Terra Mystica - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Feuerland Spiele
MindOK
Autoři: Helge Ostertag
Jens Drögemüller
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření

Na BBG dnes vyšlo že se připravuje a je v testingu rozšíření, objeví se nové rasy Barbaři,Bílá žena, yetiové,Džinové, Dárcové (Dedicators), a Shapeshifters. Měli by mít novou barvu Bílá a Oranžová. Datum vydání neznámé.
24.2.2013 10:58:09

LOL
Hru si (u nás) ještě ani nemůžu koupit a už na ni dělají rozšíření? Chtěli udělat hru, nebo továrnu na prachy?

24.2.2013 18:40:54

Špatňák
Nerozumím řeči tvého kmene ...

24.2.2013 18:51:47

Špatňák
Jenže to "u nás" v Evropě a USA jaksi nikoho nezajímá, tam už to normálně hrají dlouho ;). A hru u nás nejde sehnat zejména proto, že Mindok ohlásil CZ verzi, takže by to objednával jenom bláznivý obchod. A do třetice, tohle je úplně běžná strategie vydat hru a když je úspěšná tak kout železo dokud je žhavé.

Takže nevím z které planety jsi přiletěl (nic ve zlém ;) )

24.2.2013 19:11:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Můj bílý bratr za mě řekl vše :-) Hawk

24.2.2013 19:28:02

Není nikde ve světě
Beholder: Tak tady bych se za zlý MINDOK trošku ohradil. Té hry vyšlo celkem 1500 ks, které se rovnou vyprodaly na veletrhu v Essenu. A od té doby není nikde ve světě. A navíc z tohoto celkového vydání se u nás, zejména díky Světu deskových her, ocitla poměrně velká část. Další vydání, německé i anglické, bude až teď v březnu, stejně jako české. U nás je tedy v tomto případě úplně stejné jako kdekoli jinde.
A předpokládám, že rozšíření se neobjeví dříve než v letošním Essenu, takže čas zahrát si základní hru ješě bude.

25.2.2013 09:46:17

pogo
Však já nikde ve svém příspěvku slova "zlý Mindok" nevidím a to ani náznakem.

A těch skoro 1200 ratingů na BGG nevypovídá o tom, "že hra nikde není, tak co blázní s rozšířením", které je navíc teprve ve fázi vývoje. To bylo smyslem mého vyjádření, nic jiného.

25.2.2013 10:09:49

:)
Však já to nemyslel nijak zle :) Jen jsem vyjádřil povzdech nad situací okolo deskovek. Buď to, nebo nadávat u piva. Tak raději odlehčenou formou.

1) Co je ve světě rok běžné, to je u nás "horká novinka" (akorát dovezená z bazarů ze zahraničí)
2) CZ verzi sice nechápu, ale budiž. Podle mého jména ras překlad nepotřebují a CZ pravidla se mohla stáhnout zde. Ale jak chtějí.
3) Jasně. To je funkční obchodní strategie. A to mě mrzí asi nejvíc. PC hry byly kdysi byznys, ale zábava. Pak se z toho stal megabyznys a dnes máme průměrné břečky bez nápadu za haldu peněz.
Začal jsem jezdit na historické bitvy. Super parta, pohoda, relax. Dnes je z toho byznys pro náctileté sráče (co se ve fantasyobchodu prodává za tisíce, to jsme si udělali za desítky korun a byli jsme na to pyšní a.... byla to zábava. Btw nic proti fantasyobchodu - kde je poptávka, bude i nabídka.)
Tak se mi teď nedivte, že když vidím tu komercializaci deskovek, svírá se mi hrdlo. Bojím se, že to půjde do stejných komerčních sraček, kdy se budou dělat průměrné tupé věci jen proto, že to sype. Terra Mystica se mi hodně líbí, ale jsem poměrně vyděšen tím, že ještě se ani neohrála a už se tahají další prachy za rozšíření. Nějak v tom vidím víc ty prachy, než zábavu pro hráče.

Ale to je jen taková filozofická úvaha. Nemusíte souhlasit.

27.2.2013 23:10:57

špatňák
chápu tvé rozhořčení nad "komercializací" nicméně, čim to bude komerčnější tím dříve budeš mít horké novinky v ČR. Nikdo tě přece nenutí kupovat rozšíření ne? Pokud nemáš hru pořádně nahranou v základu. U PC her je to stejně jako u filmů a následně to bude i u deskovek, bude se vydávat více děl (filmů, her, deskovek), tím pádem bude vycházet víc braků, ale zároveň budou vycházet i pecky. Prostě budeš mít větší výběr. Ale taky je mi to občas líto

28.2.2013 08:17:33

Samozřejmě
se nebudu "stěhovat zpátky do jeskyně." Prostě mám jen obavu. Nicméně jako všechno ostatní - i tohle nějak dopadne :)

2.3.2013 22:03:02

Vybíráme z Bazaru

Dreamscape
Dreamscape
Akt. cena: 777 Kč
Končí za: 17 hodin

Offcanvas