nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Terraforming Mars: Turmoil

Rozšíření pro hru: Mars: Teraformace
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština:
Vydavatelé: FryxGames
Stronghold Games
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tento popis ještě nebyl definitivně schválen. Pokud chcete, můžete zkusit navrhnout vhodnější verzi, která by lépe odpovídala ideálnímu popisu.

Turmoil (Zmatek) je páté rozšíření hry Mars: Teraformace, které zavede hráče z Venuše a vesmírných flotil zpět na rudou planetu, kde bude pokračovat úporný boj mezi korporacemi o ekonomickou nadvládu a rozšíření lidské společnosti na rozlehlé a nebezpečné planetě.

Toto rozšíření by mělo být považováno za expertní, jelikož přináší nový herní systém, který slibuje ještě více interakce mezi hráči. Díky rozšíření vstupují do hry nové korporace, nové karty projektů a především nový typ karet, který představuje globální události - od prašných bouří, přes nepokoje, až k rostoucí poptávce po nových slitinách.

Novinkou je vytvoření teraformační komise, ve které zasednou delegáti jednotlivých hráčů a prostřednictvím této komise budou moct ovlivňovat politické směřování, kterým se planeta po celou generaci vydá a záleží jen na vás, jestli to bude ekologie, vědecký výzkum nebo třeba těžba surovin.

 

Balení obsahuje:
5 karet korporací
16 karet projektů
31 karet globálních události
6 politických zaměření
1 desku globálních událostí

1 desku teraformační komise

35 delegátů (7 od každé barvy)
14 neutrálních delegátů
1 ukazatel vlivu

pravidla

Autor: Ursulus