Tales of the Arabian Nights

xxxxxxxxoo hodnoceno 64x (Seznam vlastníků)

Tales of the Arabian Nights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ota

překlad

Včera jsem si přečetl pravidla. Pokud se rozjede nějaký rozsáhlejší projekt, nějakých 5 stránek bych určitě přeložil. A pokud by bylo nejhůř, tak i 1O.
A ano, jsem alibista, sám tento projekt rozjíždět nebudu :).
7.12.2009 11:23:04

to kandelabr
Držím palce, ale myslím, že to je zcela bez šance. Zrovna nedávno jsme něco podobnýho zkoušeli na Flying Frog (pidi vydavatelství se třema hrama) a ani se neobtěžovali odpovědět. A chtěli jsme z nich vymámit i pravidla na rozšíření (což všichni ostatní běžně zveřejněj) a nedaj ani to ... pacholci...

18.1.2010 15:46:36

Joe

Oh, to mi pripomenulo...
...ešte ste asi nikto neskúšali získať nejaké info od Klaun Game Edition zo Slovenska...

Peknú zábavu prajem! :)

18.1.2010 15:51:01

Merlin
Nespoléhám na to, ale nebyl důvod to nezkusit.

18.1.2010 15:55:16

rbx

start
tak abychom zacali. Kdo se chopi tech prvnich 15 stranek? Neni tam sice moc textu, ale jsou to vsechno pojmy, ktere se pak pouzivaji dal v knize. Nazvy situaci, vlastnosti... modri uz vedi, oranzovim napovim zde:
http://www.headlesshollow.com/downloads/games/TalesoftheArabianNights_v1.zip
je tam prehled zmacknuty na par stran pro rychlejsi nákuk :-)

18.1.2010 17:17:08

sydo
Já do toho klidně jdu, ale pokud si na tuhle zásadní část někdo věří víc, rád mu to přenechám :) Nejlépe nějaký student anglické literatury :)

18.1.2010 17:29:57

rbx

...
oranzovym, tfujtajxl
a v tom linku mi chybi na konci p, tedy zip

18.1.2010 17:30:35

Sydo
Nejlépe nějaký student anglické literatury, orientalista, spisovatel.. a neohrožený workoholik :)

18.1.2010 18:42:49

prvnich 15
At koukam jak koukam, zda se mi ze tech stran v tom zipu je jen 5. z toho ty matice 2 strany a pak 3 strany mini pravidel. Staci ta matice ne? Plus treba nejaky slovnicek na zaklade pravidel ne?

18.1.2010 19:03:34

VV
tohle je zmenšená verze, v pravidlech je to fakt na prvních 15 stran (ok, ještě je tam uvod a slovnik pojmu (první 2 strany).
tyhle ty sloupečky 1-121 určují koho potkáš. a podle toho adjektiva a písmena matice si vybereš z nabídky svou reakci. Čili rozhodně musí stoprocentně fungovat, že stejné adjektivum musí být v tabulce i v matici. jinak to nebude fungovat.

18.1.2010 19:15:22

tak jak si to rozdělíme?
navrhuju rozdělovat to podle číslování setkání, nikoliv stránek, protože některé setkání končí na jiné stránce než začínají. čili se hlaste, jak budete přicházet, třeba po 20 setkání. Ale ty první 1-121 kde jsou jen ty tabulky by měl přeložit jeden člověk. A to asi co nejdřív, ať se od toho můžeme odpíchnout a používat stejné názvosloví. Kdo si to teda vezme? Vašku? sydo? Asi by bylo vhodné založit zvášť forum, kde budem psát jenom kdo má jaké odstavce. jste pro?

18.1.2010 19:46:56

rbx

kandelabr
na ten uvod se necitim, to by bylo trapeni nevinatek.

18.1.2010 21:32:48

uvod
No ja bych se k tomu dostal nejdriv tak ve stredu/ctvrtek. A dodelal bych to asi o vikendu. Jestli to nikdo neni schopen udelat driv tak si to klidne vemu. Nebo si to muzem rozpulit.

PS: Jinak nepocitam, ze bych to prekladal do puvodni grafiky, proste do wordu. S tim sou vsichni ok?

18.1.2010 23:35:22

rbx

VV
puvodni grafika stejne neni, resp muzu se ji pokusit vytvorit, pokud o to nekdo stoji, ale tim, ze to nemame v PDF, tak nic hotoveho neni. Formu a presny obsah na presny pocet stranek ale musime dodrzet.
Takze Word nevadi. On to teda nekdo stejne bude muset lamat v InDesignu do jednoho dokumentu. No..., 300 strankovou knihu jsem teda v zivote nedelal. To bude magorina. Ale kdyz se nadefinuji styly pro text a tabulky, tak by to teoreticky mohlo jit rychle.

18.1.2010 23:44:23

kandelabr
Mno, tak jelikoz se tvaris nejaktivneji, tak mi pliz nahod 20 setkani, se kteryma mam zacit. Jen jsem si chtre nechal hru v Brne, takze budu potrebovat i scan asi:(

19.1.2010 00:19:31

prvni varka
VV: Tak si to rozdělíme, ty 1-60, já 61-121, ok?
aneken: ok,zitra dopoledne ti nascanuju nebo nafotim 122-140 (nebo jak to proste vyjde na stranku).

Asi bych to delal tímhle způsobem, rozděloval to po menších kouscích, kdo se přihlásí, dostane (20 setkání=přibližně 2 strany book of tales=přibližně 5,4 normostrany).
ok?

19.1.2010 00:44:37

a už to začíná (ano, jsem na pátém řádku)
jakpak byste přeložili merman-čili mužský protějšek mermaid-mořské víly? jediné co jsem našel je mořský muž, což zní divně. Ale asi nejblíž. Mořský panic to nebude :) Ještě si vzpomínám, že jim někde říkali tritoni (podle Tritona), ale nevím jak moc je to oficiální.

a jinak budem tyhle věci řešit pod hrou nebo ve foru o překladech?

19.1.2010 01:13:53

a vůbec
přechylování bude asi fuška. Samička od ghůla? od ifríta?

VV: zkusím to přeložit co nejřív, abys to měl k dispozici. dost se to opakuje, tak ať to máme jednotné.

19.1.2010 01:43:24

Ota

překladatelé
Hlásím se také mezi překladatele. Mám pocit, že v angličtině používám pořád dokola nějakých cca. 300 slov a tenhle projekt by mi mohl slovní zásobu trochu rozšířit. Těch 20 setkání bude pro začátek určitě stačit.

sydo - avatar
Rbx
Kadaver
kandelabr
sydo
Sodovka
kardo
PJ
VasekVydra
Eyron
aneken
Ota

19.1.2010 08:02:41

PJ

kandelábr
Tritoni, jasná věc. Viz Small World nebo třeba Čapkova Válka s Mloky. Feminimum od ifríta a ghůla je oříšek. Já bych to nepřechyloval.

A rada pro všechny, kde by mohli zdarma poradit: http://prirucka.ujc.cas.cz/?dotaz=nohsled&Hledej=Hledej

19.1.2010 08:11:42

PJ

PJův příděl
Já bych s dovolením počkal, až nahodíte tu ednotnou terminilogii. Stejně teď dělám na třech překladech a mám rozepsané i nějaké recenze, takže je toho dost...

19.1.2010 08:13:08

merman a spol.
Tak mě ještě napadá "mořský mužík", protože dle popisu na wiki a popisu jakýchsi severských pohádek (i když Arabian nejsou severské), ten merman byl drobný s vousy. Na druhé místo dávám "tritona".

samice od ífrita - asi ohnivá žena

samice od ghúla - a je hodná nebo zlá? ghulí žena

Stejně si myslím, že by bylo fajn mít elektronickou (byť nic moc verzi) jenom, že bych dala CTRL+F a zjistila bych v celých 800 NS, kolikrát se vyskytuje samice ghúla v jakém kontextu, aby pak někdo nezjistil, že mu kontextově termín nepasuje

19.1.2010 08:13:50

skloňování...
ještě přechylování, skloňování a spol. - myslím, že bychom se měli snažit, aby text zněl co nejvíce česky, protože je "pohádkový", v Battlestar Galactice zkousku "poručík řekla", ale tady si myslím, že bychom měli být hodně kreativní, aby výsledkem byl pěkně česky plynulý text

19.1.2010 08:16:56

našla jsem v encyklopedií bytostí, že je to "ghúlka" - tak zvažte

19.1.2010 08:19:22

samice od ifríta
a ifrítka by nešla? u ohňové ženy bych přemýšlela ke komu patří a ifrít by mě vážně nenapadl

19.1.2010 08:26:08

ífritka je hezká

to Ota - k rozšíření slovní zásoby: Asi tak, sice s angličtinou dělám každý den, ale pokud v práci využiju některé nové slovo, které se naučím s souvislosti s tímto překladem, tak si teda na oslavu otevřu flašku. Mám obavy, že nově nabytá terminologie bude velmi, velmi úzce specializovaná...

19.1.2010 08:28:48

Vybíráme z Bazaru

Catan Junior od Albi
Catan Junior od Albi
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas