Temné Znamení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Solo hraní

je potřeba při sólo hraní hrát za více vyšetřovatelů nebo je to zvládnutelné i s jedním?
27.3.2019 10:01:17

základ
s jedním v pohodě. Naopak v menším počtu je to snazší... Vzhledem k tomu, že se hodiny posouvají po každém tahu, tak počet hráčů nemá tokový vliv.

27.3.2019 10:03:48

.
Doplnil bych, že (minimálně v základu) může být výhoda, že si na ostatní vyšetřovatele na stejném dobrodružství můžeš ukládat kostky, což by zas hrálo "pro" více hráčů. Ale pokud máš s jednou postavou všechno vybavení (tj. kostky navíc), je to většinou lepší, protože tahy jsou efektivnější.

27.3.2019 10:22:38

...

V teórii to znie dobre, že pri jednom vyšetrovateľovi tento za jeden herný deň vykoná štyri ťahy. Ale kooperácia, asistencia rôznymi schopnosťami a vybavením sú tiež dôležitým aspektom hry. Základná hra nemá prehnane vysokú obtiažnosť a mala by byť ľahšie zvládnuteľná iba s jedným, ale expanzie nastavujú laťku obtiažnosti podstatne vyššie (napr. zrušenie kupovania Elder Signov je iba jedným z brutálnych "opatrení" autorov ako hru skomplikovať).

27.3.2019 10:26:15

..
Kupovat TZ za trofeje jsme si zakázali rovnou - s tím to nemá vůbec smysl. Podobně jsme snad nikdy nevyužili možnost spolupráce. Soustředění pochopitelně téměř pořád. Jediné, pokud máš vlastnost "jednou za den", to je mírná komplikace, ale nebál bych se toho. Ještě si tedy přesně nepamatuji, jestli tam je nějaká podmínka, že pokud jsou vyřazeni všichni vyšetřovatelé (tedy v tomto případě jeden ;-)), jestli rovnou neprohrávají.

27.3.2019 10:46:26 | Upraveno autorem (porovnej)

super
A na rozšíření jsou tedy už potřeba alespoň dva vyšetřovatelé? Mám doma "Neviděné síly," ale zatím chci trochu nahrát základ a teprve potom rozšíření přidám.
Nejsem právě příznivec hraní za více charakterů...

27.3.2019 10:46:50

Pelly
Myslím, že se při smrti vyšetřovatele položí jeden žeton zkázy a bereš nového.

27.3.2019 10:47:54 | Upraveno autorem (porovnej)

JJ
je to tak. Jediná podmínka prohry je, že jsou poraženi v souboji s prastarým.

Ad expanze: Asi ani neviděných sil bych se nebál. Pravý hukot začíná až s Branami ;-) Ostatně i když prohraješ, zas až tolik se nestane...

27.3.2019 10:52:43 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ak máš rád echt sólo, do toho. Ale bol si varovaný. ;)
Vyber si aspoň nejaký štatistikami vyvážený charakter, nie práve 3/7 7/3... taký sám určite rýchlo zareve.

27.3.2019 10:57:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Moc děkuji všem
Dneska testnu a pak se podělím o dojmy :) Jen ještě pořád přemýšlím, jestli rovnou přidám rozšíření nebo budu hrát jen se základem.

27.3.2019 11:01:12

Pure solo

Si myslím ze vela závisí od toho ci prve dobrodruzstva prehraš alebo nie. Ak prídeš na zaciatku o vybavenie a pojdes do dalsich s holou r...u bude to o drzku :). Ale znie to zaujímavo mozno oprasim zaklad.

27.3.2019 16:50:18

včerejší Azathoth
Tak jsem včera zkusil první hru s jedním vyšetřovatelem proti Azathothovi a úplně v pohodě. I když mi během dvou dní na kostky naprosto neschopná studentka ostudně zhynula, tak potom s milovnicí umění (přijde mi docela dost OP) jsem to s přehledem zvládl.

S jedním to tedy jde, což je super, mínus ale vidím v poměrně jednoduchém dosažení výhry. Nicméně pořád šlo o první hru a jak jsem psal, milovnice umění mi přijde docela dost OP (odhoď zaklínadlo nebo běžný předmět a vezmi si červenou i žlutou kostku).

Dnes zkusím další pokus, tak snad to bude těžší.

28.3.2019 09:15:57

moc nedoufej,
základ je jednoduchoučkej (úspěšnost 90%). Akorát Cthulhu umí potrápit. Navrhuji se podívat do sousedních vláken na zvýšení obtížnosti, případně pořídit BA. Tam úspěšnost padá pod 50%. Enjoy.

28.3.2019 09:33:16

Pelly
myslíš, že se to s Neviděnými silami zlepší? BA bych si možná i pořídil, ale zas prý se musí odebírat karty základu a to jsem si ho teda nemusel kupovat :)

Jsem právě zvyklý na EH, kde máme úspěšnost tak 20%, a každé vítězství je tak trochu oslava :D

28.3.2019 09:39:49

...
Eh? Neschopná študentka? Amanda Sharpe je náhodou jedna z najlepších vyšetrovateľov - z jedného hodu môže splniť ľubovoľný počet taskov!
Za výsledky na kockách obyčajne žiadny investigator nemôže.

Expanzie vymenia celý Adventure a Mythos deck za nový a kartiček vybavenia ktoré sú funkčné iba s konkrétnou expanziou sú skôr výnimočné.

28.3.2019 09:49:26 | Upraveno autorem (porovnej)

RogueKeeper
Jasně že je to dobrá postava, ale když ti nepadají kostky... :) psal jsem na kostky neschopná

28.3.2019 09:56:59

...

Aha to bol vtip. Okej. ;)

28.3.2019 10:01:31

Zaleží na tom, jestli hraješ striktně podle ofic. pravidel
NS rozšiřují balíček dobrodružství, znemožňují nákup TZ, přidává prokletí a požehnání a obtížnější varianty Mýtů. Zároveň ale přináší zjednodušené varianty některých dobrodružství ze základu. S obtížností se nechá trochu pracovat. Pokud ale TZ za trofeje nekupuješ, nějaké citelné zvýšení obtížnosti nečekej. Tohle rozšíření je spíše o výrazném zpestření (noví prastaří, noví vyšetřovatelé, nové úkoly, nové mýty, pár zajímavých nových mechanik).

28.3.2019 10:14:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak jsem si po dlouhé době včera navnazen zdejší diskusí...
opět zahrál.

2 vylosovaní vyšetřovatelé, základ + neviděné síly. S prstem v nose a druhou rukou za zády... Vyhráli jsme 10:1 a potřebovali jsme na to přesně 12 tahů, tedy jedna počáteční karta mýtů a dvě tažené o půlnoci. Spoluhráč svou vlastnost vůbec nepoužil, já dvakrát, Prastarý jednou.

29.3.2019 09:14:30

Pelly
No já dal včera dvě hry.

První jen základ proti Cthulhu, jeden vyšetřovatel.
Vyhrál jsem, ale bylo bylo to opravdu o fous.

Druhou hru jsem si řekl, že teda přidám Neviděné síly a nestačil jsem se divit. Za 20 minut jsem byl vyřešený, s ostudou a jedním znamením, zatímco prastarý spokojeně procitl :)

Takže za mě super a vím, že to zas tak jednoduché není a s jedním vyšetřovatelem už vůbec ne :)

29.3.2019 09:21:54

v tom případě
je vše v nejlepším pořádku ;-)

užívej si hru.

29.3.2019 09:33:14

Ackerman
JJ neviděný síly tomu dají grády :)

29.3.2019 09:46:33

NN, grády tomu dávají
až Brány, popřípadě Elder Sign: Grave Consequences...;-)

29.3.2019 09:55:48

RogueKeeper
včera jsem zkusil další hru i s rozšířením a vylosoval jsem si opět Amandu. A když jí to padá, tak je to neuvěřitelné monstrum :)

A hlavně jsem konečně vyhrál

4.4.2019 13:48:54 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
kup si Grave Consequences a prihod jej fobiu zo samoty, ako dlho vydrzis :-)

4.4.2019 14:36:02

GC
Jak je to s tím herním obsahem? Musím také odkládat herní materiál ze základu? Protože to je důvod, proč si nikdy nekoupím brány Arkhamu, byť bych hodně chtěl :(

A předpokládám, že tohle rozšíření Blackfire překládat nebude, což je další velké mínus. Nerad bych míchal CZ verzi s originálem

4.4.2019 15:04:17

Vybíráme z Bazaru

Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Akt. cena: 130 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas