Temné Znamení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dalsi Arkham variace?!

Vypada (zatim) paradne, jen ta hraci doba me kapku zarazi...
15.6.2011 16:08:03

Herní doba
Je pravda, že odhad hry na dvě hodiny je docela dost, čekal bych odlehčenější hru jako variaci na Arkham, ale budeme chytřejší, až začnou pouštět na stránkách preview informace o herních mechanismech.

15.6.2011 21:12:10

to Thales
Odhad Elder Signu je 1-2 hodiny, takže první hru předpokládám v té horní půlce intervalu, ale postupné hry s již zažitými mechanismy bych opravdu viděl kolem té hodiny až hodiny a půl. Pro porovnání např. Dungeonquest má hrací dobu odhadovanou na 90 minut, ale přitom je to hodinová záležitost i se setupem. Takže bych se toho moc nebál.
Jinak poměrně dost informací se dá vyčíst s Description stránky FFG produktu (http://new.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=168&esem=1), kde jde nahlédnout na základní mechanismy hry. A ty vypadají poměrně přímočaře.
Jediné, co mě děsí, jsou Oversized karty, na které nepůjdou sehnat obaly (viz http://new.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=168&esem=2).

15.6.2011 22:25:29

Kadaver
Mě to právě zarazilo, že z popisu to vypadá jednoduše a čas je delší, tak čekám, jestli taky nepřijdou s nějakými kartami se scénáři apod., co hru prodlouží. A na ty oversized karty jsem zvědavý, zase třeba Rune Age má být standard american velikost karet, což moc velké není, čekal jsme spíš normální "magikovou" velikost. Nezdá se mi ale, že by FFG vydali hru, pro kterou by neměli ke koupi i obaly.

15.6.2011 23:21:43

...
chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to chci to

16.6.2011 13:04:16

...
At uz je to venku, vypada to sakra lakave :)

16.6.2011 13:10:11

to Thales
Tahle bude tím pádem první, protože už ze stránky produktu jde vidět, že je tam 76 malých karet a 80 oversized karet. V okýnku s počtem a typem obalů jsou ale jen 2 balíčky žlutých obalů (small USA), které pokrývají jen těch 76 malých karet. Na velké karty tam obaly nejsou. Jediná možnost tedy je ta, že obaly na ty velké karty ještě teprve začnou vydávat, ale spíše očekávám, že se jim výroba takových obalů krajně nevyplatí, pokud her s těmito kartami nebude více.

16.6.2011 15:00:58

oversized
nebo to bude tvrdsi papir. viz. treba karty v http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/vampire-dark-influences-816/

16.6.2011 15:12:07

...
Tak holt přijde na řadu zase jednou laminace, škoda, přece jen překlady v obalech nejsou tolik pracné. Ale tak nedá se svítit a na 80 mikronech (nebo 125?) to nebude vypadat vůbec špatně.

16.6.2011 15:13:16

Morthe
Spíš než laminaci bych to viděl na obaly od jiné firmy, třeba Mayday. Pravda, není to žádný zázrak, ale sedí. Záleží už jenom na tom, jaký rozměr ty karty budou mít.

16.6.2011 19:06:19

Thales
Co jsem na to koukal, tak ty karty vypadají dost atypicky, tak kdo ví, jestli na ně nějaké obaly vůbec půjdou.

16.6.2011 21:57:30

Oficiální preview
Na stránkách FFG se objevilo preview nastiňující pár základních mechanismů hry.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2391
Vypadá to hodně kostkově, doufám, že bude dost možností nějak kostky ovlivnit a tím nemyslím jen rerolly a přidávání kostek, o kterém ve článku mluví. Bylo by fajné, kdyby tam byly věci, které za zahození otočí kostku na nějaký symbol, když opravdu potřebuju nějaký task udělat. Každopádně se už moc těším.

22.6.2011 18:29:47

Co dělat, když se nám nechce do muzea
FFG vydalo další preview, ve kterém je rozabrána druhá možnost konání v kole. Když zrovna váš vyšetřovatel netrajdá po muzeu a neplní dobrodružství, může zevlovat před muzeem a nakupovat suvenýry, léčit se, nebo prohledávat kontejnery... Ehm, teda ztráty a nálezy.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2414
Dozvíme se i intimní detaily o dalším vyšetřovateli a to o magnifico kouzelníkovi Dexteru Drakovi, který si libuje v arkánních vědách a dokonce nakoukneme i do prastaré knížečky společně s možným spojencem Annou Kaslowovou. Máme se rozhodně na co těšit.

30.6.2011 09:40:37

Proboha, co to je za věc?!?
Chapadla se pomalu plazí z portálu, ve kterém se ještě před chvílí zračilo jen prázdné město pohřbené pod mořem a ze všech koutů muzea se ozývá zlověstné "Ia! Ia!". Ve svých chvějících se rukách třímám revolver s posledním nábojem v komoře a rozmýšlím se, kam jej namířím... Zda na tu stvůru vstupující do našeho světa, nebo si ušetřím starosti a přiložím jej rovnou ke svému spánku... Najednou mou propocenou ruku stiskne delikátní dámská ručka... Podívám se do jejích vystrašených očí a najednou vím, co mám dělat... Mé vyschlé rty přivítají tu hrůznost rozhodným výkřikem: "Pojďte, pošleme tu stvůru tam, odkud vylezla!" V tu chvíli uslyším natahování kohoutků zbraní, místností se začnou nést tichá mystická slova a na mé tváři se objeví lehký úsměv... Přivedl jsem si pár přátel a noc je ještě mladá... Zmáčknu spoušť a můj poslední náboj najde svůj cíl...
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2484

19.7.2011 21:59:23 | Upraveno autorem (porovnej)

zlaty
Caylus!

19.7.2011 23:14:12

Kuš!
Paralytiku...

20.7.2011 07:09:11

ad brblo
Brblo je jeden z kultu, tak se nenechte zmást jeho výroky. On ví, že Prastaří přichází a jen se nás snaží zmást mamonem! Proletáři všech zemí, spojte se! :-)

20.7.2011 08:15:46

must have
Arkham ani Mansions mě, každý z jinýho důvodu, nijak extra nelákaj. Ale nekecám, nad posledním preview týhle hry jsem začal spontánně slinit...

1.8.2011 05:48:42 | Upraveno autorem (porovnej)

strata panenstva
Toto bude hra, s ktorou stratime Lovecraft panenstvo. :)
AH ani MOM nemáme s kým hrať, ale toto vyzerá sľubne.

18.8.2011 11:48:08

acedrac
No, na BGG tomu začali první hráči dost mejt prdel (podle jejich reakcí to začíná vypadat jak atmosféričtější vrchcáby) ... počkal bych s unáhlenejma reakcema na více referencí a ještě zvážil, komu svůj věneček obětuješ:-)

18.8.2011 11:59:11

to Polylux1 & acedrac
Vrchcáby ani tak ne, jako spíše atmosferické Yahtzee, nebo naše hra v kostky. Prostě se snažíš na kostkách hodit určité kombinace symbolů, a když se Ti to povede, tak za to něco dostaneš. Když se Ti to nepovede, tak ztratíš kostku, můžeš si jednu kostku zamknout na hozeném symbolu (pokud je na dobrodružství investigátor, který ještě na sobě zamčenou kostku nemá) a hodit znova. Když už kombinaci naházet nemůžeš, tak něco ztratíš. To je ve zkratce celá hra :-)
Do toho jsou přidána vybavení, kouzla, spojenci, vlastnosti vyšetřovatelů, potvory, jiné světy, stopy, Prastaří a jiné nestvůrnosti. Suma sumárum bych to viděl na vhodnou beer & pretzels game (čti hospodská hra) a gateway pro nehráče, nebo příležitostné hráče, případně filler mezi hutnější deskokousky.

18.8.2011 13:12:35

kadaver
Ja Ti dam kultu a mamonu!!!!

18.8.2011 14:17:50

Polylux1, Kadaver
No nejak ma odhovárate, aj podla popisu od Kadavera sa mi to príde nič moc. Ešte som sa nedostal k pravidlám, ale dnes poobede ich prelúskam.

Ide o to, že od Lovecrafta nájsť hru dobre hrateľnú vo dvojici je problém. V MoM mi nevyhovuje rola "PJ", rád by som kooperatívku :(, ale zas AH vo dvojici?!!

18.8.2011 14:32:49 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Lovecraft pro dva - The Hills Rise Wild ;) Kdyz to potunis figurkama... Ale kooperativka to neni, naopak.

18.8.2011 14:34:26 | Upraveno autorem (porovnej)

sydo
Lovecraftov svet ma láka odkedy som prišiel na ZH, vlastne prvotne kvôli AH som sa na ZH dostal. Ale keďže väčšiu hráčsku partiu nemáme, nejak neviem čo z tohto sveta hrať.

18.8.2011 14:40:18 | Upraveno autorem (porovnej)

ja
mam AH len velmi kratko ale nechcem zakricat hop kym som nepreskocil.Vyzera to na rychly utek od Euroviek.

18.8.2011 14:43:31

Vybíráme z Bazaru

Dinosaur island Insert
Dinosaur island Insert
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas