Temné Znamení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření

Chci se optat znalců, na názory ohledně rozšíření.
Anglicky jsou zatím dvě UF a GoA, přičemž to druhé (GoA) má vydat Blackfire i v češtině.

Navazují obě rozšíření nějakým způsobem na sebe nebo je to jedno, kterým se začne?

Případně které byste doporučili?
3.3.2015 23:09:53

Rozsireni
Zdar. UF je dle myho nazoru must have. Zvysuje obtiznost, opravuje nesmysl, ze uspesne splneni karty ti jako "odmenu" prida doom zeton - naopak ho odstrani. Bylo to myslim u nekterych karet jinych svetu. Nove lokace, predmety, zakerne mythos karty, ktere ti daji na vyber spatnou a horsi volbu jsou super. Nelze si kupovat elder sign za 10 trofeji. Je pridan prvek z arkhamu prokleti / pozehnani. Z myho pohledu to je tak, ze bez UF je hra skoro nehotova ;)
GoA nemam a zatim ho asi ani nechci. Koukal jsem na nejaky gameplay a kecal o tom s prodavacem a nemuzu se ubranit dojmu, ze to hru meni az moc. Puvodni lokace muzes defacto vyhodit. A to mi trosku vadi. Navic z UF pak toho zbyde hrozne malo... Vubec nerikam, ze je to spatny rozsireni, super napady to ma. Ale mozna uz bych si zahral rovnou arkham horror :)

14.3.2015 15:12:29

Rozšíření
Mám, dá se říct, podobný názor jako Yedle.

UF prostě dokončuje původní hru, no naproti tomu GoA přechází z muzea do města. Má to pořád své kouzlo, protože ta alternativa kostkové hry, bez velkého plánu s kratší herní dobou, je tady pořád, ale příjde mi trochu škoda toho originálu, ve kterém je najednou kupa karet zbytečná.

Vzhledem k tomu, že mám ve svém okruhu pár neangličtinářů, tak mám elder sign v CZE verzi a i rozšíření jsem plánoval kupovat ve stejném jazyce. Bohužel, jelikož bude přeloženo zatím jen GoA, tak si tou koupí ještě tak jistý nejsem. Asi si v klidu přečtu pravidla a uvidím, jestli mi to za to bude stát.

15.3.2015 01:09:48

Rozšíření
Mě by spíš zajímalo proč BF dává do češtiny druhý rozšíření a první klíčový vynechají. Některý věci mi prostě palice nebere...

15.3.2015 09:35:33

Rozšíření
Myslím, že na Facebooku to vysvětlovali. Jde o to, že v nejbližším roce není v tiskárně místo na tisk české verze prvního rozšíření, ale že se chtějí svézt s tiskem ostatních cizojazyčných verzí druhého rozšíření, proto se rozhodli pro tento krok. Přece jen, když se tiskne v Číně, není to snadné. Kvůli tak malému nákladu někam do ČR...

15.3.2015 12:27:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozsireni
Navic co vim z recenzi tak druhy rozsireni je mnohem lepsi nez prvni a vetsinu veci z prvniho rozsireni s tim druhym ani nepouzijes.

15.3.2015 12:56:11

re Polylux1
No ono to druhý "rozšíření" je samostatně hratelný mód, kde využiješ akorát základní komponenty jako karty vyšetřovatelů, kostky, žetony předmětu apod., ale karty dobrodružství můžeš schovat do šuplíku. Svým způsobem se z Elder Sign stává tak trochu Rune Age, kde máš x módů a na každý využiješ jen určité karty ze hry.

Když se ale podívám na GoA, tak si říkám, že takhle možná měla vypadat už origo hra a muzeum se mohlo udělat jako DLC, podobně, jak to má AH. :)

15.3.2015 19:24:28

Ochudobnenie hrateľnosti
Priznám sa, že ma skutočnosť odloženia starších kvalitných kariet do šuflíka trochu odrádza od kúpy GoA. Hoc som sa neskutočne tešil. Príde mi to ako ochudobnenie náhody a znovuhrateľnosti. Ale je to len môj názor. Budem sa tešiť na Unseen Forces.

15.3.2015 19:43:40

dátum vydania
Nazdar, nevie niekto aj približný dátum vydania GoA?

19.5.2015 09:12:34 | Upraveno autorem (porovnej)

to Nekro:
Nekro: Ahoj. Prý někdy na podzim tenhle rok. Doufám, že co nejdřív. Třeba už hned v září. :)

29.8.2015 13:05:34

kombinace CZ EN
zkouseli jste nekdo hrat CZ zaklad a EN Unseen Forces dohromady? Texty na kartach uz malokdy cteme a piktogramy ukolu jsou jasne dycky, takze by to mozna nemusel byt az takovy problem...

9.9.2015 09:34:47

to lacko
Mám CZ základ a EN rozsireni. Anglictina je opravdu velice jednoducha pokud pominu flavor text. Vetsina karet je jen s obrazkem a tech par s EN textem tu hru nijak nerusi.

9.9.2015 10:01:49

Yaksha
Dik, tos me potesil. Podle toho co jsem cetl vyjde v CZ napred GoA a UF kdovikdy. A ja bych radsi UF...

9.9.2015 13:05:33

Gates of Arkham CZ
Dle Blackfire bude CZ verze rozšíření na skladu 15.3.

8.3.2016 20:37:42

Black Fire
... neplánuje Black Fire vydat nějaká další rozšíření kromě již vydaných Bran Arkhamu? Nešušká se něco v kuloárech? ;>

2.12.2016 14:34:07

dobré ráno...
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/elder-sign-unseen-forces-3460/diskuse/preklad-7536/

2.12.2016 14:37:30

Vyhadzovanie kariet
Čo sú to za reči o "odkladaní kariet do šuflíka" či dokonca ich "vyhadzovaní"... =)
Proste si zahráte s paklom Adventures, na ktorý máte práve náladu - base samostatne, Unseen Forces samostatne, base + UF spolu alebo Gates of Arkham ...

2.12.2016 15:10:42

Rozsireni
Nevite, zda je v planu vydat nejaka dalsi rozsireni v CZ?

28.3.2020 07:27:28

re:fifipirko
Spíš jen názor, ale silně o tom pochybuji vzhledem k novým X-man povstání mutantů, ale pokud baví mechanika, tak je to i alternativa, protože rozšíření, co nejsou v češtině, fungují jako samostatné moduly.
Ještě je alternativa ve fanouškovském rozšíření na boardgamegeeku "Skill Dice", které přináší nově především kostky a více specializuje jednotlivé postavy. Po přečtení pravidel už angličtina není ani nutná (komponenty bez textu primárně).

28.3.2021 01:05:46

Vybíráme z Bazaru

Kemet: Krev a písek - Kniha mrtvých CZ
Kemet: Krev a písek - Kniha mrtvých CZ
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas