Tapestry: Hra o vzestupu civilizací

xxxxxxxxoo hodnoceno 170x (Seznam vlastníků)

Tapestry: Hra o vzestupu civilizací - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Info

Zde máte malé shrnutí Live Q&A streamu s JS:

https://www.facebook.com/groups/tapestryboardgame/permalink/1243590002487739/

Albi dokonce propálilo cenu a přibližné datum vydání, ale ve světě nejsou tyto údaje zřejmě známé :)

EDIT:
Přidávám adresu, odkud se berou překlady deníku:
https://stonemaiergames.com/games/tapestry/design-diary-tapestry/
8.8.2019 09:42:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Další zklamání
To, že artwork bude infantilní jsem už čekal. Možná bych to i zkousnul.
Ale to zveřejnění těch budov mně vyrazilo dech.
Bohužel v negativním slova smyslu.
Řeknu to natvrdo. Jsou naprosto hnusné.
Ačkoli si práce vážím a nerad urážím, názor říct musím.
Ta jedna budova vypadá jako stodola na americkém středozápadě. Vůbec je to celé takový ten kýčovitý ,,americkocentrický'' styl. Já měl za to, že tenhle styl je už dávno minulostí. Bohužel jsem se mýlil. Je to samozřejmě subjektivní pohled a věřím, že si ten design najde své příznivce.
Je to škoda. Už projekt sledovat nebudu.

11.8.2019 21:59:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Budovy a grafika
Budouvy vypadaji moc hezky. Libi se se mi. Infantilni jsou imho settlers (nevadi mi to). Tohle ma do infantilnosti settlerů daleko.

11.8.2019 22:50:44

Zajimave
Jsem na tom podobne jako ludomyl, vypadalo to, ze se tehle hre budu vyhybat obloukem, ale to, co tu nektere odrazuje me naopak vede k tomu, ze si tu hru snad i rada vyzkousim. Civilizacni hra, ktera neni graficky nudna a casove nekonecna, a navic to vypada, ze tam clovek nebude 6 hodin neco stavet, aby mu to pak nekdo behem jednoho tahu rozbil/sebral. To jsem ani nevedela, ze to muze existovat :)

11.8.2019 23:51:22

Anyanka
Ahoj :)
podle toho, co je zatím k dispozici, si myslím, že to bude určitě hra pro tebe (bezkonfliktní euro). Takže bych se toho nebál.
Já si počkám na novou verzi Clash of Cultures. Jak říkal náš pan doktor Parkan: ,,Dějiny jsou epika, vzestupy a pády.'' To podle mého musí mít civilizační hra. Epický příběh plný vzestupů a pádů. Ne počítání, kalkulování s body a absenci strachu z intrik a kroků druhých.
Ale to je jen otázka vkusu. Pamatuji si na naši hru Clash of Cultures, která tě znechutila (což bylo dáno neznalostí hry a nepodnikání kroků k minimalizaci ohrožení, což je u první hry v pořádku a očekává se to). To člověk musí mít rád (mě to nevadí, když mi někdo zboří hrad z písku). Prostě příběh se vším všudy. I s pády. Já mám raději epický příběh na delší herní čas, který si budu pamatovat. Počítání dělám v obchodě :)

12.8.2019 08:18:38

miragent
Amen. Do dnes si pamatuji, jak se civilizační hra bez konfliktu Imperial Settlers zařadila okamžitě k TOP 3 mým nejhorším zážitkům z hraní. Tapestry budu nadále vést v patrnosti, ale s velkou rezervou.

12.8.2019 08:23:05

Dosavadní dojmy
saiwer: Srovnání s Imperial Settlers je zajímavé, i když podle mě pokulhávající. A to kvůli struktuře hry. Tam mě nebavilo, jak ta hra byla šíleně exponenciální. Poslední kolo trvalo skoro stejně dlouho jako předchozí kola dohromady. Tady by ten průběh hry měl být relativně rovnoměrný, protože vlastně žádná kola jako v Imperial Settlers nejsou. Hráči jen postupně odehrávají své tahy. Ale souhlasím taky, že to byl jeden z těch horších zážitků s hrami.

Trochu se začínám děsit té struktury hry, uvidíme, jak se to vyvrbí. Nemám problém s tím, když tam není moc konfliktu, a už vůbec třeba s tím, že tam nejsou reálné národy. I když vlastně třeba v Lewis&Clark princip různého hraní přesunu tábora fungoval docela dobře.

12.8.2019 08:53:17

zruda
V tomto případě to srovnání bylo myšleno pouze z hlediska míry interakce mezi hráči. Herně to samozřejmě působí zcela odlišně. Jen jsem se chtěl vyjádřit k tomu, že hrát civilizační hru bez konfliktu už zkrátka nechci.

12.8.2019 10:07:50

saiwer
Tak to jo. Pořád mám se srovnáním s Imperial Settlers problém, protože jsem tu hru za civilizační nikdy nepovažoval :-) Pak by mohla být civilizační i Terra Mystica ;-)

12.8.2019 12:18:05

info?
Škoda, že se vlákno Info zase zvrhlo v přehlídku subjektivních názorů... Já bych se zde rád dozvěděl víc o hře a pak se rozhodnu jestli je hra pro mě či ne.
Ale číst tady že Pepa měl velká očekávání a je zklamán? A elaboráty na téma jestli jsou Settleři civilizační hra nebo ne? Opravdu si myslíte, že to patří do vlákna Tapestry Info? Proč si nezaložíte vlastní vlákno, například nenaplněná očekávání?
Myslel jsem, že jsme tady hráči, které hry baví a hry co je nebaví nechají hráčům, pro které jsou určeny...

12.8.2019 12:34:01

martannen
V takovém případě asi moc netušíš, jak vypadá zdravá debata o hře.
To tak bývá, že se píše leccos, co ti není při chuti.
Právě, že subjektivní názory jsou sakra důležité, protože já se můžu podívat na to, co má ten hráč rád a co se mu líbí. Podle jeho vkusu se můžu také rozhodovat
To už se mi několikrát osvědčilo. Jestli chceš suché vlákno o informaci o hře, můžeš jít na oficiální stránky hry.
Tady se debatuje.
Uznávám ale, že by se v určitém rámci měla diskuze držet. Jenže tu hranici nelze určit.
Je to zase subjektivní představa.

12.8.2019 12:55:38

martannen

Založil diskuzi, ale začali mu tam diskutovat lidi... :-D

12.8.2019 14:55:04

martannen
Nech sa ti páči, tuto maš svoje info, bez nazoru ostatných, môžeš študovať:

https://stonemaiergames.com/games/tapestry/design-diary-tapestry/

12.8.2019 15:04:57

JAHMANsvk
Stránky i FB sleduju :), nicméně moje angličtina je tak ubohá, že používám český web o deskových hrách, abych našel info v češtině, tímto děkuju Zrůdě/Zrůdovi za práci s překladem.
Abych to uvedl na správnou míru, mě nevadí, že se tady diskutuje, nikomu neberu jeho názor ani právo na něj, jen si myslím, že polovina příspěvků do tohoto vlákna nepatří a rád si je přečtu ve vlákně jiném.
Jsem nepoučitelnej, občas to zkusím, ale nakonec se stejně stane, to co nechci, vyvolám víc offtopic příspěvků, než by se jich objevilo, kdybych nic nenapsal...

12.8.2019 15:45:02

Diskuze
Je to prostě diskuze se vším všudy, někdo píše názor na hru, někdo na diskuzi, teď se sám podílím na "spamu" =)

Za mě je fajn, že lidi píšou, proč se líbí, proč nelíbí apod., i to zklamání/nadšení, člověk se aspoň může ztotožnit, že to třeba vnímá stejně.

12.8.2019 15:58:24

Diskuze
Mám pocit, že to bude mnohem lepší civilizační hra než Bang ,kde jsem mohl hrát jen za kovboje. Souhlasím, že budovy jsou překrásně kýčovité a hlavně tam oproti té překombinované sidově civce jsou. Nu jen škoda, že hru nevydává Blackfire, zbylo by víc krabic pro mě.

12.8.2019 16:37:05

diskuze
Diskůtiózor: ty si asi spadnul hlavou na kovadlinu. Bang a civilizační hra? Civka od sida meiera je možná obtížnější, ale je to komplexní hra a je civilizační se vším všudy a nemá konkurenci. Očividně si člověk co zamrzl na člověče nezlob se

12.8.2019 17:00:50 | Upraveno autorem (porovnej)

diskuze
Diskůtiózor: doplním snad, že si mě v tomto názoru na tebe utvrdil tím, že si označil že jsou tam alespon nějaké budovy narozdíl od civilizace od sida meiera. Figurky Ti neudělají dobrou civilizační hru, je to pouze kosmetický herní zážitek. A nazvat civku od sida meiera za překombinovanou je pomalu rouhání. Myslím, že by sis měl nastudovat víc her než jen bang a člobrdo a pak teprve začni puštět své názory sem, díky.

12.8.2019 17:09:19 | Upraveno autorem (porovnej)

od Diskůtiózor
Chcel som tak isto podobne na neho reagovat, ze co to splieta o sidovej civke a budovkach :D , ale rozklikol som si jeho profil a vidim : Zatroleným hráčem: 0 dnů , takze mi to je hned jasne, ze je to daky prudič, čo sidovú civku v živote nehral, maximalne ju videl tak vo vyklade, len mal potrebu niečo napísať.

12.8.2019 17:34:53

Bigbender

Základem diskuze je podle mě poznat ironii/sarkasmus či v poslední době tak oblíbené trollení, aspoň tím mi ten příspěvek přijde :-)

12.8.2019 17:38:09

Pernicek

patrně to tím bude, ale mě to tak vytočilo, že jsem na to prostě nemohl nereagovat. Ten člověk co to napsal, by zasloužil dvojitou trepanaci lebky bez narkózy

12.8.2019 17:48:47

Troll

Mě ten příspěvek třeba pobavil, reagoval souhrnně +- na to, co se tu od začátku řeší.

Abych nebyl úplně OT, tak miluji Sidovu Civku, ale toto se mi temi mechanismy a dvěmi herními plány též pozdává.

12.8.2019 18:01:51

Karty paisérií
Dnešní update (https://www.facebook.com/groups/tapestryboardgame/permalink/1247135325466540/) mě dost zaujal. Ukazuje využívání karet tapisérií na herní desce. Buď je v tom okamžitý benefit nebo nějaký dlouhodobý efekt na celou éru (do dalšího zisku surovin). Z ukázaných efektů se mi zdá, že některé ty karty dovedou dost ovlivňovat, na co se člověk zaměří. Zaujalo mě také to, že někdy má karta benefit i pro spoluhráče. Na kartě Militarism se pak hovoří o stavbě základen na objevených územích. To asi ukazuje na herní mapu. Jamey na svém Instagramu ukazoval fotku z továrny, kde jsou jasně vidět kartonové hexové dílky. Tohle je jedna z větších neznámých. Víme, že po stranách herní desky budou ony 4 stupnice, ale co přesně budou hráči dělat na mapě vprostřed je otázka. Tohle je takové pomrknutí. Doufám, že se třeba zítra dozvíme víc.
---
Autor hry Velryby ničí svět

12.8.2019 18:04:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Diskuze

Uznávám, že jsem to s tou sidovou civkou přehnal. Tapestry jsem ještě nehrál, snad nikdo z nás. Dovolím si ale tvrdit, že podle plastových budov půjde o nejlepší hru od vydání Twilight Struggle. Rovnou navrhnu založit nové vlákno něco jako ,,Dojmy před vydáním" aby v tom vláknu ,,Info" nějaké info zůstalo. Byl jsem tu poprvé předevčírem no a teda těch komentů tu přibylo, že jsem to četl od rána a žádné info jsem z toho neměl. Jinak mockrát děkuji za tip na Člobrdo, kouknu po něm v Essenu a určitě rád vyzkouším.

PS: to že na mě v dětství spadla kovadlina není k smíchu.

12.8.2019 18:17:42

Diskůtiózor

Máš pravdu, přehnal si to, to je asi tak jediný v čem jsem s tebou doposud byl ochoten souhlasit. Pořád si myslím, že ses bud koukal na figurky k jiné hře nebo si milovníkem kýčových dortíků z cukráren, protože přesně jako cukrové figurky na dortech vypadají figurky z tapestry. Člověk má pocit, že se skutečně dají sníst, ale ve hře bych tyhle hnusy opravdu nechtěl. Rád jsem Ti s člobrdem poradil, pokud chceš další tip, neváhej se na mě obrátit, kloboučku hop je další hra, která by mohla být Tvé gusto.

P.S.: kovadlina na hlavě je naopak velice k smíchu, protože třeba fail army na youtube si na tom založili živnost.

12.8.2019 18:30:02

nekrmte trola
a ukončete prosím offtopic

12.8.2019 18:47:27

Vybíráme z Bazaru

Doom
Doom
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas