Mars: Teraformace – Expedice Ares

xxxxxxxxoo hodnoceno 125x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace – Expedice Ares - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Nick Little
Sydney Engelstein
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O co jde?

Tak začal bych asi otázko....Co to je toto? :-) samostatně hratelná karetní verze, nebo nějaké modifikovatelné rozšíření ohledně šuškandy s "legacy" verzí?
16.1.2021 13:28:56

KS
https://www.kickstarter.com/projects/strongholdgames/ares-expedition-the-terraforming-mars-card-game

16.1.2021 14:29:41

jsem zvědav na ty
200 beautifully illustrated cards :)

16.1.2021 14:37:09

Korenar
Je to samostatná věc,s chystanou legacy a kostkovou verzí to nemá nic společného,teda až na ten Mars :-) Pro mě je zajímavé že na tom dělal i Little, který je spoluautorem výborných Aeons End

16.1.2021 15:50:57

Beholder
Ilustrace dělá Bricker,co dělal třeba Tiny Epic Galaxies,tak je otázka jak se to komu trefí do vkusu.

16.1.2021 15:53:31

:D
Tak necekanne zjistily, ze karetni Mars je nuda...takze tam preci jen dali herni plan, ale maly :-):-):-)

Takze tu mame spise takovy Baby Mars :-D i ta nejmensi pointa teto hry je v tahu

16.2.2021 21:13:02

Plan
My little Mars :D
Nie žeby som mal o tú hru záujem, ale nedalo mi

16.2.2021 21:57:41

Curuj
Jo, to by slo :)

A podle stylu hrani by to melo byt Dobyvatele Marsu (Race for Mars).

16.2.2021 22:08:52

My Little Race for Mars
Ja osobne sa práveže docela teším. :) Mars je v mojom okruhu najobľúbenejšia hra, ale bohužiaľ nie vždy je čas na 2,5-3h partiu, i keď vždy je to epické. A nový herný princíp mi príde zaujímavý, teším sa!

PS: Mindok, prosím prosím, môžem už teraz písať Ježiškovi? :)

16.2.2021 23:35:30

:-/
Kde je slibovaná "karetní hra"?

17.2.2021 09:56:12

KS
Zářivá ukázka toho, jak lidi na KS přihodí na cokoliv dokud už to má alespoň známé jméno. Karetní hra, HA!
Jak už padlo: My Little Mars, nebo možná Mars Junior.
To je jako kdyby Rowlingová odkejvala vznik osmýho Harryho Pottera, představte si takovou kravinu ... oh wait...

17.2.2021 11:05:21

Komerčná ryžovačka značky
Tak očividne si zase niekto vymyslel, že zremixovať Mars s Race for the Galaxy bude dobrý nápad (spoiler: nie je).
A ani ten sľubovaný next gen level grafiky nie je vôbec nejaký úžasný, a práveže to teraz vyzerá celé až nechutne cukríkovo.
Tie cosplay pokusy celej rodiny Fryxeliovcov boli síce občas trochu cheesy, ale práve to malo svoj osobitný šarm, a k atmosfére a tematike hry sa to častokrát hodilo oveľa viac, než tieto generické ilustrácie.

Okrem toho som moc nepochopil - najnovšie sa v rámci casualizácie hry umiestňujú na plochu už len oceány???
Som myslel, že to mal byť Mars, a nie Waterworld od Costnera.

17.2.2021 14:46:29

...
Nějak nechápu ty negativní dojmy. RFTG systém je skvělý, tu hru akorát srážela hutná ikonografie. Tohle vypadá, že se s tím popasovalo lépe. Jen asi stačí počkat na retail.

17.2.2021 23:11:53

...

Možná by se tu někteří mohli odprostit od zbytečně negativních komentářů.

Je jasný, že ždímají jméno, dokud to sype, ale zrovna tady si "půjčili" poměrně hezkou mechaniku a zakomponovali ji do hry, která krásně funguje.

Jak psal Joxo, i u nás je TM jedna z nejoblíbenějších her, ale jelikož nemáme tolik času, můžeme si dovolit jen jednu hru za večer + nějaký filler. Střídáme Concordia, Na křídlech, Divůkraj a právě zmíněný Mars a líbila by se mi alternativa, že pokud nebudu hrát plnohodnotnou verzi, tak si aspon na konci střihnu tuhle "karetní".

A přesně to má AE být - kratší alternativa.

Horší bude, jak to budou chtít ždímat dál a narvat do toho ještě nějaké rozšíření, co nakonec zvedne playtime někde na úroven základní verzme TM.

26.2.2021 12:30:07

Re: Francooaa
Každý ať si komentuje, jak chce. Taky ti nikdo neříká, ať se oprostíš od neopodstatněných kladných komentářů.

26.2.2021 17:27:39

Francooaa
A z akého dovodu toto požaduješ?

26.2.2021 17:40:15

...
Jeden o diskuzi zakopl a druhý do ní sotva přispěl, ale mají problém s naprosto jednoduchou větou, která nikoho neosočuje a nikomu nekřivdí.

Kluci, tak si říkám, že internet je docela nebezpečný místo pro někoho jako vy.

Ať si každý píše, co mu padne pod klávesy, ale kritizovat značku nebo jejich autory za naprosto klasický počin, který vidíme doslova na každém rohu, no nevím.

Myslím, že můj komentář je spíše neutrální. "Těšení se na hru" ještě neznamená, že ta hra je dobrá, vyvážená apod. Jen taková pozn. autora

26.2.2021 21:24:17

Francooaa
Áno internet škodí, hlavne ako výsledok, keď sa niekto snaží niekoho usmerňovať od čoho by sa mal kto odprostit. A ešte selektovať, kto sa diskusie nezúčastnil a kto o ňu zakopol :D. Každy môže kritizovat ako chce a čo chce v rámci slušnosti a určitej konstruktivnosti. A možno práve preto, že je to na kazdom rohu, a nie je to nič nové. To, že ty z toho "nevíš", ešte neznamená že je to špatně.

26.2.2021 22:36:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

7 divů světa: Duel + Panteon
7 divů světa: Duel + Panteon
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas