Tainted Grail: Pád Avalonu

xxxxxxxxxo hodnoceno 259x (Seznam vlastníků)

Tainted Grail: Pád Avalonu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

https://www.kickstarter.com/projects/awakenrealms/tainted-grail-the-fall-of-avalon/
14.12.2018 11:49:33

...
Stále se rozhoduji, zda vzít nebo risknout, že to bude v CZ. Co ostatní?

14.12.2018 12:43:49 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Já jsem na 90% přesvědčený, že to česky vyjde (kvůli celosvětovému zájmu o tuto hru, dobrého uchycení dalších her od Awaken Realms), ale jen základ. V anglické verzi dostaneš 3 (možná 4) akty (tedy 3x až 4x delší kampaň)

14.12.2018 13:06:08 | Upraveno autorem (porovnej)

...
A není třeba možné že kampaně otevřené jako SG se v případné české verzi objeví jako součást základu?

Neznám standardní postup v takových případech ...

14.12.2018 13:42:29

KS
tak jej anglictiny tam je dost, ale ked neni ANJ problem, urcite by som bral KS verziu.. je tam velmi vela dodatocneho obsahu uz v tejto chvili

14.12.2018 15:01:41

CZ
Škoda, že se Albi neangažuje do KS kampaně. Mít tak tuhle hru v CZ již v rámci KS, vůbec bych se nezlobil.
Já vím pouze rouhačské přání :-)

14.12.2018 15:32:25

lokalizace
Zdarec, taky se s tím peru. Proto jsem backnul za 1 libru a čekám jestli to někdo ohlásí. Jestli to nikdo neohlásí jdu do KS.
Jak jsem již psal jinde. Nechápu, když má nějaká hra takový úspěch, proč někdo (Albi , Mindok apod. ) neoznámí alespoň to, že o možnosti vydání jedná. Pokud tedy o tom skuteně jedná :-)

14.12.2018 23:42:25

KS
Ještě nikdy se nestalo, že by během kampaně KS ohlásili CZ lokalizaci....vydavatelé většinou sledují kampaň, hodnotí náročnost překladu a pak ještě doba k uzavření dohody o překladu, což samo o sobě trvá natolik dlouho, že často ani nestihne člověk pozdní slib :D

Já si tou CZ lokalizací nejsem až tak jistý, je to opravdu hooodně textu a překlad jen základu by vyšel na desetitisíce. Hra by možná vyšla v základu typuju okolo 2500K a je pro poměrně úzký okruh hráčů + hodně hardcore hráčů si koupí už KS edici.

15.12.2018 02:07:39

CZ vs KS
ja si myslim to co pise Korenar, pre maly trh by bola extremne nakladna produkcia lokalizovanej verzie..
Uz Gloomhaven bude na hrane s navratnostou a tam toho textu zdaleka nie je tolko co v Tainted Grail, je to podla mna velka skoda, ak to nebude pristupne hracom co nevladnu anglictinou.

Ak vyjde preklad, tak len Core boxu, pricom v originale na KS bude asi kampan skrz viacero obdobi a nadvazujuca navzajom

15.12.2018 09:26:15

Cz

kdyby rozšíření nebyly další plnohodnotné akty (celkem 3 rozšíření), tak si troufnu říct, že do toho někdo pujde. Přeci jen se tu překládala kniha příběhů k This War of Mine. Těch karet tam není zase tolik, spíš by bylo nejvíce práce s tím, aby se to po přeložení smysluplně propojovalo, tak jak to zamýšlejí autoři. I když pro profi překaldatele, co dělá třeba fantasy knížky by to nemusel být takový problém.

Ja jdu do ks. je tam hodně obsahu navíc, ta angličtina mi nepřišla tak nesrozumitelná jako se místy objevuje v GH (nějaká slovíčka). A 7th Cont nemam ...

15.12.2018 09:49:22

This War of Mine
Ale pozor u This War of Mine....to je hra, která má tak trojnásobnou hráčskou základnu, neboť je velmi přístupná a příběh vychází z reálného světa.

Tainted Grail je úzce specializovaná FANTASY ve stylu Warcraft a to si najde odpůrce i v balíku hardcore hráčů.

15.12.2018 13:11:19

KS
Já už to backnuté mám. Jakmile jsem se na to podíval, tak jsem věděl, že to je hra, kterou prostě mít musím a nejraději bych ji už měl v ruce a zahrál si ji :D.

O české versi silně pochybuji, jak tu už bylo zmíněno, toho textu tam je příšerně moc. Základ má mít kolem 220 stránek textu (bez karet a pravidel), první rozšíření je na tom stejně a druhé bude vypadat nejspíše dost podobně. Vychází mi to, že hra by se z prodejů prostě zaplatit nedokázala. Je to škoda (když hry vychází v češtině, tak si je pořizuji v češtině ikdyž AJ není žádný problém), ale nadějně to tady nevypadá ...

15.12.2018 22:26:26

Zmatek
Zdarec, jsem v deskovkách poměrně nový. Bavíte se tu o CZ lokalizaci... Mě by zajímalo co znamená to backnutí nebo jak, když je hra v kickstarteru, tak člověk může nějak přispět nebo si to nějak předobjednat? Hra mi vyskočila na FB jako reklama. Strašně se mi zalíbila, a právě klidně bych nějak přispěl, aby vyšla v CZ.

20.12.2018 11:21:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Jeff
jj, tady se řešila česká lokalizace. Jinak backnutí ve své podstatě znamená, že jsi podpořil vývojáře a podle toho co jsi přispěl (co jsi chtěl - to si potom navolíš v pladge manageru po skončení kampaně) to dostaneš.

Tady je základní pledge za 70 liber a dostaneš potom základní hru a všechny odemknuté SG (stretch goal), které vidíš v kampani a vidíš kolik se muselo vybrat peněz na každý. Momentálně jsou jako SG další dva velké příběhy s jinými hrdiny. Vyšší pledge je za 110 liber a dostaneš navíc bednu s figurkami monster (což je takové kosmetické, hra se bez nich obejde, jen když nějaké monstrum potkáš, tak si ho nedáš na mapu, ale budeš vidět jen tu vytaženou kartu).

Poté ti hra dorazí domu až bude hotová, vše může jít hladce a hra dorazí v uvedeném termínu (core box kolem srpna 2019 a SG a bonusy kolem května 2020 při posílání po dvou částech, nebo všechno kolem května 2020 když si to necháš poslat jen v jenom balíku všechno), ale může se stát, že se hra protáhne a to od měsíců klidně až po rok, s tím se holt musí u těchto her počítat.

Hra se dá hrát v 1-4 hráčích a ujímáš se rolí "hrdinů" a prochází kampaň, ta by měla mít 15 kapitol a celá hra potom několik konců. Po celou dobu tě provází cca 220 stránková kniha, kde se dovídáš co se děje ve světě kolem tebe a dopady tvých rozhodnutí. Zatím to vypadá, že ve hře můžeš i umřít, pokud budete dělat opravdu hodně špatná rozhodnutí tak umřete a celá kampaň se restartuje. Základní hra se odehrává v době, kdy Artuš není a všichni velcí hrdinové Avalon už opustili, "zbyli" jste jen vy. Na mapě máš menhiry, kteří se musí zapalovat a díky kterým objevuješ mapu, když ti vyhasne a není v blízkosti žádný jiný, tak to může znamenat pro tvou postavu konec.
Jinak co se týče příběhu, tak jsem nenarazil ani na úryvek z té příběhové knihy, ale to je asi dobře, protože by to byly spoilery :D. Celá hra je založená čistě na příběhu právě. Což je právě problém již zmiňované lokalizace, toho textu je tu fakt hodně.

Kdybych něco neřekl přesně tak mě neváhejte doplnit nebo opravit :D. Jinak doufám, že tato odpověď je dostačující, klidně se ptej na jakékoli doplňující otázky a když budu znát odpověď, tak rád odpovím :).

20.12.2018 11:42:50

Jeff
Jen upozorním, že backnutí na KS ti ještě nezaručí češtinu, byl tam od autorů požadavek na dost lidí z ČR a moc nevěřím, že se to nasbírá.

20.12.2018 13:39:05

CZ
Ohledně lokalizace se vyjádřil i samotný GURU Petr z Deskofobie na FB v "ranní kávě" - z 16.12 . Vidí to velmi optimisticky. A ani teď nevím zda se někdy ve svých predikcích v této oblasti mýlil :). Jak tu ale lidé psali, koupí na KS budeš mít EN verzi. Na CZ lokalizaci si musíš počkat a není to stoprocentní že bude.

20.12.2018 15:31:42

addons

Berete někdo ten nový addon Red Death ? Za polovičku ceny hry mi to přijde dost. Je tam zase 120 stran textu, karty, 3 miniatury. ALe bez nových charů, protože si do této kampaně můžete vzít jakýkoliv ze starých.
Je jasné, že tento addon má otevřít III. akt.

Kdo do toho jdete, co berete navíc krom základu ?

20.12.2018 20:56:59

Odkaz na KS sekci
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/crowdfunding-komunitni-financovani-8/tainted-grail-the-fall-of-avalon-18843/

Gromthar: beru jen základ s monstrama, to bohatě stačí. 3 velký kampaně se otevřou celkem jistě. Zbytek addonů je klasický balast a all-in filler a tenhle akt v addonu navíc za tu cenu je opravdu trochu dost drahá sranda. Reálně, kolik lidí si ho nakonec zahraje?

20.12.2018 21:47:29

co beru
základ
+ Echoes of the Past
+ Red Death
+ figurky (bez sundrop - předražené a chci je jednou barvit, nejsou tady sice až tak nutné, ale vidím využití v dalších hrách, např. nové typy monster pro Sword & Sorcery atd.)

Jako nadšence gamebooků je tato hra pro mě pecka. Věřím, že mě zabaví na dlouho. Nový addon dosahuje sice polovinu ceny hry, ale zase je tam další almanach příběhů a 30 hodin zábavy... Vyprávěcí (příběhové) hry mě v poslední době baví nejvíce a pořídím si raději tohle než Gloomhaven, který mi přišel po několika partiích stereotypní (a vlastně jsem se v něm nejvíce těšil na to, až zase na konci partie přečteme kousek příběhu a rozhodneme se kam dál...)

20.12.2018 21:58:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Red Death
Jako láká mě to, ale taky si tím nejsem jistý no. Jako nejvíc mě na tom láká ten příběh a že bych se dozvěděl, jak to vypadá se zemí, ze které utekli do Avalonu. Ale bojim se, že mě to víc láká jako příběh než z obsah z herního hlediska. Ještě počkám a uvidím jak to bude dál. Jinak mam základ s monster packem a echoes.

20.12.2018 22:57:11

co beru

Beru jen základ. Chtěl jsem i Monster pack, ale sundrop je tak drahý, že jsem to nakonec vypustil. Update na Red death je moc pěkný, ale cena je mimo. Uvidíme jaká bude cena za all-in.

21.12.2018 07:51:37

Sundrop

Není Sundrop jen vykoupání ve washi? Z obrázků mi příjde, že ano...

21.12.2018 07:54:49

sundrop
Jo v podstatě jde jen o vykoupání ve wash. Samotný miniature pack je něco jinýho a kupuje se zvlášť.

21.12.2018 08:53:00

sundrop
potom to ale není sundrop. Kdo má airbrush, tak si ho udělá, kdo nemá tak ten wash s jednou olejovkou a tempertýnem taky není nic složitého + drybrush bílou olejovkou pro vytažení hran. Stačí to stříknout nějakým primerem ve spreji v bílé/ šedé barvě. Když nědělají stínování v barvě, jako to dělali na Nemesis, tak je to fakt zbytečný i pro nebarviče.

Z obrázků to vypadá, že to možná maj předstříklé nějakou černou a pak to shora prknou bílou + wash.

21.12.2018 12:50:56 | Upraveno autorem (porovnej)

sundrop
Vyloženě jen dropnutí do washe to není, nějak to stříkaj svrchu a z úhlu, aby to vypadalo co nejlíp při pohledu na stůl. Něco jako zenithal higlight.

21.12.2018 13:04:30

Co beru

Beru Excalibur pledge + Echoes + Red Death, možná sleeves. Přemýšlím o tom sundropu, protože sám si nic nenabarvím.. Ale větší smysl mi přijde vzít si to poslední rozšíření, než sundrop. Ale uvidíme. Jsou i tací, co hystericky ruší celý pledge, protože jim to přijde už moc "drahé" (Kubrt), že těch placených add-onů přibývá... Ale nevím, prodat takovou hru nebude nikdy problém, pokud tam něco vyloženě nepokazí. Takže tak :)

21.12.2018 18:14:55

Vybíráme z Bazaru

Zvířata V kostce
Zvířata V kostce
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas