Tajuplné říše

xxxxxxxxoo hodnoceno 289x (Seznam vlastníků)

Tajuplné říše - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
REBEL.pl
WizKids
Autoři: Bruce Glassco
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

hra ve dvou


Zdravím, vidím, že někteří hrajete variantu pro dva, dnes jsem ji zkusil poprvé a je mi divné, že v pravidlech je , že hráči nemají na začátku karty, pak si bud líznou dvě z balíčku a jednu vyhodí nebo jednu z vyložených a nahradí ji kartou z ruky. To je v pořádku ale dál když se tak má dít dokud nemají oba 7 karet a pak už pokračovat podle pravidel pro více hráčů přičemž hra končí 12 vyloženými kartami. Aby oba dva hráči dosáhli 7 karet na ruce muselo by vyložených karet být 14. Takhle naše hra skončila s tím, že jeden měl 7 a druhý 5 karet a logicky bylo na stole 12 vyložených. To mi přijde trochu špatně. Zkusil jsem varinatu hrát na 10 vyložených karet s tím, že oba začínají se 4 kartami v ruce a bylo to o dost lepší. Jak to hrajete vy?
Díky za reakce
8.3.2019 20:15:49

Hra ve dvou
Dokud nemáte oba 7 karet v ruce, tak si buďto vezmeš kartu z odkládacího prostoru a NIC neodkládáš, anebo dobereš dvě a jednu ODLOŽÍŠ. Také mě to při první hře zmátlo a pochopila jsem to tak, jak píšeš. ;-)

8.3.2019 20:26:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra ve dvou
Právě ale stav kdy máme oba 7 karet nastane až ve chvíli kdy je vyloženo 14 karet na stole a jestliže má hra končit vyložením 12 karty nikdy nemohou oba mít 7 karet

8.3.2019 21:26:50

troška matematiky
To ale není pravda, že by muselo být vyloženo 14 karet, stalo by se tak jen ve chvíli, kdy by jste oba pouze dobírali 2 karty s balíčku, a následně jednu vyhazovali. Takhle ty si vezmeš 2, jednu vyhodíš, protihráč si vezme tvoji vyhozenou - tj máte oba po jedné kartě a před tebou neleží nic.
Dalo by se to draftování dokončit i ve stavu, kdy není vyložená žádná karta.

8.3.2019 22:13:18

trocha amatematiky
vyložená musí být alespon jedna karta, neb první hráč musí líznout v tu dobu nemůže měnit, druhá věc ano můžeme brát karty (krom začínajícího hráče) z již odhozené karty, ale nikdy nedosáhneme tedy na počet 7 karet v ruce, jak je řečeno v pravidlech. Zvyšováním počtu karet v ruce lze docílit poze braním dvou karet z lízacího balíčku s tím, že si jednu nechám a jednu odhodím, tudíž zvýším nejen počet karet v ruce, ale i počet karet na stole

8.3.2019 22:41:52

trocha matematiky
jen ještě , i když si vezme kartu z odhazovacího balíčku, musí ji nahradit kartou z ruky, pokud kartu v ruce nemá nemůže si ani vzít kartu ze stolu bez náhrady. i když v tom by mohl být ten zakopaný pes, v pravidlech vlastně není napsáno , že musím kartu kterou si beru ze stolu , v počátku hry dvou hráčů, nahradit kartou z ruky :D, tak v tomhle to asi vězí, jsem automaticky předpokládal, že za kartu sebranou ze stolu musím odevzdávat jednu svou jako je tomu u hry více hráčů.

8.3.2019 22:47:44 | Upraveno autorem (porovnej)

díky

díky oběma za nakopnutí správným směrem

8.3.2019 22:49:36

Hra ve dvou
Ahoj,
hru ve dvou hrajeme celkem často a nikdy se nám reálně nestalo, že by jsme skončili před nadraftováním 7 karet. Je však pravda, že ve vzácném případě by se mohlo stát, že oba skončíte jen s šesti kartami v ruce - v praxi se to však nikdy nestalo a odehráno už máme opravdu hodně.

Naopak se celkem často stává, že při nadraftování sedmé karty je na stole třeba jen 7 karet (např. zrovna dnes).

Jinak v pravidlech je celkem jasně uvedeno, že si hráč může:
A) vzít jednu z vyložených karet z odkládacího prostoru (a tedy žádnou neodhazuje)
nebo
B) si vzít dvě karty z dobíracího balíčku, jednu si nechat a jednu odložit.

To znamená, že konec hry přiblížil pouze hráč, který zvolil možnost B). Dále ještě upozorňuji, že v pravidlech není výslovně uvedeno, že odložená karta (v možnosti B) musí být právě jedna z těch líznutých - hrajeme to tedy tak, že odhodit lze libovolnou z ruky.

9.3.2019 01:17:17

IgoVlk
No nevím,ale chápu to tak,že dobereš 2 karty a z těchto dvou jednu odhodíš a ne kteroukoliv z ruky.

9.3.2019 07:24:43

Odhozeni jedne ze dvou pribranych
Bastacka to hraje spravne (my spatne :( )

https://www.boardgamegeek.com/thread/1831552/2-player-variant-rule-clarification

9.3.2019 08:02:36

Méně než sedm karet
Podle anglických pravidel hra končí v okamžiku, kdy oba hráči mají v ruce sedm karet a v odkládacím prostoru je nejméně 12 karet. V českých pravidlech zmínka o sedmi kartách chybí.

11.3.2019 14:51:46

Vybíráme z Bazaru

Papírové Doupě + Nová dobrodružství
Papírové Doupě + Nová dobrodružství
Akt. cena: 666 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas