Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 489x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Proroctví i Talisman?

Dobry den, mam doma Proroctví které je asi moje nejoblíbenejsi a vychazi prave z Talismanu. Rada bych si Talisman koupila ale zase aby to nebylo temer stejne.. Lisi se od sebe hry hodne? Ma smysl mit obe? Moc dekuji za rady
25.1.2015 08:43:15

..
Nejde dat jednoznacnou odpoved, dostanes jen subjektivni nazory.
Talisman jsem uz dlouho nehral, tak snad se nespletu, kdyz napisu, ze je jednodussi, kratsi a ma jednoznacnejsi konec - kdo dojde na cilove pole vyhral (nevim zda je to stejne s rozsirenima). Asi je i pristupnejsi lidem co bezne deskove hry nehraji. Pokud ti toto vyhovuje, muzes koupit, zas tak stejne to neni.
Ja osobne uz nemam ani jednu z tech 2 her, ale kdybych vybiral, tak beru spise talisman. Sice mam radsi komplexnejsi hry, ale u proroctvi mi nektere herni principy moc nesedi, hlavne ta zaverecna bitva o artefakty se mi moc nelibila.

25.1.2015 10:24:07

video
Jeste me napadlo, pokud zvladas anglictinu, tak se muzes podivat na herni video talismanu napr: https://www.youtube.com/watch?v=9zNtJhzyGUM

25.1.2015 10:54:31

za me
Za me urcite Talisman. Teda okud mas na mysli 4. edici. Zpracovani od FFG je supr (tokeny,karty,plast.figurky atd.) a je k nemu hromada rozsireni (mala i velka). U expanzi je otázka za jak dlouho je vydaj v CZ (jestli vubec), ale uz jen zaklad je podle me lepsi nez proroctvi. Pamatuju si, když jsme ho hrali po Talismanu (2. edice od Altaru), protože ten uz byl vyprodanej, tak nas to zdaleka tak nenadchlo a nehrali jsme to zdaleka tak často jako Talismana. Navíc u Talismana,kdyz jsou dobry lidi,tak je daleko vetsi sranda :) Navíc koukni třeba na stranky www.talismanisland.com a uvidíš,ze si muzes stahnout i hromadu expanzi zdarma (at uz fanouskovsky, tak i expanze prevzate z digitalni verze hry.)

25.1.2015 16:32:45

za mě taky talisman
proroctví mě opravdu zklamalo, zato talisman hrajem s dětma porád.
Jí si ho užívám stále.

25.1.2015 17:01:25

PC Talisman v aktuálním HumbleBundle
Mně naopak přišel Talisman o něco horší, více náhodný. Složitější člověče nezlob se.

Pokud nechceš rovnou investovat peníze do deskové hry, tak teď je akce na PC/tabletové karetní/deskové hry na HumbleBundle, a tedy to můžeš celkem levně nejdřív vyzkoušet na PC https://www.humblebundle.com/

25.1.2015 18:10:22

.
Diky moc vsem, anflictina u me bohuzel ne, takze doufam ze i rozsireni se casem prelozi :o)

2.2.2015 10:12:20

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard Stretch Goals Box EN
ISS Vanguard Stretch Goals Box EN
Akt. cena: 1590 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas