Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak si vyrobit Talisman doma?

Tato hra mi pořád leží v hlavě, tak si pohrávám s myšlenkou vyrobit si ji sám doma. Pokud už jste se do toho někdo pustil, mohl byste mi poradit (nebo mě odradit)?

Napadá mě toto:
1) jak vytisknout plán? Mám velký obrázek, tj. musím to v něčem rozřezat, aby to šlo tisknout po A4kách.
1a) jak velká je hrací plocha 3. edice - mohli byste mi ji někdo změřit?
2) jak udělat plán? Tj. čím to podlepujete, čím lepíte desky k sobě, atd.
3) žetony (kužely) - nějaký tip co lze míto nich použít?
4) karty - tady asi jen vytisknout a případně zalaminovat.
5) figurky. Ke třetí edici si asi vystačím s vytištěnými, nicméně pokud by byl nějaký tip, kde sehnat něco použitelného, tak uvítám....

Nechci nějaké profi super řešení (třeba nechat si udělat v grafickém studiu plán za 1000Kc), spíš si s tím doma po večerech vyhrát a udělat radost dětem.

Mám staženou komplet 3. českou edici, čtyřku jsem nenašel (resp. vím o zdejších překladech, ale není třeba grafika desky).
16.3.2013 09:18:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Posteriza
Do vlákna koutek kutilů sem ti napsal tento program,ale...Já také uvažuji o výrobě trojky,protože se líbí asi nejvíc. Osobně sem rozhodnut si desku hlavní i malé desky rozšíření nechat vytisknout profi. Nechal sem si takhle tisknout homemade desku Proroctví,sice gramáž jen myslím 120,ale tisk v celku a parádní. Stálo to 300,což de. Sehnal sem si karton 1,5mm a nalepil. Lepidlo 3M,je ve spreji. Nastříkáš,nalepíš a nějaký čas s tím ještě můžeš hýbat takže to perfektně vystředíš. Ostatní komponenty si udělám sám,figurky já osobně používám kartonové. Snadné na výrobu a můžeš si udělat co chceš. Sehnat plast aby se alespoň vzdáleně podobal kartě postavy někdy je dost neřešitelný problém. Přesnou míru desky nevím,je o něco menší než dvojka,asi o 1cm ale nechám to vytisknout na 100% a neřeším to.

16.3.2013 15:28:40

homemade
Pokud by někdo jo toužil po figurkách ze 4 edice, může si koupit Talisman 4th Upgrade pack. Vyjde okolo 500,- Kč a jsou tam všechny figurky, žetony osudu a myslím že jsou tam i nějaké karty.

16.3.2013 19:29:02

upgrade
ano, jsou tam karty k základní hře, protože 4 měla jiný formát karet než 4,5

16.3.2013 20:25:55

3 edice
Ví někdo jak jsou rozložená čísla na speciální kostce?

16.3.2013 21:15:14

to Vance
Jestli myslíš tu pro pohyb v rozšíření tak 1,1,2,2,3 a 4. Jestli jsi měl namysli konkrétní rozložení, jako ce je naproti 1 atd. tak to bohužel nevím.

16.3.2013 22:18:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Mejlo
Tak přesně o to rozložení mi šlo:-)) Ale díky...

17.3.2013 11:40:25

Kostka
Jak poridit takovou 1,1,2,2,3,4 kostku?
- dá se koupit?
- dá se sehnat nějaká "čistá" kostka, kam bych si ty tecky napichal/nakreslil?
- vyresit samolepkami pres obycejnou kostku?

17.3.2013 14:18:34

Na co je rub "Talisman"?
Pustil jsem se do vyroby 3. edice.

Mimo jine je tam rubova strana karet nazvana "Talisman". Hru neznam, tak se ptam, jestli karty s talismanem maji opravdu jiny rub, nebo maji mit rub stejny jako ostatni karty "Dobrodružství".

A nebo některé tak a jiné onak (třeba v rozšíření)???

17.3.2013 14:28:42

cartas
Jasně že mají,bez karty Talismanu se nedostaneš do střední části plánu:-))

17.3.2013 16:03:16

Karty s Talismanem
- v zakladni hre je 6 karet Talismanu s rubovou stranou "Talisman"
- jedna karta s Talismanem je i v rozsireni HORY. Tato ma na rubu co ("Hory" nebo "Talisman") ?

18.3.2013 07:41:16 | Upraveno autorem (porovnej)

to Cartas
Některý talisman má rub dobrodružství, protože je můžeš najít během putování a některý mají rub talismanu. Ten se použije, pokud např. získáš talisman od Warlocka za splnění úkolu atd. Takže mají 2 rubové strany.

To Vance:
My to hrajeme tak že na šestistranné kostce se při 1 a 2 hneme o jedno pole, 3 a 4 o dvě, 5 o tři a 6 o čtyři

18.3.2013 07:47:56

Mejlo
Nevěděl bys prosím počty těch karet? Tj. kolik Talismanů má jaký rub?

Jde mi o třetí edici - v základní řadě je 6 talismanů, ale nevím, kolik z nich má jaký rub.

18.3.2013 08:19:23

Talismany
tak jsem vygooglil stranky nejakeho nadsence, ze kterych mi vyplynulo,
ze 2 talismany maji rub "Dobrodruzstvi"

Bez zaruky

pokud by to nekoho zajimalo:
http://research.cs.queensu.ca/~dalamb/Games/Talisman/main3contents.html

jsou tam treba uvedeny i pocty jednotlivych minci, pocty zetonu presvedceni, atd...

18.3.2013 08:40:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Talismany
4 mají rub Talisman, 2 rub dobrodružství. Mejlo,díky,to zní logicky:-))

18.3.2013 09:06:50

Vybíráme z Bazaru

Fury of Dracula EN
Fury of Dracula EN
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas