nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tannhäuser: Daedalus

Rozšíření pro hru: Tannhäuser
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Take On You
Autoři: William Grosselin
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Píše se rok 1951, válčí se už celých 37 let. Každá se soupeřících stran se snaží získat jakoukoliv výhodu a doufají, že nějakou naleznou na jednom zapomenutém ostrově ve středomoří. Hluboko pod povrchem Kréty se nachází prastarý labyrint, ve kterém se nachází prastaré svitky, které uchovávají informaci o zlu které zde přebývalo. Archeolog po třech letech zkoumání nalezl vchod do katakomb. Každá z válčících stran posílá své jednotky aby Labyrint prozkoumali.

Daedalos je v pořadí druhé rozšíření, které do hry přináší nový hrací plán. Na jedné straně se nachází Mínóův labyrint, sídlo bájného Minotaura. Druhá strana obsahuje město Gevaudan, ve kterém se podle legendy nachází bájná příšera.

Nové typy herních polí (kruhů)

  • Precarious circle - na tomhle poli se nemůže žádná postava zastavit, nemůže zde ležet žádný předmět. Nicméně není problém přes toto pole přejít.
  • One-way circle - jak už název napovídá, tohle pole lze jen projít ve směru šipky. Tohle simuluje převýšení, které lze sejít dolu ale nelze vyšplhat.
  • Sniper circle - postava na tomto poli může střílet na ostatní postavy které se nachází také na poli se symbolem Sniper circle.
  • Moving platform circle - tyhle pole představují důmyslný mechanismus který Daidalos vybudoval v labyrintu. Za akci můžete přivolat klec která umožňuje převoz postav. Pokud se na tomto místě už nachází žeton s klecí, můžete se přepravit na druhou stranu labyrintu. (bez toho aniž byste spotřebovali akci)

Žetony

  • Crate tokens - sada žetonů beden, které kompletně nahrazují ty, které se nacházejí v základní hře a v rozšíření Novgorod.
  • Secret door tokens - tyto žetony umožňují přesun z dvou různých míst. Fungují stejně jako v rozšíření Novgorod.
  • Žetony pro scénáře - tyto žetony slouží pro speciální funkce pro specifické scénáře. Najdete mezi nimi 12 revenant/trooper token, 6 peasant tokenů, fire token, Level Guide/manuskript, Scroll token, Asteros token, Beas token.

Kampaň a scénáře

V návodu se nachází 9 nových scénářů a dvě kampaně. Kampaň v zásadě spojuje několik scénářů za sebe. Pokaždé když vyhraje nějaká strana, má výhodu do dalšího kola boje. Jako zajímavost je poslední scénář, který funguje jako solitér varianta, kde se hráč pokouší plnit úkoly, zatímco mapu hlídají troopeři. Poslední strana pravidel opět obsahuje přehledovou mapu, která ukazuje sousední kruhy.

Autor: Falco

Vybíráme z aukcí

wizard
wizard
Akt. cena: 120 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>