Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 489x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Talisman vs. Descent vs. Mice and Mystics

Uvažujem, že si zaobstarám nejakú fantasy hru, ktorá by bola na dlhšie večery, bola asi tak pre dve osoby (naše dieťa ešte musí dorásť), neplakal by som nad množstvom pravidiel a najmä, dokázala by nás vtiahnuť do príbehu. Neviem však, ktorá by to bola. descent - zdá sa mi, že pre dve osoby to asi nie je. Talisman - v živote som nehral, no mapa sa mi zdá akosi amatérsky prevedená, Mice and Mystics - cena mi nevadí, no nie je CZ a vytlačiť toľko materiálu k tomu... okrem toho (videl som len video na youtube) zdá sa mi komplikovaná. Vedel by niekto poradiť? Ďakujem
31.5.2017 22:19:28

Talisman
povedat na hru od FFG ze je "amatersky prevedena" chce velice velice velku odvahu :-) Nikto nerobi lepsie graficky urobene hry, oni su tak o tri svetove triedy inde, ako ostatni :-)

MM nie su tak zlozita hra, si kukni par gameplayov.
https://www.youtube.com/watch?v=_YquWfQ7eSU

31.5.2017 23:56:34

Claustrophobia
Pokud pro dva, tak se mrkni, zdali ty ti nevyhovovala tahle hra :)

1.6.2017 00:22:36

Talisman
Ďakujem za odpovede. Descent ruším zo svojho zoznamu - Zaujímavejšia je pre viacerých hráčov. Vraj sa dá hrať aj v dvojici a existuje nejaká aplikácia, no iba pre anglickú verziu.
MM - už lúskam videá - páči sa mi. Tuším by sme to mohli hrať aj s našou šesťročnou dcérou (o rok o dva :D )
Talisman - Ospravedlňujem sa FFG :D Pokukám pravidlá. Rozhodujem sa už iba medzi Talismanom a MM
Claustrophobia - kuknem, no neuvažujem o nej. Ale ... pekne vyzerá

1.6.2017 09:18:20

jen pro info
appka místo PJ by měla brzy vyjít česky...

https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/preklady-pravidel-karet-atd-2/descent-road-to-legend-aplikace-12675/

1.6.2017 09:51:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Talisman vs MM vs Descent
Ahoj,

zadna z tech her neni vyslovene pro 2. U Mm a Descentu se nevyhnete ovladani vice postav. Descent je v tomto ohledu narocnejsi nez Mm. Vsechy 3 hry jsou vsak rozdilne i "stylem" (Descent je semi-koop, Mm je koop a Talisman je kompetitivni). Talisman je fajn, protoze ma jednoducha pravidla a da se hrat i s detmi, ale rozhodne to nerozviji pribeh, jako treba Mm nebo Descent. Na druhou stranu Descent a Mm se vyplati hrat pouze jako kampan. Descent ma nejslozitejsi pravidla, ale zaroven nejzajimavejsi vyvoj postavy. Mm klamou telem, nebot umi byt dost obtizni na vyhru (a opakovat vicekrat stejnou kapitolu uz nema takove kouzlo). Mm maji jednoznacne nejsilnejsi pribeh a je vhodne je hrat i s detmi. Mm ma nizkou znivuhratelnost - hakmile se kampan dohraje, uz neni motivace, hrat je znovu. Descent a Talisman se da hrat do aleluja.

1.6.2017 10:37:30

Talisman vs. Andor
Ešte, ak by som mohol, spýtal by som sa na Andor. V čom jee lepší, prípadne horší než Talisman.
Ďakujem

1.6.2017 11:27:58

Talisman vs. Andor
Andor má pekné spracovanie, zaujímavé kampane. Ale...je to koop hra a aby sa podarilo hru poraziť, zvrhne sa hra v niektorých kampaniach na počítanie a plánovanie množstva ťahov dopredu. Potom často stačí jeden dva nie najoptimálnejšie zahraté ťahy a kampaň je prehraná.
Talisman - hru som kúpil asi pred pol rokom. Nikdy v živote predtým som ju nehral, namal som teda žiadny nostalgický vzťah k hre. Hra ma oslovila pre jednoduché pravidlá a preto som ju kúpil pre prípady, keď bude chcieť človek len tak pri hre relaxovať bez zamotania mozgových závitov. Hra sa u nás doma neuveriteľne uchytila, herné prvky sú jednoduché a zábavné, rozohraný Descent sme už ani nedohrali. Môj 14 ročný syn už ani inú hru nechce ísť hrať. Ale...niektoré herné prvky sú otravné - obrovský podiel náhody pri hode kockami a to až do takej miery, že po dvoch hodinách hry stačí jeden hod kockou na silné znechutenie, alebo úplné vypadnutie z hry (premena na ropuchu alebo pri rozšírení Smrtihlav hod 1 na Srťáka). Taktiež záver na korune moci mne osobne až tak nesedí a nie je to podľa mňa zrovna najšťastnejšie vymyslený spôsob ukončenia hry. Naviac hra sa asi najlepšie hrá v 3-4 hráčoch. Pri dvoch je to až príliš o "farmení" a zlepšovaní postáv s minimálnou vzájomnou interakciou medzi hráčmi, pri viac ako 4 hráčoch enormne narastá hracia doba.

1.6.2017 18:14:55

Zombicide
Co treba Zombici? Black plague vyjde snad brzo cesky. Nevim jak moc hrani s tou dcerou,ale jinak vyvoj pstav a ruzne mise. Ve dvou by taky ale chtelo hrat za vice postab

1.6.2017 19:45:33

Deskovec
S applikací je Descent full kooperace a brzy v CZ.


Jinak. Talisman nevlastním, jen jednou hrál, a podle mě je to už starší překonaný kus. Descent a Mice and mystic mám moc rád obě. Možná že někdo namítne že jsou to stejné hry, hejbu panáčkama, hážu kostkou na útok, vyřeším skill, ale není tomu tak, obě hry mají u mě své místo a to jsem nedávno ještě pořídil Star Wars: Imperial assault :)

8.6.2017 14:44:55

Warhammer quest
Já si dovolím lobovat za tuto hru http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/warhammer-quest-dobrodruzna-karetni-hra-5080/?gatracking=autocomplete

Pravidla mě ze začátku trápila (není to těžká hra, jen nejsou dobře napsaná pravidla), ale po první, druhé hře se to dostane do ruky a hra jako taková pěkně odsýpá, atmosféru má, vývoj postav taktéž, příběh taktéž a je tam snesitelný vliv náhody u používání kostek.

8.6.2017 21:22:32

Warhammer Quest
To je sice pěkný, ale ta hra je úplně něco jinýho než na co byl vznesen dotaz. Navíc obashuje jednu kampaň s 5ti misema, což za pár hodin dohraješ a konec. A rozšíření nejsou a nebudou.

9.6.2017 07:50:06

Tak co myslíte
Dovolil bych si lehce oprasit tema.. o víkendu jsem narazil na hru Proroctvi od Vlado Chvatila (Mage knight mám a je absolutně skvělý) tak jsem začal pátrat a uvažovat o koupi, když v tom *bum* Talisman! :D a teď babo rad. Na první dobrou to vypadá dost podobně, ba dokonce identicky. Talisman plastové figurky o 500,- dražší jasný.. ale jak je to herně? Má někdo možnost porovnat objektivně? Díky

22.2.2021 13:47:02

Talisman vs. Proroctví
Talisman je takové lepší člobrdo. V podstatě hodíš kostkou a divíš se, co se stalo.
Proroctví už umožňuje trošku taktiky a přípravy na to, co tě čeká.

----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

22.2.2021 13:53:49

Aradraug
Jo to jsem se dočetl ze v talisman 95% kostka v proroctvi jsem za tu jednu partii odhadl tak 75% kostky :D ale když vezmeme v úvahu ze by šla některá pravidla implementovat do hezceji vypadajícího talismanu prave z proroctvi - hlavně asi ten pohyb.. mohly by se síly rázem vyrovnat :D nebo se pletu a bude to nehratelny pp nějakých House rules?

22.2.2021 14:29:54

Vybíráme z Bazaru

Na křídlech + rozšíření
Na křídlech + rozšíření
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas