Temné Znamení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online... chopí se toho někdo?
Jinak jdu na to ;) (Rune Age zatím počká ;))
2.8.2011 07:42:26

Habrik
Je to tak, že když nastane uvedená situace, provede se terror effect z karty dobrodružství, pokud nějaký má, a zároveň terror effect z karty Mýtu, pokud ho ovšem má. Jinak řečeno, nemusí se stát nic, může se projevit 1 efekt a mohou se projevit 2 efekty, když bude mít vyšetřovatel fakt smůlu.

31.5.2013 15:52:59

re
diky. a v pravidlech je jeste uvedeno:

Pokud jsou pro splnění tohoto cíle úspěšně splněny
všechny ostatní podmínky, musí aktivní vyšetřovatel
pro úplné dosažení cíle ještě posunout ručičky hodin.
Pro více podrobností se podívejte na stranu 10 do části
„Posun hodinové ručičky“.

ale nic takoveho sem na zadnem dobrodruzstvi nenasel :(

31.5.2013 16:03:05

Habrik
Na kartách opravdu nic takového není... je možný že si tím prostě jen vymezují prostor pro rozšíření.

31.5.2013 16:55:15

oficiální video-návod
Dneska jsem objevil při brouzdání oficiální video-návod od Blackfire. Doufám, že pomůže. http://www.youtube.com/watch?v=-g1V8ylLJb4

16.10.2013 14:47:37

@ video
Vždy ma pobaví ako BF prízvukuje, že hra je "v PROFESIONÁLNÍ české verzi" a pritom vieme, ako dopadli niektoré ich preklady.
--
Akoby MindOK, REX hry alebo CGE prekladali amatérsky a ako príde :). Už vidím ten titulok: "MindOK vám prináša hru Twilight Struggle s amatérskym českým prekladom od dvoch podivných geekov."

16.10.2013 15:17:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Detaily
Ahojky, ráda bych si ujistila postupně pár věcí.
Kouzlo: zkouším dobrodružství, podaří se mi hodit jeden řádek a hodím i znak který se mi bude třeba hodit v dalším řádku. Použiju kouzlo a kostku odložím na kouzlo. Pak můžu hodit zbytkem kostek a rovnou "začarovaný" znak použít. Začarovanou kostku samozřejmě lze nechat na kdykoliv jindy.

Soustředění a podpora: každé při plnění dobrodružství mohu použít jen jednou a to v libovolném pořadí. Z hozených kostek jednu odložím (nebo tu která se mi bude hodit odložím na spoluhráče ve stejné místnosti) a hážu znovu.

Mostra: Nejdříve se přikládají na dobrodružství s "pavučinou", potom libovolně na ostatní. Pravidla říkají že na jedné kartě dobrodružství smí býv pouze jedno mostrum, co když už nemám kam mostrum vložit..

21.2.2014 13:57:55

Odložení kostek
JJ, kouzlo je v pořádku
Soustředění a podpora se odkládá pouze při neúspěchu hodu na plnění cíle...tj odložím kostku stranou a další potom na soustředění nebo podporu
A pokud jsou nestvůry na všech světech, tak se skládají libovolně dál do řady na různé světy...str. 16 - poznámka

21.2.2014 15:12:58

posun času na nestvůře
Není mi jasné jak je to s posunem času při zabití nestvůry, která má na sobě hodiny. Abych dokončil cíl, musím posunout ručičku hodin čímž končí můj tah.
Znamená to tedy, že pokud jsem například zabitím nestvůry uspěl v dobrodružství, stíhám vyhodnotit odměnu dobrodružství, nebo posunem hodin skončil můj tah okamžitě, takže beru pouze nestvůru a dobrodružství tak nelze vyřešit v jednom tahu?

10.4.2014 18:39:19

Ew

posun
tvoj tah nekonci len posunies hodinky a hadzes znova kockami ak si este nesplnil dalsie ciele ...po splneni daneho ukolu si zoberes odmeny a ak je to vsetko v tvojom tahu tak zase sa posunu hodinky a na rade je dalsi hrac

11.4.2014 07:07:07

posun přes půlnoc
Ještě doplním, že pokud se po zabití monstra čas posune na půlnoc, pokračuješ stejně, jak píše Ew, posuneš po skončení tahu hodiny na třetí a půlnoc vyhodnotíš až pak, čili po skončení celého tvého tahu. Podle errata půlnoc není součást tahu.

11.4.2014 08:47:47

posun
díky! takže c) je správně. To by mě vůbec nenapadlo. V českých pravidlech se u symbolu hodin pouze odkazují na kapitolu "posun hodinové ručičky", která vysvětluje, že po posunu tah končí.

Pokud jsou pro splnění tohoto cíle úspěšně splněny
všechny ostatní podmínky, musí aktivní vyšetřovatel
pro úplné dosažení cíle ještě posunout ručičky hodin.
Pro více podrobností se podívejte na stranu 10 do části
„Posun hodinové ručičky“.

12.4.2014 00:06:04

žeton skazy vs temne znamenie
Nazdar, narazil som na problém: Na kartách vonkajších svetov Mesto veľkých, Propast a Obří haly Celean sa po úspešnom splnení získava Temné znamenie aj pridáva žetón skaza. Ale čo v prípade, že chýba jedno Temné na odpudenie Prastarého a žetón skazy na jeho prebudenie? Asi ste to tu už preberali ale asi som to prehliadol.....

27.5.2014 10:32:17

PJ

Nekro
Podle errat, resp. dle opravených karet přiložených v rozšíření (které, žel bohu, v češtině dosud nevyšlo) se žeton zkázy správně ubírá, nikoliv přidává ;-)

27.5.2014 10:39:53

108

Nekro
A pokud by za jiných okolností došlo k situaci, že se vlivem jedné události naplní počítadlo žetonů zkázy i temných znamení, tak je prastarý zapuzen, alespoň dle pravidel ze hry.

27.5.2014 11:35:31

Pj a 108
PJ: Ďakujem, tiež mi bolo divné prečo som potrestaný za splnenie cielu.
108: Aj sme to tak hrali ale nadalo mi to a radšej sa spýtam.
Ešte raz ďakujem.

27.5.2014 23:26:03

2 dotazy
Mám 2 dotazy:
1) pokud je na kartě dobrodružství v políčku odměn zobrazen symbol nestvůry, tak nestvůru do hry přidávám, nebo ji ze hry odebírám?
2) Ve hře jsou karty umožňující po hodu kostkami okamžitě porazit nestvůru ve hře. Je to třeba vzácný předmět Píšťala druhých bohů, nebo kouzlo Znehybni stvůru. Pokud takovou kartu použiji během plnění úkolu, musím splnit i cíle, které nestvůra překrývala?

13.7.2014 13:06:49

2 odpovědi
Kubicvak:
1) přidáváš
2) nemusíš :)

13.7.2014 19:07:24

projev zděšení vs. žeton stopy
Mám prosbu ohledně pravidel:
1. Projev zděšení se vyhodnocuje po "každém" hodu, když plním cíl, nebo až po případných přehodech pomocí žetonů stop? Čili pokud neuspěju v plnění cíle a třeba třikrát přehazuju a ve všech přehodech padla kostka se zděšením, tak se projev zděšení vyhodnotí třikrát?
2. Harvey Walter má schopnot, že při každém pokusu o splnění cíle může změnit kostku s žetonem zděšení na svitek. Může to dělat i při přehození pomocí stopy? Tedy jinak řečeno je přehození pomocí stopy pokus o splnění cíle?
3. Joe Diamon může dvakrát přehodit pomocí stopy. Otázka je, zda musí při druhém pokusu přehazovat všechny vybrané kostky z prvního přehození nebo si může vybrat jenom některé.

Díky za rady!

15.7.2014 19:02:36

projev zděšení vs. žeton stopy
Přečetl jsem si překlad z anglických pravidel a tam je to napsáno přesně (narozdíl od českých - kdo by se tomu divil? :-))

Přehazování stopou se děje před vyhodnocením cíle, takže bod 1. je vyřešen a bod 2. taky - Walter může svojí schopnost použít po posledním přehození stopou.
Bod 3. stále v diskuzi....

18.7.2014 14:35:05

žeton zkázy
Další záludná otázka:
Prastarý má schopnost: splní-li se dobrodružství v novém světě, tak přidej žeton zkázy.
Nový svět má jako odměnu odstranění žetonu zkázy.
Situace je taková, že přidáním žetonu zkázy přijde nestvůra.
Co se stane, pokud splním dobroudružství v novém světě? Nejdříve se žeton zkázy odstraní a potom přidá nebo naopak? V prvním případě nestvůra nepřijde a v druhém ano...

23.7.2014 08:42:12

žeton zkázy
Osobně si myslím, tak pokud není posloupnost zřejmá, měla by vždy platit ta horší varianta. Možná to je dokonce i někde uvedené (nicméně si to klidně můžu plést s jinou hrou).

23.7.2014 08:51:37

Pomocníci
Postava Thomas F. Malone - můžeš na tuto kartu položit žeton příčetnosti a otočit jednu hozenou kostku se symbolem pergamenu na lebku. Jakmile je na tuto kartu položet čtvrtý žeton příčetnosti, odhoď ji.

1) na to předpokládám pokládám svoje žetony příčetnosti?
2) pokud tam budu mít např 3 žetony příčetnosti, můžu je použít když by mě jinak dobrodružství zabilo?
3) když tam už budou čtyři žetony a pomocníka mám odhodit, vrátí se mi ty žetony?

Díky :)

19.12.2014 19:31:38

Thomas Malone
Rekl bych, ze se ty zetony berou ze spolecne zasoby a slouzi pouze jako oznaceni poctu pouziti pomocnika. Pri ctvrtem pouziti se proste vrati do zasoby a spolecnik je odhozen...

19.12.2014 19:53:56

presne tak
ako piše aisladocz, žetony su zo spoločnej zasoby a služia ako počitadlo aby si vedel kolko krat si ho použil a kolko krat ešte môžeš, je uplne jedno čo to budu za žetony, s príčetnosťou ako takou to nema nič spoločné :)

20.12.2014 10:16:53

Spojenci
Kyž si mám vzít spojence, vybírám si ho nebo táhnu prvního z balíčku?

23.2.2015 00:45:45

Vybíráme z Bazaru

První Marťané
První Marťané
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas