Terra Mystica - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Feuerland Spiele
MindOK
Autoři: Helge Ostertag
Jens Drögemüller
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Alchymisté


Rád bych se zeptal na radu jak hrát za alchymisty? Nějak mi tato rasa uniká
3.7.2019 08:17:47

...
Mně se osvědčilo u alchymistů postavit rychle pevnost, 6 peněz ti zajistí dostatečný přísun zlaťáků po celou hru. Výměnu bodů a zlaťáků v průběhu hry moc nepoužívám, ale na konci je fajn, dostat za zlaťáky víc bodů. A pro obě černé rasy se snažím zabírat území na mapě vpravo, je tam pěkný modro hnědý pás, ale to záleží, co ti dovolí ostatní.

3.7.2019 09:08:22

.
Táto rasa vie dobre získavať peniaze a potom ich meniť na body. Tiež by som skúsil využívať všetky akcie na zisk peňazí. (zvitok - 6 mincí, za 4energie - 7 mincí)
Môže byť dobré snažiť sa čím skôr o pevnosť. (tým viac ak je v hre zvitok, kt. za to dá 4body + dve kocky)
Možno opatrnšie s obchodnými stanicami, môže byť potom problém so získavaním kociek.

3.7.2019 09:17:26

Setup
Stejne jako mnoho dalsich ras jsou nektere setupy pro alchymisty lepsi a nektere horsi.

Asi idealni je setup s bonus svitkem do zacatku na 2 workery+4body za pevnost, plus odmena v prvnim kole na stavbu pevnosti. A pak nejlepe ve 4 kole mit odmenu za ziskavani rycu, protoze to je dobra kombinace se schopnosti naroda.

Obecne je vyhodou alchymistu schopnost ziskavat snadno penize (ani ne tak za body, ale proste jednoduse z prijmu). To umozni utracet manu na jine veci nez penize (coz limituje vetsinu ostatnich narodu).

3.7.2019 10:45:49

Setup
Měl bych obecnou poznámku (asi malinko mimo téma): zdá se, že sami autoři nebo vydavatelé dospělí k závěru, že národy nejsou úplně vyvážené a že navíc hraje roli i herní plán. V připravovaném nejnovějším rozšíření Obchodníci je tabulka, s kolika VB mají národy na různých herních plánech začínat - pokud nehrajete na dražbu národú. Doporučuji se na to podívat.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

3.7.2019 11:25:16

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - DELUXE
Zaklínač Starý Svět - DELUXE
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas