Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 489x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Neoficiální rozšíření

Na Talisman Island sem našel parádní rozšíření v angl. jazyce pro 4 edici. Nechtěl by se někdo ujmout překladu,myslím že by to stálo za trochu námahy.
31.10.2011 09:43:37

vance
A které z těch rozšířeních máš na mysli? Je jich tam spousta. Mimochodem, díky za tip na dobré stránky.

31.10.2011 15:51:39

Micc
No měl na mysli The Dragonland a The Adventure. Obě od typa pod nickem azoid. Jsou pro 4 edici a vypadá to náramně. Problém sem zjistil když sem to stáhl. V PDF je totiž jen návod,ostatní je v JPG. Začal sem dnes pracovat na plánu,normálně ve vidlích v malování,ale je to práce pro vraha. No nic. Stačil by mi texťák,zkusil bych s tím něco udělat. Akorát ty návody by si zasloužily profesionálnější přístup. To by mohl někdo udělat. Pokud bych měl překlad k boardě,tak už jí mám připravenou k psaní textu. Tak to je zatím asi tak vše.

31.10.2011 23:52:19

Adventure
OK, zkusil bych se o víkendu mrknout na návod k adventure jestli mi zbyde trochu času.

1.11.2011 06:09:49

Micc
Tak to bych velmi uvítal,není toho textu moc, a na ty karty by ses nechtěl mrknout.:-))) Stačil by texťák.

1.11.2011 08:20:22

vance
O těch kartách taky uvažuji. Zkusil bych je udělat rovnou do grafiky, jestli se s tím nějak poperu - takže určitě na silně amatérské úrovni :-) . Ale nevím jak mi to vyjde časově. Na volné chvíle mám totiž shodou okolností naplánováno dobarvení zbytku figurek k Talismanu základu a Reaperu.

1.11.2011 16:47:58

Micc
No je to v JPG takže je jasné že to bude amatérské. Pošli mi nějaké texťáky a já taky něco udělám. Už mám připravenou desku do rozšíření Dragonland. Kdybych měl text tak ho tam nasázím. Mě to amatérsky nevadí,myslím že hratelnosti to neubere:-)). Je to zase něco jiného. Mrzí mě že nejsou přeložené ofiko rozšíření,Talisman je moje srdcovka. Na figury se také chystám. A mám zálusk udělat si 3 edici,ta se mi líbí moc.

1.11.2011 23:20:13

vance
Tak jsem včera večer na ty texty koukal trochu podrobněji a jestli mi do toho nevleze žádná mimořádná událost, tak pravidla do textu bych přes víkend opravdu mohl stihnout k Adventure a možná i kus Dragonlandu. Jen tak orientačně jsem zkusil vyčistit pozadí na jedné kartě a celkem by to šlo, ale dělal jsem to poprvé v životě, tak to bylo nadlouho :-). Ale těch karet je tam přes 120 i když se některé opakují, takže to při mém vytížení to zabere hodně času.

3.11.2011 06:32:31

Micc
A jak si to pozadí vyčistil. Co na to používáš? Já bych ti s tím pomohl.




3.11.2011 10:39:01

...
Hele kluci a nehcete toho borca poprosit, jestli by vám nedal grafický podklady, abyste to nemuseli takhle hloupě čistit (a zvlášt ještě z jpegu)? Pak by tam stačilo jen nalít texty a to už je zívárna...

3.11.2011 13:04:56

...
Alebo čo tak použiť Strange Eons?
http://www.talismanisland.com/strange_eons.htm

3.11.2011 13:56:05

A heleme
bragi : Mrknu na to...

vance: protože jsem totální laik a nehodlám kupovat ani nijak obskurně si pořizovat kvalitnější software používám GIMP. Na tyhle karty to stačí, ale jinak...

Edit: Hm tak Strange eons je moc pěkný tool na tvorbu vlastních karet s prima ovládáním. díky za tip bragi

3.11.2011 16:54:37 | Upraveno autorem (porovnej)

to all
no já to v strange eons zkoušel,ale asi sem lama,prostě to bylo vidět. To by pak chtělo mít ty obrázky bokem,protože ta matrice mi přijde troch jiná rotměrově. Já tam tu původní kartu prostě zaboha nemohl dát tak aby to nemylo vidět. Vždy byla pod tím trochu vidět,nehledě na znaménko rozšíření. Ale na běžné hraní by to samozřejmě nevadilo. Ve SE je nejlepší dělat vlastní karty. Zkoušel sem karty do Runebound a nádhera. A ještě: mohl bych to samozřejmě podle textů připodobnit a vložit jiné obrázky kterých se na netu válí tuny. Ale to by se asi moc nelíbilo tvůrcům. Pokud bych s tím hrál doma,v pohodě ale prezentovat je někde veřejně by se někomu nemuselo líbit.

4.11.2011 08:54:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Eons
Když jsem překládal karty kouzel, tak jsem si ztahl z EONS jen podklady a dělal to normalně ve photoshopu. Clovek nemusi cisit karty.
Jinak GIMP je podle me dostatecny, delal jsem v tom Cadwallon a slo to vyborne.

4.11.2011 09:08:40

tomasV
Tak teď sem si GIMP stáhl,začnu se pomalu učit co s tím. Vypadá šikovně,otázka je na kolik budu šikovný já:-))

4.11.2011 09:14:57

to all
Jak byste přeložili toto: your scale-skin allows you to re-roll all armor saves during battle. Pomoc prosím...

4.11.2011 11:07:24

vance
Tvá šupinatá kůže ti umožňuje v průběhu boje přehodit všechny záchranné hody na zbroj... nebo něco v tom smyslu, záleží na kontextu, jestli je to schopnost nějakýho ještěráka, jedná se o předmět (zbroj) a pak jaká je terminologie pro armor saves co je použitá v překladu talismanu.

4.11.2011 11:53:51

Morthe
No je to ješterka,nějaká home made karta postavy do 4 ed. a mě se to líbí. Dokonce už mám připravený model. /Poslal bych ti jí abys na ní koukl ale nevím jak.

4.11.2011 12:35:10

vance
Je to možnosť zopakovať hod kockou, či ťa brnenie uchránilo pred stratou života.

4.11.2011 12:53:54

Morthe+bragi
Díky pánové,teď ještě jak to nějak rozumně stylizovat a můžu to tam nasázet.

4.11.2011 23:57:25

dobry rozsireni
Cau lidi, na talisman islandu je tech rozsirenich opravdu hodne,ale podle me je nejpovedenejsi neofiko rozsireni pro 4. edici Far Outer Region,celkem povedena mapa ktera prida kolem vnejsiho pasu jeste jeden. doporucuji

26.1.2012 07:02:59

Dodelal nekdo ten preklad v grafice?
Zdravim, vim, ze je tohle tema uz dost (pra)stare,ale chtel jsem se zeptat,jestli se doma nekomu nevali nejake pocestene domaci rozsireni pro Talisman 4.5? Ja jsem si v SE udelal preklady k nejakym postavam a novym koncum, ale ke kartam jsem se jeste nedostal. Dik

18.9.2016 09:09:07

Vybíráme z Bazaru

Mini Rogue CZ
Mini Rogue CZ
Akt. cena: 15 €
Končí za: 4 dny

Offcanvas