Takenoko - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hazgaard Editions
Matagot
REXhry
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nevyváženost bodů za úkoly

Zdravím, máme teď půjčené Takenoko o z knihovny a už jsme hráli pár her. Hra se nám obecně líbí, ale jen mi přijde, že jsou ty body za úkoly celkem nevyvážené a pak to dost často sklouzne k tomu, že si člověk bere jen pandí úkoly, protože jsou nejjednodušší. Jaký na to máte názor? Přidali jste si nějaké dodatečné pravidlo, že hráč musí mít třeba splněno 3 úkoly od každého typu? Mě osobně třeba baví ty úkoly zahradníka, ale pak prohrávám, protože mi trvá déle je splnit :D

Díky za vaše názory, Míša :) 

16.5.2022 14:38:29

Loni jsme to měli taky půjčený z knihovny, dali pár her a bylo to fajn. Je fakt, že ten 1 typ úkolů byl lehčí (pravděpodobnější) na splnění, ale to jsme nějak u podobné rodinné hry neřešili, není to žádný heavy-euro, kde by mi to vadilo. :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

16.5.2022 15:20:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra se musi brat jako rodinna zabava. Balanc v bodech za ukoly tam urcite neni. 

16.5.2022 16:20:03

@Hudrynka My k tomu přistupujeme tak, jak píšeš v poslední větě. Každý si plní úkoly, které ho zrovna baví. :-)

16.5.2022 16:31:10

Jako obecně jsou ty pandí úkoly nejlehčí, ale třeba zrovna v začátcích hry, kdy ještě není moc zahrádek a bambus taky zrovna 2x neroste (pokud masivně nezaléváte:)), nemá panda zas tolik co žrát. Dá se třeba trochu taktizovat a přidávat pokud možno políčka s ohrádkou nebo přidávat na prázdné políčka žetony s ohrádkou, aby na nich panda nemohla žrát, nebo můžete občas něco sežrat pandou taky, ať toho mají soupeři míň.

Na druhou stranu, tak jako už psali někteří přede mnou, hlavní je si hru užít. O to lepší máte pak ze hry pocit, když se vám podaří třeba vypěstovat 4x4 bambusy, nebo bambus na extra políčku s žetonem… (a taky je za to o dost víc bodů, než za pár “nezralých” bambusů hh)

Nezapomínejte, že vaši spoluhráči vám kolikrát nevědomky pomáhají, ať už je to tvarování zahrádky, přidávání zavlažovacích kanálů, žetonů nebo zalévaní…

* * * * *
Board games klub, Trenčín

16.5.2022 22:43:13

Případně se dá použít některá z oficiálních variant pravidel:

Poznámka: Následující varianty mohou být hrány jak s tímto rozšířením, tak i pouze se základní sadou. 

Gurmán 

Táta Panda nesmí sežrat spodní dílek bambusu, může žrát jen od druhého dílku výše. 

Rozmanitost 

Na konci hry získá hráč 3 body za každou sadu tří různých úkolů (políčka/zahradník/panda), které splnil.

 

Občas si něco namaluju, nebo vytisknu - https://www.facebook.com/JanusPnP

16.5.2022 23:20:02

Přesně jak píše Kubak.

Jen doplním, že ty varianty jsou součástí ofiko pravidel z rozšíření #Takenoko: Panďátka a jsou zde ke stažení.

Krásně to vyřeší nevyváženost karet a motivuje ke sběru kolekcí úkolů.

A nemusíte vlastnit rozšíření. Pouze přidáte výše zmíněná pravidla ;)

17.5.2022 08:00:04

Vybíráme z Bazaru

Lumpark
Lumpark
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas