Terra Mystica - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Feuerland Spiele
MindOK
Autoři: Helge Ostertag
Jens Drögemüller
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak začít?

Chci hru začít hrát. Nejdříve se ji chci naučit a pak předvést a naučit jiné. Asi budeme hrát ve dvou, příp. ve třech hráčích. Jak se ji naučit? S jakými národy začít v tomto počtu hráčů? Díky.
23.12.2019 08:15:13

Nomádi / čarodejnice
Přímo v pravidlech jsou uvedeny jako startovní tyto 2 národy a počáteční rozvržení herního plánu pro první partii... Klidně si hru takto zahrej vícekrát, pokud budeš potřebovat.

23.12.2019 08:49:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Tablet
Digitalna verzia Terra Mystici je tiez dobra na naucenie ... je rovnaka ako klasicka stolova Terra mystica - system ti presne ukaze co smies a co nesmies robit, co ti umoznuje schopnost naroda. Pri stavani, carovani ... sa suroviny minaju automaticky, toto si treba odsledovat. Hra je v anglictine.

Tommi

23.12.2019 09:51:38

.
Já jsem se hru naučil hrát tak, že jsem si zkusil zahrát sám hru s dvěma národy (Nomádi a Čarodějnice) a pravidly. Potom jsem byl schopný naučit pravidla i přítelkyni.
Pravidla těžká nejsou, ale vše je tak nějak provázáno mezi sebou.

23.12.2019 12:05:01

...
Já bych jen podotknul, že tato hra není úplně ideální pro hru převážně 2 hráčů....nikdy Vám nevznikne ten boj o pozice

23.12.2019 17:56:53

2 hráči
Všichni píšou, že ve 2 je hra slabší, ale já si ji krásně užívám. Většinou je klidnější, ale boj o pozici aspoň někde na mapě proběhne (alespoň u nás) vždy. A už jsem zažil ve 2 zuřivější boj o pozice než v průměrné hře v 5, ono záleží na národech. Jinak vřele nedoporučuji učit se hru pomocí digitální verze. Pro první hru je nepřehledná, lepší je mít ty desky fyzicky před sebou... Digitální pak hrát až po 2-3 hrách.

23.12.2019 18:28:32

blah
vo dvoch je TM nuda. Ta hra na to nie je stavana, hrat to vo dvoch, je uplne taky isty solitair ako hrat to sam. Tristrvte hry vobec nefunguje pri takom pocte hracov.
Traja uz je pomerne ok pocet.

24.12.2019 19:21:08

dvaja hrači
Ak maš rad konflikt tak v dvoch to nebude pre teba ale ak si rad hraš na vlastnom piesočku tak ako ja tak aj v dvoch je to skvele maš viac priestoru a nemusiš sa bàť že nebudeš mat kam expandovať.Hram to na 80% v dvoch hračoch a bavy ma to.

24.12.2019 20:26:52

dva hráči
Hra je nejvhodnější pro 4 hráče, v nižším počtu snad lepší ve dvou než ve třech. Ve třech je potřeba dát si pozor na výběr národa - může se stát, že nebudeš na začátku vůbec sousedit, zatímco další dva hráči ano, většina národů si s tím neumí dobře poradit a můžeš tu hru rovnou zabalit.
Pokud tě systém hry zaujal, doporučuji pro nižší počet hráčů koupit Gaia Project, ten funguje lépe.

25.12.2019 00:30:48

Umm
Staci si prikupit nove rozsirenie Obchodnici do Terry

25.12.2019 16:39:40

DC

Vsem

A to rozsireni Obchodnici vylepsuji nejak hru ve dvou??

25.12.2019 18:48:22

nie
nie, ale zabrania tomu, aby hraci dakoho natrvalo blokovali

26.12.2019 02:03:09

rozsireni
Neresi zminovany problem 3 hracu,kdy se muze stat,ze 1 z nich na zacatku s nikym nesousedi,coz je vetsinou prusvih.Neresi ani "problem" 2 hracu,coz je podle me prilisna otevrenost hry,naopak ho umocnuje.Jedina nezbytna vec je posledni stranka pravidel s vyrovnavaci tabulkou narodu.

28.12.2019 11:03:56

Vybíráme z Bazaru

Armageddon
Armageddon
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas