Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 489x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

1.vydání ???? Talismanu

Sháním pravidla hry, hra má datum vydání 1993, a je pravdou že, když jsme ji s kamarádkou hrály, bylo nám tak 15, což už jeeeee víc jak 20 let. Hra je celá, jen teda malinké kostičky síly, vůle apod prořídly, ale po těch letech si nepamatuji přece jen vše. A dcera by se ji chtěla naučit ......
27.10.2017 21:10:52

pravidla jsou
v podstatě totožná s aktuální 4 edici. Možná, že mám někde u ta původní... podívám se po nich...

27.10.2017 21:16:34

janiice
Identická rozhodně nejsou :)

Ale jsou hned tady - záložka "ke stažení" a uplně dole pod čarou jsou právě pro druhou edici od Altaru :)

Oproti 2. edici je tam pár změn:

- ve starém Talismanu nešlo zvyšovat vůli "levelováním", ale pouze setkáním (trofeje se daly měnit pouze za sílu).

- ve starém není vůbec "osud"

A na Altaru si můžeš stále objednat i rozšíření Jeskyně pro 2. edici a ani nestojí moc, tušim kolem 260,- Kč.

27.10.2017 21:19:35 | Upraveno autorem (porovnej)

jo,
Já věděl, že jsem je někde viděl ☺ Jen jsem je hledal u původní edice... A co se aktuálních pravidel týče, já mluvil o podstatě... Rozhodně by se to podle nich naučit nechalo...

27.10.2017 21:56:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Peet
moc děkuji, vím že od druhé jsou určité detaily jinak, a asi by se to dalo naučit i podle novější verze, jenže ty detaily jsou matoucí. A vysvětlovat pravidla hry 9ti leté dceři, kterými si nejsem jistá, nechci ji mást :D kouknu a asi i dokoupím :D budeme trénovat :D

27.10.2017 22:19:46

Mám
Dobrý den,

pravidla k 1. vydání mám. Sice okopírovaná (nikoli originál), ale pokud máte zájem mohu poslat

20.3.2018 13:31:08

Vybíráme z Bazaru

Sada dětských her (5ks)
Sada dětských her (5ks)
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas