20:00:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak první hra byla katastrofa….já vůbec netušil co mam dělat. Připadal jsem si jak lidi v hororu Kostka. Dostal jsem do týmu 3 ženský….jedna závislačka na kafi, druhá na cigára a třetí empatická Učitelka s biblí v ruce.

Začal jsem tedy prohrabávat úkryt….vlastně hned ze začátku máte hlad, takže jen 2 akce…to se moc neudělá. Navíc záhy nemáte ani vodu pro všechny, takže další hlad…sežerete všechny 3 jídla a hurá….první kolo v půlce a totální zoufalství všech úkrytem vládne a na další den o akci méně.

Vydali jsme se na průzkum a vzali radši lopatu. Našli jsme pár věcí, které bylo třeba pro stavbu lapače vody…našli jsme nějaký nerudný ozbrojený obyvatele, ale naštěstí jsme se vyhnuli střetu. Dokonce jedno jídlo - no nic moc bašta pro 3. Poklidně si rovnáme a třídíme úlovek do batohů a v tu chvíli přijede partička se samopalama a vše nám ukradli. Zůstali jsme stát a dali se do pláče….pobrali po zemi rozlitou vodu a vrátili se domů….super úlovek, tedy nemáme lopatu :D

Nejodvážnější z týmu mezitím bránila statečně úkryt holýma rukama, abychom přišli jen o hodně a ne o všechno :D

K večeři jsme se podělili o jednu mrkev a smutek zapili vodou.

Druhý den celkem zdeptaní jsme prostě museli na průzkum…neměli jsme nic ani na stavbu nejzákladnějšího vybavení….průzkum byl poměrně bohatý, ale nezkušeně jsme nechápali k čemu některé věci budou. 

Noc proběhla v tichosti a tak nám to dodalo naději. Přinesli jsme domu batohy plné součástek, filtrů a nůž a chystali jsme se na další den velkou výrobu vybavení…jenže začalo se nám stýskat po té syrové mrkvičce….hlad zvítězil, depka stoupla.

Na druhý den jsme měli jen jednu akci….všechny ukazatele na úrovni 3….no radši jsem ukončil trápení.

 

Celou hru jsem tápal nad pravidly a nebylo mi jasné mnoho věcí….zejména jsem nepochopil, jak fungují Kapitoly a události…kdy se mají otočit a kdy vyhodnotit. V pravidlech je jen příprava na hru a dále další pokyn nepřišel.

Dneska kouknu na nějaké videonávody a uvidíme na další hru.

23.6.2021 13:03:44 | Upraveno autorem (porovnej)

@Korenar urcite nestavat také veci ako zberač vody. Určite nie na začiatku, keď tak možno ku koncu hry. Keďže vody si môžeš zobrať z prehľadávania koľko unesies. Staved dôležité veci ako posteľ, dielňa (aby si mohol zabednit) atď. Čo najviac v denných akciách odkrývať karty v dome. 

Tu sa môžeš inšpirovať ako na hru: 

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/this-war-of-mine-deskova-hra-5837/otazky/obtiznost-a-cas-19076/

23.6.2021 19:44:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Forbidden Stars (EN)
Forbidden Stars (EN)
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas