Takenoko - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hazgaard Editions
Matagot
REXhry
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra roku 2012

Hru roku 2012 nakonec získala Kronika panství, nicméně jako vydavatel mám radost, že s Takenokem jsme získali nominaci na tohle ocenění;)
15.10.2012 09:55:14

Další ocenění
Tak se musím pochlubit ještě jedním oceněním;) Takenoko dostalo dle mého názoru zcela oprávněně Golden Geek Award za hru s nejlepší grafikou a zpracováním;)

28.11.2012 09:53:49

Takenoko
máme, hrajeme rádi, ale jedna věc nám něm vadí, asi to naprosté většině lidí bude připadat jako blbost, ale není to schopen s námi hrát barvoslepý spoluhráč, kdyby ty křoviny na růžových a zelených kartách byly jiné a kdyby zelené bambusy měly na sobě třeba malé puntíky a růžové větší, bylo by to fajn.

Jo, je mi jasné, že barvoslepých hráčů nebude moc, ale u některých her na to vydavatelé myslí. Z těch rodinných mě napadají mě geom. vzory na barevných kartách u TransAmericy nebo jiné lemování u různých barev u Ticket to Ride.

Anekene, nekamenuj:)

28.11.2012 20:39:12

Sodovka
Z vlastní zkušenosti vím, že je to větší handicap, než si kdo dovede představit. V tomovkách se mi smějou, jako kdyby to byl projev duševní zaostalosti nebo co. Jsou hry, kterým se raději vyhýbám a o to víc oceňuju autory, kteří myslí i na nás kriply...

28.11.2012 22:00:29

Sodovka
Kamenovat nebudu, je to nosna pripominka;). Ale priznam se, ze kdybych delal design hry, tak pokud by me na to nekdo konkretne neupozornil, tak me to fakt nenapadne...

28.11.2012 23:27:13

barvoslepost
Brácha není úplně barvoslepej, ale některé hry prostě nedá, vidí dva vedle sebe stejné žetonky a přitom majé jinou barvu.
Zkusil jsem to nadhodit pár lidem, ale nikdo moc na to nemyslí.
Opravdu, takže buď v poho anekene.

28.11.2012 23:40:32

jarmuk
Co znamená úplně barvoslepej? Vidět odstíny šedi? :D

29.11.2012 00:31:37

Havelock
Jarmuk asi mysli daltonikov, ktory vidia vsetky farby okrem zelenej a cervenej - bratranec je daltonik a cervenu vidi ako rozne odtiene sedej a zelenu v odtienoch hnedej, ostatne farby vidi.
Ale je fakt, ze nebyt jeho tak ma ani nenapadne premyslat o tom, ze niekto nevidi farby.

29.11.2012 07:25:10

.
člověk nemusí být ani barvoslepej a stejně může mít starost, protože někteří výrobci prostě nepřemýšlí a zařadí do hry oranžovou a růžovou, nebo oranžovou a červenou viz http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/siki-miki-638/obrazky/ první obrázek, poslední dva červi... I když na druhou stranou jak to maj udělat, když žádnej chlap nerozezná 16 barev, meruňková je pro ně vodka a fuchsiová ani neví, jak se píše :) Jinde je zase nepochopitelně zvolena barva figurek, která splývá s hrací deskou (obvykle žlutá na okrovém pozadí nebo zelená na „trávě“).

29.11.2012 08:39:31

Hanscock
A já pořád přemýšlel, kam se chodíš vybrečet

29.11.2012 09:10:41

Vincent van Cock @ Elementalistar
"Změnil ses, víš to? Oni to nevidí, ale já ano. Já vím, o co jde. Stal se z tebe nebetyčný drzoun." (Rimmer, Červený trpaslík)

29.11.2012 11:25:03

bratr
Rozliší, že je něco červené, modré a zelené, ale vedle sebe je to pro něj stejný.
Doma se s ženou taky hádáme co je zelené a co už modrá a tak, ženský a barvy to je zatrest.

29.11.2012 14:11:17

online
Takenoko se dá vyzkoušet online na www.boardgamearena.com

10.12.2012 14:31:48

Vybíráme z Bazaru

Karak - věž na kartičky
Karak - věž na kartičky
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas