Takenoko - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hazgaard Editions
Matagot
REXhry
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze

Je škoda, že česká verze je v předobjednávce o víc než 100,- dražší než anglická verze. Většinou tomu bývá naopak. Navíc když se jedná o hru, kde ve hře není žádný text, takže stačí si vytisknout české pravidla a je z toho plnohodnotná česká verze.
10.4.2012 07:13:53

heh
Ale podpoříš české vydavatele, kteří pro neangličtináře budou vydávat další kusy :)

(Pro pomalejší: jestli v tom cítíte sakrasmus, tak tam... JE ;) )

10.4.2012 08:06:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Jj
Jo, podpora je pěkná. Ale peníze jsou bohužel až na prvním místě. O podpoře se můžu bavit, když rodíl bude cca. 50,- ale když to dělá i s poštovným rozdíl 200,- (anglické Takenko můžu mít z Ostravy bez poštovného, ale český bych musel objednat), tak to už mám skoro půlku na 7 divů leaders :)

10.4.2012 08:25:00

skyfire
Vysledna cena je nakonec nizsi, vse pramenilo ze zmatku v komunikaci s Francouzi;) Domluva byla nejaka cena a FOB China, tedy ze si to dovezeme sami. Nakonec se ale ukazalo, ze to, co nam poslali, bylo vcetne dopravy do Evropy, coz nam usetrilo dost penez a cena mohla jit o neco niz...;) Snad to jako vysvetleni stacu, holt jednani s Francouzi jsou nekdy vtipna;)

23.4.2012 13:46:02

leech
Mno, nevim, co na to rict. Kdybys to nerikal nekomu, kdo stravil posledni pulrok zivota prekladem MageKnightu, tak to i beru;) Takto at si kazdy udela obrazek sam, do naseho potfolia jsme rodinnou hru ci lehci hracskou potrebovali, Takenoko nam prijde moc pekne (ve Francii vyhralo hru roku) a to, zda je tam text na hernim materialu z tohoto ohledu nehralo vetsi roli...

23.4.2012 13:51:59

aneken
Mně se Takenoko velmi líbí (už od Essenu). Vydání považuji za skvělou věc (btw. již jsem vlastníkem). Pouze jsem se neubránil srovnání např. s Poláky, kteří jsou schopni vydávat přeložené vše za každou cenu ;) (Galakta).
Ale ti nenarážejí na BlackFire, že :(

3.5.2012 09:20:37

to Leech
S tím Polskem malinko zapomínáš, že Polsko má 40 milionů obyvatel a je to zhruba třicátá největší země na světě. To co se vyplatí vydavateli v Polsku se nevyplatí vydavateli u nás.

3.5.2012 09:26:08

Takenoko CZ
Tak mě se tato hra líbí už od pohledu. Dám si ji do WL, ale tím to asi končí. Pří braní Revolveru mi ji Hrabinho ukazoval a čuměl jsem, jak to vypadá vnitř krabice. Hru si asi někdy koupím, ale nejde kupovat vše najednou. Cena se mi zdá teda také vysoká, ale to beru to z pohledu, že je krize a hrou rodinu nenakrmím.
Budu tak špekulovat co prodat, aby vstupní náklady nebyly tak vysoké a třeba budeme letos ještě hrát. :-)
Jako největší kandidáti jsou Osadníci, páč mne kostkové hry v poslední době pěkně štvou. Grrr.... :-//

3.5.2012 19:20:14

Leech
No jo, nektery hry od Asmodee nebo FFG chteli krome nas delat i kluci z Mindoku, ale holt se k nim nedostanem...:( Druha vec je to, co rika kren, ten trh je tu dost malej, i kdyz do toho pocitame Slovaky, kde se nam Peto z iHryska snazi pomahat jak o zivot...;)

3.5.2012 23:42:04

Kent
Ja si dovolim tvrdit, ze Takenoko je na kostce min zavisle, nez Osadnici;) Navic je dobre hratelne i ve dvou, zrovna vcera jsme si s rbx udelali hezkej vecer s pandou;)

3.5.2012 23:43:53

to Aneken:
No dyť jo a proto jsem napsal, že první na řadě by byli právě skrze kostky Osadníci. (posledních pár her mne o tom přesvědčilo). Od Hrabinha vím, že v TEKENOKO na kostce nefrčí.... :-)
A taky se mi moc líbí a byla by to pro děti dobrá altenrantiva místo Osadníků. Osobně si totiž myslím, že PANDA je jasný argument! :-))

4.5.2012 06:07:12

rbx

Takenoko
Jj, muzu potvrdit. A moc se mi to líbilo. Dokonce ve dvou mi to přišlo lepší, nez ve čtyřech. Ve čtyřech totiž nejde moc naplánovat pohyb pandy a zahradnika dopředu. Ve více hracích mi to přišlo víc o náhodě. Trochu moc silna mi přišla žrací karticka za 6 bodu, kde pande stačí sníst od kazde barvy jeden kus. To jsou velmi snadno vydělané body.
Celkove je to ale velmi povedena rodinná hra, vizuálně nádherná a těším se, az ji otestuju na svých dětech. Az bude další Děckohraní, tak bude určitě hrát prvni housle.

4.5.2012 06:45:11

Vybíráme z Bazaru

Terracotta Army
Terracotta Army
Akt. cena: 640 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas