Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozsireni...

Zajimalo by me, ktere z rozsireni povazujete za nejlepsi a proc? Zatim bych rad jen jedno rozsireni k zakladni hre. Co jsem tak cetl na BGG, tak s vice rozsirenimi si hraci stezovali na to, ze v Adventure decku je malo nepratel a prilis eventu, coz prodluzuje zbytecne hru. Mate to take tak?
21.9.2011 23:15:17

Shaitan
Já mám zatím všechna rozšíření - tedy teď dočasně neplatí když vyšlo The Dragon :) - Osobně mám nejraději The Highland. Přijde mi jednoduší než The Dungeon. Potvory tam buď jsou slabší nebo nám přicházejí slabší. Zase je tam ale až dost předmětů. Ale tak nějak mi přijde celkem vyvážený. Z malých je to od každého něco. Jedno přináší Warlock questy, další odměny za ně atd ... Alternativní konce moc nehrajeme. Přínosem je rozhodně větší variabilita. Se všema rozšířeníma se to opravdu jen tak neohraje a pěkných pár her jsou to pořád nové a nové kartičky. Reaper byl z počátku docela legrace, ale časem ho už moc nepoužíváme asi záleží na počtu lidí. Stejně tak kombinovat obě velké - Dungeon a Highland je v menším počtu lidí asi nesmysl, jelikož se pak nepotkáte a každý si jde po svém.

Ale pravda je že s víc rozšířeníma je tam i víc "omáčky" v podobě non-monster karet a tím pádem to i protáhne hru. Ale není nic jednoduššího než probrat karty, co tě nebaví z toho vyházet a udělat si vlastní balíčky karet.

Možná už je těch rozšíření až dost a šlo by vybrat 1 velké a tak 2 malé a bude se to hrát pořad ideálně :)

21.9.2011 23:38:43

Jednoznacne Dragon
...protoze pridava nejvic: hafo novych karet setkani, vesmes draku; novou herni desku, a hlavne dost zasadne meni prubeh hry. Ostatni rozsireni jsou proti tomu jen kupka ruznych karet a postav (+ deska u tech vetsich).
Taky bych si ho koupil (dokonce i misto Reapera), ale kupovat rozsireni ke hre kterou vytahnu prumerne jednou za pul roku mi neprijde jako dobry napad.

Kdybych si ted mel jen k zakladu koupit jen jedno rozsireni, tak by to byl Dragon.

22.9.2011 08:54:35 | Upraveno autorem (porovnej)

reaper
Pokud jedno rozšíření, tak podle mě jedině reaper. Nejde ani tak o figurku smrťáka, ale o to, že v základu talismanu není moc magických věcí a kouzel. Přijde mi, že právě s tímhle rozšířením je hra nejlepší, má jasný, fungující koncept, a další datadisky hru jen zaplevelují a zbytečně zesložiťují.

22.9.2011 11:37:34

...
(Android prohral) Talisman + Reaper je doma. Uz se tesim na zitrejsi hru :)

22.9.2011 22:16:49

Reaper
bez debat, nejvic muziky za malo penez a Reaper (figurka) je proste bozi a obzvlazt ve vice lidech je s nim nejvetsi legrace.

22.9.2011 23:19:40

SHaitan
Dobrá voľba. Z malých rozšírení určite Reaper, prípadne Sacred Pool. Z veľkých Dragon.

23.9.2011 01:12:08

figurky
Zatim mam dve male rozsireni a Reaper je rozhodne zajimavej. Kdo mate vsechny rozsireni? Zajimalo by me jestli jsou ve spatnem meritku jenom figurky z Frostmarch nebo i v jinych. Ten Warlock a Nekromacer jsou docela prcci oproti ostatnim

10.4.2013 16:45:40

figurky
Mě nepřišlo a třeba minotaurus, nebo figurky z draka jsou velký a pěkný.

10.4.2013 18:24:46

Rozšíření
Ahoj, poradí mi někdo název nejnovějšího rozšíření?

12.3.2016 07:19:09

smrtonoš
jestli myslíš v češtině, tak bude Smrtonoš, jinak nevím...

12.3.2016 08:13:43

Vybíráme z Bazaru

Duna Tajemství rodu + bonusový balíček
Duna Tajemství rodu + bonusový balíček
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas