Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oficiální české vydání této hry

A je to tu... :) Do tohoto vlákna budu směrovat informace týkající se oficiálního vydání hry.
18.6.2014 17:26:02

A jaké třeba informace???
Povídej ... :-)

18.6.2014 20:57:24

PJ

Také by mě zajímalo...
...pár věcí. Především odlišnosti plánovaného vydání od stávající čtvrté i od u nás vůbec první (a dost možná i kultovní) edice od Altaru z devadesátých let. Ve své době (a v mém věku) to byla naprostá pecka, ale ono tak nic jiného nebylo; boom moderních (euro-)her měl teprve nastat o několik málo let později...

Čili se ptám, má to spíš cenu i z jiných než čistě nostalgických důvodů? Přeci jen je to roll'n'move z roku 1983 s někdy až nesnesitelně protahovanou herní dobou a ne zcela dobrou vyvážeností (mluvím právě o té první edici ad Altaru).

Jak asi víš, jsem spíše eurař, ale na druhou stranu mám rád příběhy...

19.6.2014 12:51:58

2. a 4. edice
Ja tlaisman hraju prave uz od zakladky kdy jsem Altari edici dostal k vanocum a je to stále moje nejoblibenejsi hra. 4. edice se mi vůbec nelíbila, ale jen do doby nez jsem si ji zahral. Pak uz jsem koupil a mam ji uz skoro komplet :) male zmeny v pravidlech a hlavne mini rozsireni ty 4. edici davaj stavu - hlavne Reaper se mi moc libi. Je to trochu jiny nez 2. edice a musim uznat ze lepsi...
Pro me by byl naprostej ideal: Pravidla a expanze 4. edice, grafika 3. edice a ceska lokalizace vcetne expanzi jako ve 2. edici :) :) :)

19.6.2014 18:49:50

.
přrdně bych tu chtěl přivítat Merlina, se kterým na lokalizaci spolupracujeme (on je vedoucím projektu), takže jeho posty berte za bernou minci.

Upřímě jsem očekával, že to BF zveřejní trochu "oficiálnější" cestou než prostřednicvím deskofobie, ale budiž.

K vašim otázkám: Bude se jednat o překlad 4. edice s přízviskem "revised", která je momentálně k dispozici od FFG. Snad vás potěší, že jsem se při překladu držel názvosloví druhé edice, dočkáte se tedy stejně nazvaných postav, karet i polí na hracím plánu, takže se při hře budete cítit (snad) přirozeně.

20.6.2014 14:47:09

Galavečer
Jak sis představoval oficiálnější oznámení, než v deskofobii?

Nějaký galavečer, příspěvek v televizních novinách? :)

20.6.2014 16:05:33

to Pelly
tak to jsem teda dost zvědav, jestli tam bude Kň ...... :)

20.6.2014 16:36:21

kurdt
to ne, ale například zmínka na webu BF by být mohla ...

tomas: co prosím? :-)

20.6.2014 16:49:55

PJ

Pelly
Dík za aspoň nějaké info.

Jinak jsem se na FB BF ptal na to samé a vyjádření BF znělo: Deskofobie měla na toto oznámení exkluzivitu. Mně osobně to teda připadalo spíš jako hype, ale jestli se tak domluvili a jestli to na někoho zabírá, proč ne...

20.6.2014 18:06:01

DF
Je pravda, že na me to v DF zabralo :-)

20.6.2014 21:29:57

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace - rozšíření Neklid
Mars: Teraformace - rozšíření Neklid
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas