Terra Mystica: Obchodníci

xxxxxxxxxo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Terra Mystica: Obchodníci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Terra Mystica
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Eduardo Andrade
Helge Ostertag
James Ataei
Jens Drögemüller
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?


Hrál už někdo Obchodníky? Jaké to je? TM je moje srdcovka, ale rozšíření Oheň a Led už mě tolik nenadchlo...
15.11.2019 08:15:53

Je to vyborny
Lode jsou zajimavy prvek, hlavne se ted uz nestane ze by te nekdo uplne zablokoval, vzdy bude nejaka moznost kam se peplavit a zalozit vesnici.

8.12.2019 11:20:55

vynikajuci
Rozsirenie hru nemeni vobec, iba rozsiruje tvoje moznosti

8.12.2019 14:23:45

Herní plány, nové počáteční nastavení VB
Četl jsem si návod a přijde mi to složité... Ovšem to mi přišlo i při čtení návodu základu. Jsem začátečník a hru budu hrát převážně ve dvou hráčích. Bude s tímto rozšířením hra ve dvou lepší (vyrovnanější, zábavnější)? Je to úplně jiný zážitek - fjordy vs. jezera? Moc děkuji za názory.

3.1.2020 13:06:49

dojmy
Za me je to vynikajici rozsireni. Hral jsem teda zatim jen ve dvou lidech. Vyborne je, ze hra nenuti hrace stavet lodenice ani lode, je to proste dalsi alternativa. Par pravidel navic je v pohode. A neprotahuje to hru. A nove mapy jsou vzdy vitany. Celkove na me toto rozsireni pusobi jako takove prijemne neinvazivni osvezeni.

4.1.2020 02:41:57

líbí
Po vesměs pozitivních hodnoceních na BGG jsem objednal a hrajeme. Podělím se o konkrétní postřehy: Měl jsem po první hře strach ze zbytečné komplikovanosti. Po pár hrách mám však dojem, že vše zapadá do původního základního konceptu TM. Za mě lepší rozšíření, než Oheň a Led. Odbourává navíc některé malé neduhy. Třeba častou počáteční honbu za modlitbou s 2 body za usedlosti ve 4-5 hráčích. Jsou k dispozici nové alternativy pro bodování na modlitbách. A taky si myslím, že se trošku zvedl význam vylepšování rýčů, zejména díky destičce, která v určitém kole může poskytnout 2 body navíc za každé zvýšení. Destičky pro bodování v kolech jsou všechny nové, nahrazují původní a jedná se o příjemné osvěžení. Přibylo několik nových pasovaček. 2 nové mapy, několikrát upravované a balancované na základně stovek ostrých her na webu Snellman. Zejména mapa "Fjordy" se mi moc líbí. Co se týče hlavního taháku - lodiček, tak pouze snad v první partii se mi zdála hra chviličku překombinovaná. Okamžitě v druhé hře už mi však připadalo, že loďky absolutně zapadají do hry a už nemám chuť hrát TM bez tohoto rozšíření. Není hezčího pocitu, než když vaše lodička dorazí k políčku někam kde nemáte dosah lodní přepravy a založí tam usedlost. Nebo když přijede do cizí pevnosti a z obchodu se soupeřem obdrží body, peníze a rýč k okamžitému použití. Co se týče hry ve dvou hráčích. Stejně jako u základní hry, ani teď se nic nemění na tom, že si hru nejlépe užijete ve 4 hráčích, případně ve 3 nebo 5 hráčích. V 5 hráčích může být nyní hra trošku milosrdnější v tom smyslu, že díky lodím nebude možná tak silný tlak na to, aby si hráči rychle zabezpečili svá políčka. Jedna loď může odplout a posléze začít budovat na druhé straně mapy, kde nebude dosah přepravy. Na závěr: Stejně jako si nedokážu představit Agricolu bez rozšíření Sedláci z Blat, nemám už velkou chuť hrát TM bez Obchodníků.

16.1.2020 10:12:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Duna Tajemství rodu + bonusový balíček
Duna Tajemství rodu + bonusový balíček
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas