Tapestry: Plans & Ploys

xxxxxxxxoo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Tapestry: Plans & Ploys - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Tapestry: Hra o vzestupu civilizací
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Stonemaier Games
Autoři: Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česky?


Nabizi se otazka na Albi - vyjde u nas v cestine?
Jamey psal na FB jako odpoved na podobny dotaz, ze doufa, ale ze ne v prvnim tisku...
15.8.2020 23:28:28

Čeština
Tak to vypadá, že se ALBI do překladu moc nechce.
No uvidíme, jak se situace změní na konci roku.
Snad se když tak najde dobrá duše a přeloží pravidla a komponenty, abych mohl koupit alespoň EN verzi.

25.8.2020 15:13:41

...
Je to škoda, protože to zatím vypadá, že jamey se snažil naslouchat hráčům a přidal zajímavé věci...

25.8.2020 17:20:49

enxcz

začínám uvažovat, jestli stojí za to kupovat hru v češtině, když pak rozšíření nebuje lokalizováno... to radši budu mít vše anglicky

25.8.2020 20:02:08

Česky
Naděje umírá poslední.

25.8.2020 20:37:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Cz
Ale David z Albi zatím neřekl ne. Určitě nebude letos, ale věřil bych, že se sveze s druhým printem :)

25.8.2020 20:48:37

...
Taky pevně věřím, že Albi zatím vyčkává... Budu zatím doufat, že to klapne :-)

25.8.2020 21:37:35

...
Psal jsem dotaz do Albi. Zatim vidi cesky preklad jako nepravdepodobny. Ale pry to neni definitivni rozhodnuti.

No ja koupim original a pri nejhorsim ho v budoucnu poslu do bazaru.

5.1.2021 10:40:19

...
TI4: Prophecy of Kings and Plans & Ploys boli posledné dva klince do rakvy kupovania českých hier. Už si nikdy nekúpim českú hru, pretože dočkať sa rozšírenia väčšinou nehrozí.

Výnimku tvoria české hry ako nedávny Arnak. Snád si to Albi prečíta, že práve vďaka takýmto rozhodnutiam prichádza o zákaznikov

7.1.2021 15:04:25

JagarKlato
JagarKlato: Tak zrovna TI4 expanzi zas tolik nepotřebuje a to, že sama základní hra vyšla česky, je (za mě osobně) jeden z nejlepších počinů českého deskoherního světa za několik posledních let (společně s Gloomhavenem). Že eventuální expanze nebudou lokalizované do češtiny bylo vysoce pravděpodobné od začátku. Nehledě na to, že fanouškovský překlad se dokončuje a při troše snahy si tak můžeš expanzi časem lokalizovat. Ale jasně, taky mě absence ofiko lokalzovaného rozšíření mrzí (TI4 CZ samozřejmě doma mám).

V případě Tapestry jde z nemalé části o to, že ta hra byla přijata dost rozporuplně. Osobně jsem ji nehrál, takže ji hodnotit nechci a nemůžu, ale viděl jsem ji hrát a nijak zvlášť mě nezaujala (resp. zaujala spíš negativně svojí nevyvážeností - to ale pak možná napravily errata pravidel). Tzn. je dost možné, že se samotný lokalizovaný základ moc neprodává - pak pro vydavatele nemá absolutně smysl zvyšovat ztráty lokalizací rozšíření, které si koupí jen část vlastníků základu.

Absenci ani jednoho rozšíření pro výše uvedené hry tedy jako žádnou zásadní tragédii pro česko-slovenský deskoherní svět nepovažuji.

7.1.2021 16:07:35 | Upraveno autorem (porovnej)

fanouškovký překlad
Hawkie, jsi si s tím překladem jist. Nikde jsem nic neviděl.
Mě osobně bude překlad stačit. Tedy pokud bude překlad i karet, ...

13.1.2021 21:21:54

Mata
Jukni sem (plus "ke stazeni"): https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/twilight-imperium-fourth-edition-prophecy-of-kings-10924/diskuse/preklad-26554/

13.1.2021 21:34:27 | Upraveno autorem (porovnej)

JagarKlato
Ano, Albi si to určitě přečte a na základě toho, že nějaký Franta z Horní dolní se zlobí, že mu nevydali rozšířko na Tapestry, tak to vydají hele. A vůbec nevadí, že se za ten rok a půl nevyprodal základ, ale hlavně na to budem vydávat rošíření. Holt prostě ta hra lidí nezaujala, neprodává se dobře, tak nebude rozšíření, je to jednoduché. A vinit z toho Albi není fér. K Scythu např. vydali všechno co k tomu vyšlo, protože se ta hrá prostě prodává dobře, proto má smysl vydávat i rozšíření.

14.1.2021 08:31:22

Komunitní preklad

S oficiálním překladem to bohužel moc nevypadá. Neplánuje někdo udělat vlastní překlad?

14.1.2021 10:55:56

fanouškovský překlad
Hawkie,tak já sedpřehlídl. Měl jsem na mysli překlad rozšíření k Tapestry. Přeci jen je toto fórum k této hře a ne k TI4.

Takže pokud by se někomu chtělo, velmi rád bych překlad uvítal.

14.1.2021 20:20:05 | Upraveno autorem (porovnej)

fanouškovský překlad
A co takový komunitní překlad obnáší? Anglicky umím, rozšíření mám (základ jako referenci taky). Můžete mě třeba někdo odkázat, jak obvykle takový překlad vypadá?

19.1.2021 13:24:14

Gerlige
Pokud jde o příklad překladu (to zní strašně...), tak si najdi libovolnou hru, která nevyšla česky a podívej se do souborů ke stažení. S trochou štěstí tam nějaký překlad bude. Namátkou můžeš zkusit třeba Maquis.

Každopádně v případě tohohle rozšíření bude asi potřeba přeložit karty, což chce nahradit původní texty na kartách novými, takže musíš trochu umět s grafikou. Ale i když to neumíš, můžeš jenom přeložit text a zkusit najít někoho, kdo to pak dá do grafiky. Určitě se tu takových lidí najde dost.

19.1.2021 20:09:09

fanouškovský překlad
Pokud bude překlad, tak já pravidla do grafiky vysázím.

S kartami to bude o něco těžší kvůli skenování. Pokud by měl někdo přístup ke kvalitnímu skeneru a udělal skeny, tak super.
Taky nevím, jak to kvalitativně dopadne vzhledem k povrchové úpravě.

21.1.2021 15:29:09

Rozšírenie č.2

Ja som sa pozeral, a je zrejmé, že už je rozpracované druhé rozšírene ku hre. Snáď by aj bolo lepšie počkať si, čo ponúkne druhé rozšírenie. To prvé toho až tak veľa neponúklo a hra - základ je stále chválená aj zatracovaná. Chápem závislakov na tom, mať hru komplet, ale rovnako chápem vydavateľa českej verzie, že riziko dlhodobého predaja je veľké.

Ja by som strategicky počkal na oznámenie, ktoré prezradí čo bude obsahom druhého rozšírenia a potom by som sa rozhodol. :) Veľmi by som si prial, aby to rozšírenie ponúklo dobrý obsah, ktorý bude hre ku prospechu.

3.3.2021 20:06:27

icebear
Já bych na druhé rozšíření nečekal. Navíc ho bude nutné přeložit stejně jako to první. A i na to se zatím (snad né marně) čeká.

8.3.2021 14:47:17

errata základu
A nemohly by být součástí rozšíření i "opravené" karty národů ze základu? To je dle mého malý náklad navíc a motivovalo by to ke koupi majitele základu. Mě třeba štve, že musim u každýho národa zkoumat, jestli nebyl opravený, ale jinak mam hru rád.

19.3.2021 16:15:58

errata
Opravy na kartách civilizací nejsou ani v EN, protože se pořád vyvíjí. Ostatně pár dní zpátky vyšel další update (i vč. těch nových 10 civilizací z rozšíření).

Takže součástí krabice může být nejvýš "lama karta", na níž jsou updaty pro všechny národy pohromadě (t.č. platné). Ale tady reálně hrozí, že po nějaké době bude tenhle papír neplatný, protože vyjde novější revize.

19.3.2021 18:19:05

Vzhledem k tomu, že to s oficiálním překladem rozšíření moc nevypadá, neplánuje prosím někdo neofiko překlad?

9.7.2021 09:48:42

Už na tom pracuji, vyčkejte.

Novinky budu dávat do vlákna s názvem “Cestina fan edition”.

12.10.2021 19:40:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Star Wars Rebelie + Rozšíření
Star Wars Rebelie + Rozšíření
Akt. cena: 5400 Kč
Končí za: 12 hodin

Offcanvas