Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Jámy

poličko jámy mi nejako nedáva zmysel...
navod hovorí, že postava pride na jamy hodí kockou a zisti počet príšer ktoré musí poraziť, tie zrudy majú tuším silu 4+kocka, pride mi to hrozne slabé, vždy tam niekto prišiel a bolo uplne jedno kolko ich tam je proste len tolko krat hodil kockou a každú ihned zmietol...
buď sme to hrali zle, alebo mi toto poličko pride ako uplne zbytočné...

môže mi to niekto vysvetliť ako toto poličko funguje?
diky :)
4.11.2015 12:37:16

myslim
síla těch potvor se sčítá jelikož útočej současně. Takže je to 4 krát X (počet příšer) + kostka - pokud je potvor šest, tak mají sílu 24 + kostka, to už je dost ne? :) Potvory útočej postupně pouze pokud jsou na různých kartách s různým pořadím k řešení nebo pokud je to výslovně uvedeno v textu. Pokud odkryješ tři karty s potvorou a všechny mají pořadí k vyřešení stejné, tak i ty útočí současně a jejich síla se sčítá... (např. máš tři karty potvor se silou 3, dvě z toho jsou s číslem 1 a jedna je s číslem 3. Nejdřív se utkáš s těma dvouma,které mají sílu 6 (dohromady) a pokud je porazíš, tak až potom se utkáš s tou třetí ). Ty čísla pořadí k řešení karet jsou na každé kartě setkání...potvory mívají nízká čísla a třeba měšce zlata a předměty mívají pořadí vyšší - to aby jsi musel nejdřív porazit potvory a až poté si nabrat případné předměty a ne naopak, že nejdřív vezmeš co najdeš a s pomocí toho porazíš potvoru :)
Mělo by to tak být, ale uplně jistej si nejsem. Takovejch karet je tam víc (i v rozšířeních), třeba smečka psů (město) nebo skupina kostlivců, tam taky musíš házet kostkou abys zjistil kolik jich bude.

PS.: Oprava, toto není ten případ, teď jsem na to kouknul. V podstatě je smeteš snadno jelikož maj sílu 4 a v textu je, že s nima bojuješ postupně,takže to číslo, které ti padlo na kostce v podstatě znamená to na kolik kol se tam zasekneš (pokud je neporazíš všechny hned v prvním, tak se zbytkem bojuješ v dalším kole atd). Pokud jich bude pět nebo šest, tak maj soupeři celkem šanci tě ještě předběhnout :) Záleží jak moc jsi nabitej - kolik máš sílu. Když se tam vydáš hned zezačátku (pokud najdeš talisman), tak tě to zdržet může :)

4.11.2015 12:55:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
ved toto, v podstate to čislo znamená len kolko krat hadžem kockou, no my sme v strede mali silu kludne cez 10 dokopy(čo nie je problem) čiže toto poličko nemalo prakticky žiadny vyznam a nijaké zdržanie neprinieslo, len na to jedno kolo...to je všetko...

4.11.2015 13:30:56

dovolím si nesouhlasit
Se zrůdami bojuješ v jednom kole... Když se podíváte na hrací plán, zjistíte, že se Jámy nacházejí ve větvi Vůle, to znamená, že postava musí mít pro tuto cestu nadprůměrnou vůli a alespoň průměrnou sílu. Ve druhé větvi stačí nadprůměrná síla...

4.11.2015 13:31:33

mnich
hej, vysvetli to mnichovi (tuším tak sa volala ta postava), ktorý si vie pridať svoju vôlu k sile v boji :D

4.11.2015 14:15:39

... hodnotu vůle,
tedy 3, tzn. že pokud tam půjdeš bez výbavy na sílu, tak musíš n-krát hodit alespoň stejně za sebe jako za zrůdu... GL

4.11.2015 14:29:20

čo?
ved vôľu mal vtedy aj 12, takže zruda mala max4+6 čiže hody nemali žiadny vyznam

4.11.2015 15:00:49

opakuji - hodnotu vůle,
tedy číslo uvedené na kartě hrdiny, v tomto případě 3. Pokud nemám předměty (pomocníky) na sílu, tak mám 2 (hodnota síly) + 3 (hodnota vůle) = 5 proti 4 (síla zrůdy)... odtud hodit n-krát stejně, protože již remíza vyvolá konec kola a z něj plynoucí nežádoucí zdržení.

4.11.2015 15:07:31

mnich
no však ale mam predmedy + kužele na vôlu, a teda pridavam hodnotu vúle, ktorú mam s predmetmi isto viacej...kde sa piše že sa neratajú?

4.11.2015 16:54:04 | Upraveno autorem (porovnej)

matko1986
- A character’s Craft at any time is the character’s Craft value, plus Craft counters, plus any Craft gained from Followers, Magic Objects, and Objects that may be used at that time.
- Vůle postavy je součet Hodnoty vůle, žetonů vůle a vůle přidané předmětem/pomocníkem.

-A character’s Craft can never drop below that character’s Craft value (i.e., the number printed on the character card).
- Vůle postavy nemůže nikdy klesnout pod Hodnotu vůle postavy (číslo vytištěné na kartě postavy)


"Hodnota vůle (Craft value)" je hodnota vytištěná na kartě postavy.

A mnich si může pridat Hodnotu vůle...

To jedině, že bys měl předmět, kterej ti umožní použít "Vůli" místo "Síly", tak potom bys měl těch 12.

5.11.2015 08:14:43 | Upraveno autorem (porovnej)

CZ
no mam hru v češtine tak musím lepšie pozrieť či to tam je nejako podobne napísané...nam sa ten mních zdal silný :D

5.11.2015 08:28:39

cz
neboj, je. Překlad jsem dělal já...

5.11.2015 18:03:47

super
tak diky za odpovede :)

5.11.2015 21:36:19

vrah v jámách
no v poslední hře jsem šel do Jám z Vrahem, síla vůle myslím cca 9 a síla klasická 5, potkal jsem nestvůry a tím, že jsem použil vraždu jsem Jámami prošel jak nůž máslem. Nepřehlédl jsem něco?

11.1.2016 13:46:02

Nepřehlédl
Tohle je korektní.

11.1.2016 14:26:06

pelly
děkuju za ujištění!

11.1.2016 14:29:04

ověření
Tak že když dojdu do Jamy tak hodím kostkou kolik příšer se silou 4 na mě postupně zautočí, a já když budu mít sílu např 12 (vč předmětů a kuželů) tak je všechny porazím během jednoho kola, a další kolo jdu na další políčko. Je to tak?
Předem děkuji

30.3.2016 12:08:21

Ztrácím život?
Když mě zrůdy porazí, ztrácím život? Předpokládám, že ano.

31.8.2020 11:03:02

Vybíráme z Bazaru

Iwari
Iwari
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas