nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tantrix

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: není
Vydavatelé: Family Games, Inc.
Gigamic
Tantrix Games Ltd.
Autoři: Mike McManaway
Rok vydání: 1991
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zatřeste pytlíčkem, rozepněte zip, zvolte barvu, vytáhněte 6 hexů a vzhůru do světa logiky, strategie a trochy štěstěny.

Hra Tantrix je abstraktní hrou, která je hratelná od 1 po 4 hráče. Hráči na začátku disponují 6ti hexy, na kterých jsou barevné pruhy (tzv. linie). Hráči mezi sebou soupeří o největší možný bodový zisk, který mohou obdržet pouze za nejdelší vytvořenou linii své barvy nebo za nejdelší vytvořenou smyčku své barvy. Při hře jednoho hráče je snaha o vytvoření smyček ze všech použitých kamenů, při navazujíích liních ostatních barev.

Hra 2 a více hráčů

Hra více hráčů probíhá jejich pravidelným střídáním po směru hodinových ručiček. Zahajující hráč zvolí jeden ze svých kamenů a umístí ho doprostřed stolu a ihned si dobere z pytlíku další hex. Následující hráč zvolí jeden ze svých kamenů a přiloží ho k již vyloženým jednou stranou tak, aby linie na obou hexech na sebe navazovaly, a ihned si dobere z pytlíku další hex. Hráči tímto systémem vytvářejí větší a větší obrazce, ve kterých ovšem na sebe musí všechny linie stále navazovat. Při hře vznikají následně i tzv. povinná místa, na které hráč musí umístit hex, pokud takový vlastní a teprve po ověření nemožnosti splnit toto kritérium může umístit svůj hex libovolně. Snahou hráče je prodlužovat co nejvíce svou linii, nebo jí včas nasměrovat k začátku a snažit se o uzavření smyčky. Přitom se musí snažit blokovat stejné záměry soupeřů.

Konec hry začíná tehdy, když není v zásobě již žádný hex, aby bylo možné dobrat do 6ti hexů před hráčem. Se začátkem konce hry, se ruší pravidlo o zákazu umisťování hexů tak, aby směřovali 3 stejné barevné linie do jednoho hexu, a pravidlo o tzv. blokovaných stranách. Pravidlo o povinném položení hexu, na místo uzavřené ze 3 stran, zůstává v platnosti (platí pouze pokud hráč vhodný hex má). Hráči dále pokračují v pravidelném střídání a hra končí, když ani jeden hráč nemá před sebou žádný hex.

Vítězem se stává hráč, který má nejhodnotnější linii nebo smyčku. Dílek nejdelší linie hráče se počítá za 1 bod, zatímco dílek nejdelší smyčky hráče se počítá za 2 body.

Solohra

Hra jednoho hráč probíhá trochu odlišně, jelikož hráč si zvolí v pravidlech jeden z hlavolamů nebo jednoduše z pytlíku vybere hexy s čísly 1 – X (např. 18). Následně se podívá, jakou barvu má číslo 18 na posledním hexu a začne vytvářet ze všech 18 hexů smyčku z barvy kterou má č. 18. Ostatní linie samozřejmě stále musí navazovat.

Autor: cholerus

Vybíráme z aukcí

Tawantinsuyu: Říše Inků (EN)
Tawantinsuyu: Říše Inků (EN)
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>