nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tarantule Tango

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Drei Magier Spiele
Autoři: Jacques Zeimet
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nezkrotná Tarantule Tango zoufale hledá vhodné zvíře jako tanečního partnera! Zvířátka jsou však vyděšená a zoufale křičí, jakmile se na ně ten chlupatý a jedovatý pavouk jen podívá!

Cílem postřehové hry Tarantule Tango je zbavit se jako první všech svých karet.


Příprava hry:

Pětistranná karta Tarantule Tango se položí doprostřed herní plochy. Karty zvířátek se řádně zamíchají a rozdají mezi hráče ve směru ručičkových hodinek. Začíná nejmladší hráč, který otočí vrchní kartu svého balíčku a položí ji k jedné z volných stran karty Tarantule Tango.


Průběh hry:

Dále hraje vždy hráč po levici předcházejícícho hráče. Otočí kartu ze svého balíčku a také ji umístí ke kartě Tarantule. Karty se umísťují dokola po směru hodinových ručiček. Vyložené karty mají různý význam. Karta s jednou maličkou tarantulí znamená, že další hráč musí nejprve napodobit zvuk vyobrazeného zvířete a až poté vyložit kartu ze svého balíčku karet. Pokud jsou na kartě dvě maličké tarantule, musí další hráč napodobit zvuk zvířete dvakrát a následně vyložit kartu. Pokud je karta jen se zvířetem a bez maličké tarantule, nedělá další hráč žádný zvuk, jen vyloží kartu. Pokud vyložil předchozí hráč kartu bez maličké tarantule, ale jsou na ní dvě zvířata, vykládá následující hráč kartu o dvě políčka nalevo od předchozí vyložené karty bez napodobování zvuků. V balíčku karet se také ukrývá pět karet velkých tarantulí. Jakmile se na stole objeví, hráči musí co nejrychleji plácnout do stolu. Hráč, který plácne jako poslední posbírá všechny karty na stole a přidá si je všechny dospod svého balíčku karet.

Chyby a omyly jako je dlouhé přemýšlení jaký zvuk zvířátko vydává, špatný zvuk, špatný počet zvuků nebo poslední plácnutí do stolu mají za následek, že si takový hráč posbírá všechny karty na stole a přidá si je všechny dospod svého balíčku karet.

Po zvládnutí základní hry si můžete vyzkoušet ještě pridat některá či všechna čtyři doplňující pravidla, která hru zase o trochu ztíží.


Konec hry:

Hra končí v okamžiku, kdy se jeden hráč zbaví všech svých karet, čímž se stává vítězem.

Autor: Wolfheart

Další názvy této společenské hry

  • Tarantel Tango

Vybíráme z aukcí

Běsnění Drákuly
Běsnění Drákuly
Akt. cena: 670 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>