Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 489x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Talisman - Stojan na herní komponenty

Mate nekdo skusenost s timto produktem ?
https://www.fantasyobchod.cz/stojan-na-herni-komponenty-talisman
nebo mate nejaky doma vyrobene ?
2.3.2018 10:53:35

?
Podle mě naprostá kravina... ostatní přeci potřebují vidět, co máš vyložené...

2.3.2018 11:18:16

Pelly
To platilo naposled ve druhé edici :) - že musí být předměty vlastněné postavou položeny lícem vzhůru...

Ve 3. ani 4. edici o tom zmínka není a tudíž to není povinné. Ono ani ty zaklínadla není povinné mít skryté, ale můžete je mít taky lícem vzhůru - v pravidlech stojí, že bychom je neměli ukazovat ostatním, ne že je nesmíme ukazovat ostatním :) Hráli jsme to tak, že předměty jsme si pokládali lícem dolů, tak aby bylo vidět kolik jich máte, ale ne co přesně máte. Stejně se zaklínadlama. A předmět/zaklínadlo se odhalil všem až při jeho použití...tak jak by to bylo "v reálu"...pomocníky jsme pokládali lícem vzhůru, protože už z dálky vidíš kdo s tebou jde :)
Hře to přidalo tak trochu nový rozměr a je to tak podle mě i lepší.

Mě osobně se tento stojan moc líbí a bral bych ho hned, ale ta cena je ukrutná vzhledem k tomu, že jich potřebuješ víc :(

2.3.2018 16:17:17

Pelly
To platilo naposled ve druhé edici :) - že musí být předměty vlastněné postavou položeny lícem vzhůru...

Ve 3. ani 4. edici o tom zmínka není a tudíž to není povinné. Ono ani ty zaklínadla není povinné mít skryté, ale můžete je mít taky lícem vzhůru - v pravidlech stojí, že bychom je neměli ukazovat ostatním, ne že je nesmíme ukazovat ostatním :) Hráli jsme to tak, že předměty jsme si pokládali lícem dolů, tak aby bylo vidět kolik jich máte, ale ne co přesně máte (krom povozu a muly apod. - ty jsme měli taky lícem vzhůru - stejný důvod jako pomocníci). Stejně se zaklínadlama. A předmět/zaklínadlo se odhalil všem až při jeho použití...tak jak by to bylo "v reálu"...pomocníky jsme pokládali lícem vzhůru, protože už z dálky vidíš kdo s tebou jde :)
Hře to přidalo tak trochu nový rozměr a je to tak podle mě i lepší.

Mě osobně se tento stojan moc líbí a bral bych ho hned, ale ta cena je ukrutná vzhledem k tomu, že jich potřebuješ víc :(

2.3.2018 16:17:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Talisman - Stojan na herní komponenty

Ahoj,

máme dva ve starším provedení. Je to užitečné nikam se ti nerozkutálejí peníze, osudy, životy a tak. Brácha si stěžuje že je tam málo místa na peníze, ale podle mě je to dostatečné. On se vždycky snaží mít všechny peníze celé hry a i proto hraje nejraději za kupce.

Co se vykládání karet týče tak my vykládáme karty předmětů, kouzelných předmětů a pomocníků

PS: nový stojan se mi už tolik nelíbí

28.6.2020 11:51:31

Tohle je celkem fajn
Je to z thingiverse.com - Talisman ultimate tray.

Vytiskl jsem si 4 kousky a asi si ještě dva vytisknu. Na materiál mě to vyšlo na cca 18,- Kč za kus pri ceně 300,- Kč za kilo plastu...
Tisknu dva kusy najednou a trvá to 10 hodin. Šlo bybto i rychleji, ale už by ro nemuselo být tak pěkný.
Ještě je mam v plánu nastříkat na šedou barvu, věžičky nabarvit podle barev kuželů, které na ně patří a pak quickshade a bude to fakt krásný :)

Všechno tam drží parádně.

28.6.2020 15:10:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Runewars: Miniatures game + rozšíření
Runewars: Miniatures game + rozšíření
Akt. cena: 3100 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas