Tannhäuser - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Pro Ludo
Take On You
Autoři: Didier Poli
William Grosselin
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotazy na pravidla po první hře

Tak jsme si to na herní akci v Žihli konečně v klidu zahráli a mám několik zásadních dotazů k pravidlům
4.7.2010 22:26:52

setup
1.Nejdříve mi není jasný setup hlavních a vedlejších cílů. Na svoji obhajobu chci říci, že z českého překladu pochopit prostě nejde (jinak překlad jako celek je vynikající, klobouk dolů) a německý originál jsme opravdu nelouskal. Jak se tedy hlavní a vedlejší cíle rozmisťují ?
2. Jak splnit v příběhovém módu 2 vedlejší cíle (druhá možnost ukončení hry - 1hlavní + 2vedlejší), když na mapě má každá strana pouze jeden vedlejší cíl ?
3. Nasaznovací mód probíhá povinně každé kolo do té doby dokud je nějaká figurka nenasazená ? A mohu zůstat stát na nasazovacím kruhu ?

Pak jsem měl ještě asi 3 dotazy, na které si vzpomenu později, protože jsem je v té záplavě her zapoměl. Jinak Američan samozřejmě prohrál, ale hrál jsem blbě (první hra). Určitý potenciál taktiky k vítězství tam ale určitě je, především asi v obsazování dlouhých chodeb a masivním použití kouřových granátů.

4.7.2010 22:39:28

dotazy ze hry
Vzpomněl jsem si na zbývající dotazy, na které jsme při hře narazili:
4. Sbírání a použití volně dostupného vybavení. Může jakákoliv postava použít jakékoliv volně dostupné vybavení ? Tedy např. Amík použít Evin "trestač", nebo naopak např. Heizinger použít automatickou zbraň Amíka (Flash-gun MKI)?. Moc logicky to nezní, ale nenašel jsem v pravidlech pro volně dostupné vybavení žádná omezení (krom místa odkud se dají sbírat)....

5.Heizingerův "Pathos Amulet" - je-li oběť vyděšená a musí se pohnout o X kruhů, kdo pohybuje postavou ? Hráč za Němce (útočník), nebo hráč za Amíky (obránce) ?

6. Kouřový granát - po hození kouřového granátu jak dlouho tento kouří? Ve zkráceném českém překladu pravidel je poznámka "Platí pořád", v překladu kompletních pravidel je pouze zmínka, že po hození již nelze znovu sebrat...

Díky za reakce

7.7.2010 00:47:50

snaha
nedokážu přesně odpovědět na všechny dotazy, abych si byl jisty správností odpovědi, ale něco vím:
4. pokud má postava volné místo v inventáři může si vzít, čili i používat jakýkoliv předmět.
6. Kouřový granát působí po celou hru. Snad v reedici pravidel je nějaká změna.

7.7.2010 07:00:37

odpovedi
snad to dam dohromady spravne, nemam bohuzel zrovna po ruce Anglicky navod. Nicmene drobna poznamka v tom je ta ze nema smysl pravidla resit protoze reedice je hodne prekopava.

1. Hodi se kostkou, kdo hodi jako prvni, umistuje cile jako prvni. Nejdrive hlavni. Vybere si policko s hlavnim cilem a na to polozi svuj hlavni cil, to stejne udela souper s neobsazenymi hlavnimi cily. Pri pokladani hlavniho cilu ma kazda strana od daneho hlanviho ukolu dva zetony, ktere se akorat lisi malou ikonkou, jeden z techto dvou si hrac nejdrive nahodne vybere a pak na dane misto umisti. Pote si vybere policko s vedlejsim cilem a polozi. A zase se hraci stridaji.

2. Jednoduse nelze splnit dva vedlejsi cile :). Je treba splnit dva hlavni.

3. Na nasazovacim kruhu muzes zustat stat. Nechapu co myslis nasazovacim mode. Kdyz figurka vstupuje do hry tak je to jako jeji tah, s tim ze pohyb zacina na nasazovacim miste.

4. Lze predavat jen srafovany predmet. Postavy mohou nosit libovolny srafovany predmet, ale pouzivat nemohou vsechny. Nektere zrane maji dalsi podminky pouziti a je to u nich napsano. Napriklad pokud nekdo bude chtit pouzit Evin trestac tak neziska schopnost skrceni, protoze u zbrane je napsano ze tuto schopnost ma jen Eva. U tezkeho flash gunu musi mit Engineering skill. Ale casto se nam stavalo ze souper po zabiti MacNeala si vzal flash gun a bryle.

5. Herzinger posouva soupere

6. Ano pusobi celou hru. V reedici tri kola, ale reedice je kapitola sama o sobe, vytah z ochutnavky jsem psal jinde.

snad jsem neudelal nejakou botu

7.7.2010 13:11:30

Falco, Lumirius
Pánové díky.

ad 1. jasné
ad 2. jasné a trochu škoda
ad 3. nasazovací mód jsem myslel nasazovací hod, kdy se se soupeřem přehazujeme kdo nasadí první a bude vybírat místo nasazení. Otázka zněla, pokud mám nenasazenou figurku zda mohu s nasazením počkat a vzdát se jejího tahu ? (prostě např. nasadit v prvním kole, druhém, třetím a pátém, přičemž čtvrté kolo bych hrál pouze s nasazenými)
ad 4. jasné a trochu vopruz
ad 5. logické
ad 6. hurá, tak to jsme hráli špatně. To trochu zvyšuje šanci Amíků

Na nová pravidla se moc těším, ale počkám si jestli je někdo přeloží a především až někdo ověří jejich funkčnost. Do té doby pojedeme podle původních. Alespoň zažijeme žetony, ty se asi měnit nebudou.

7.7.2010 14:30:15

panzer
3. jo jasny, je fakt ze explicitne to neni nikde napsano ze musis nasazovat vsechny jednotky. Takze nejspis ne, nicmene nevidim uplne duvod.

na nova pravidla si brousim zuby takze pak dam report.

8.7.2010 09:46:17

už ste hráli ve více lidech?
Tato hra se mi dost hodně líbí, a mám sto chutí si ji koupit. ALE už jste někdy, někdo hráli ve více než dvou lidech? dá se to hrát třeba v pěti? nebo pouze s šesti figurkami? existuje pak (pravděpodobně tým) nějaký vítěz, jeden z týmu kdo ? Pravidla jsem četl ale toto jsem tam nenašel, nebo mi to z nějakéhodůvodu uniklo.
prosím zkuste odpovědět. dík :-)

15.6.2011 10:58:15

Vybíráme z Bazaru

Warcraft pandemic
Warcraft pandemic
Akt. cena: 899 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas