Tannhäuser - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Pro Ludo
Take On You
Autoři: Didier Poli
William Grosselin
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k revidovanym pravidlum

Ahoj mam dotaz,
chtel jsem hrat podle novych pravidel rozsireni Novgorod a presne nechapu u figurky Zor'ka nektere jeho predmety:
1) Pokud pouziva predmet BOŽSKÉ VTĚLENÍ muze pouzit svuj zvlastni predmet PROCITNUTI ?

2) Presne nechapu, kdy muzi vyuzit vystroj TRIGLAV. Je to tak, ze kdykoliv utocim pomoci zbrane ENERGETICKÝ MAGNIFIKÁTOR muzu pred utokem pohnout kazdym neznicenym volvodou o pet kroku?

U figurky Irisha Vorodin mam dotaz k predmetu "KAALI". Je u neho napsano, ze je to automaticka tezka zbran. Znamena to, ze kdyz budu utocit na nejakou postavu pomoci teto zbrane, hazi na utok 5 kostkama? A navic vyuziji ucinky metopu?

Posledni dotaz:
Muzu vyuzit TESLŮV TRANSFORMÁTOR ikdyz nekdo na me utoci zbrani na dalku, ale stoji pri utoku na sousednim kruhu.

22.7.2011 11:52:09

pro vsechny
opravdu se nenajde nikdo, kdo by me poradil? :-(

26.7.2011 10:28:43

Minimální dostřel
Pochopil jsem správně, že "pistole", "automatická zbraň" a "mentální ohnisko" jsou zbraně na dálku tzn. NELZE je použít pro útok na postavu na sousedním kruhu?

Díky.

1.1.2012 20:25:49

Minimální dostřel
toto platilo iba v starej verzii, revidovane pravidla to opravili a teraz je mozne utocit vsetkymi zbranami aj nablizko.
Bola to trochu blbost, ked Barry nemohol pouzit rotacny gulomet na nackov vo vedlajsom kruhu :)

1.1.2012 22:03:58

Minimální dostřel - syon
Jinak řečeno, pokud útočím na sousední kruh, nemusí to vždy znamenat "melee attack(zteč)". Záleží na výběru zbraně, kterou v tomto útoku použiji, je to tak? Zmátl mě tam ten pojem "ranged weapon (zbraň na dálku)", když jí vlastně používám na blízko :)

2.1.2012 08:56:31

Deskovec
Oznacenie skupin zbrani "na blizko" a "na dialku" je iba kvoli dalsim modifikatorom.
Nikde nie je definovane na aku minimalnu vzdialenost je mozne zbran pouzit (to je velky rozdiel oproti povodnym pravidlam, kde sa niektore zbrane nedali nablizko pouzit).

Jediny rozdiel pri boji na blizko je v tom, ze pri pouziti noza je mozne utocit na lubovolny susedny kruh (moze byt aj inej farby-cesty). So strelnou zbranou pri boji zblizka to mozne nie je.

2.1.2012 11:53:04

"Patmoský amulet" vs. postava "ve střehu"
Chtěl bych zkušenější hráče požádat o radu. Pokud Patmoským amuletem (spec. předmět Von Heizingera) vyvolám psychickou konfrontaci a vyhraju proti postavě "ve střehu":
1) Posunu jí o všechny její pohybové body, nebo se bere, že žádné pohybové body v tomto kole nemá? Hrajeme, že ANO a posuneme jí.
2) Přemožená postava nemůže být aktivována tzn. přichází o svoje postavení "ve střehu"?
Hrajeme, že ANO a zrušíme "střeh".

Díky

6.1.2012 16:25:14

Deskovec
strucne
1) ano
2) ne, o "ve strehu" neprichazi (pokud ve strehu znamena overwatch, neznam terminy z ceske verze)

podrobneji
http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=48&efcid=1&efidt=551503&efpag=0#553648

obecne v tomhle vlaknu jsou zajimave situace oficialne odpovezene na maily fanousku a postnute do tohoto fora. Pokud nevladnes Aj tak google translate k pochopeni staci.

EDIT: driv nez jsem si precetl vlakno na ktere jsem odkazoval tak jsem to hral jako ty, ale hadam ze autor usoudil ze by byl patmos presilenej

6.1.2012 18:50:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Moje dotazy
A nenajde se nekdo, kdo by me osvetlil moje dotazy?

9.1.2012 10:18:23

Jumbo
Zkusím na to kouknout, stejně se v tom už zas vrtám...

9.1.2012 10:29:19

Jumbo
Nejsem sice žádný ostřílený hráč Tannhauseru, ale pokusím se o odpověď skoro na vše:

2) Triglav - je to tak, že si posuneš Voivody a zaútočíš Magnifikátorem. Účinky Magnifikátoru se tak přenesou přes nové pozice Voivodů.

3) Kaali - je sice automatická těžká zbraň, ale neházíš 5ti kostkami nýbrž pouze střílíš Meteopy.

4) Transformátory podle mě působí pouze proti boji holýma rukama, nebo proti zbraním pro boj zblízka (většinou nože, případně bič).

9.1.2012 12:16:43

Jumbo
Priznam se ze jsem byl liny odpovidat a hledat anglicke ekvivalenty k ceskym

1) Ano procitnuti lze pouzit a pouzivas soucasnou hodnotu Mental
2), 3) rekl Deskovec
4) potvrzuji ze transformator je opravdu jen na zbane na blizko popripade utok beze zbrane. (tzv melee attack ktery je definovan jako hand-to-hand zbran nebo unarmed utok)

10.1.2012 01:41:17

Efekt kouře na používání předmětů
Díky Falcovi a jeho odkazu na FFG fórum jsem si dost věcí ujasnil (odkaz viz. příspěvky níže doporučuji). Stejně je ale několik odpovědí na moje otázky, které jsem nenašel:

PATMOS AMULET, SHA-NA-RA (Hermann von Heizinger) – lze tyto předměty použít, pokud se Hermann nachází v „kouři“ a nepoužívá tyto předměty na sousedící postavu? Jedná se o psychické útoky proti cílům na jiné cestě, takže nejsou omezeny viditelností.

ZHOUBA – LUGER (Karl Zermann) – podobná otázka, lze tento předmět použít, pokud se Karl nachází v „kouři“ a nepoužívá tento předmět na sousedící postavu? Jedná se o psychické, stopovací střely, proti cílům na jiné cestě, takže není omezen viditelností.

GRANÁTY – může postava stojící v „kouři“ používat granáty k hození na postavu, která s ním nesousedí, nebo je zde omezení viditelnosti na cílové pole a granáty nelze použít?

Poslední otázka – mohou být postavy v „kouři“ cílem útoků jiných postav mimo „kouř“ bez jakéhokoli omezení? Pravidla mluví pouze o penalizaci postav v kouři, ale dá se předpokládat, že kouř působí postavám v něm určitý druh krytí – takže si nejsem jistý.

Díky.

10.1.2012 09:53:55

Deskovec
EDIT: vzhledem ke kontraproduktivnim odpovedim ffg ohledne granatu a doomu v kombinaci se smokem puvodni prispevek mazu (tak jsem to hral ja) a pridavam nove odpovedi s vysvetlenim

diky cloveku Miah, nejvetsi guru na Tannhausera. Drzi seznam vsech officialne odpovezenych dotazu u sebe na strance http://miah000.blogspot.com/2011/09/questions-and-answers.html

1),2) Smoke granaty neovlivnuji predmety ktere utoci nebo maji efekt "out-of-path" tzn ani doom ani patmos nebo sha-na-ra nejsou ovlivneny kourovym granatem ZAROVEN! zni odpoved ze Doom neignoruje smoke, takze je to na domluve protoze evidentne ani ve ffg nevi :)
- moje verze, Doom ma stejne omezeni jako normalni strelna zbran pokud Ozo stoji ve smoke efektu, "kouzla" nejsou ovlivneni nijak smokem
3) Muze hazet pouze na sousedni pole
4) zcela urcite mohou byt, zadnou ochranu jim neposkytuje

(sakra to jsem zase stravil cas prolezanim fora :D)

10.1.2012 22:19:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Obecne
Chtel jsem se zeptat, rozsireni, ktere vysla az po vydani revidovanych pravidel k Tannhouserovi jsou hratelna jen podle novych pravidel,ze ? Predpokladam spravne?

26.7.2012 11:26:07

Jumbo
Predpokladas spravne, JEN podle novych pravidel.

26.7.2012 13:43:27

Vybíráme z Bazaru

Iniciativa
Iniciativa
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas