Tainted Grail: Pád Avalonu

xxxxxxxxxo hodnoceno 259x (Seznam vlastníků)

Tainted Grail: Pád Avalonu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo hraní

Mám dva dotazy k hraní sólo.

Hráli jste za jednu postavu nebo za víc? Případně pokud oboje jaké jdou vaše dojmy.

Hrál někdo tu těžší variantu, někde na bgg jsem četl, že má být hra až moc lehká. Co vy na to?
10.9.2020 11:54:50

...
Zatím za jednu, více postav sice otevírá více příběhových možností, nicméně zase je potřeba shánět více zdrojů a zvyšuje se šance, že se něco nepovede - u 2x více akcí můžeš mít 2x více smůly. Zároveň je budeš hrát aspoň částečně sólo, jelikož chodit pořád dohromady není úplně efektivní, spousta odměn neškáluje s počtem postav.
Hra rozhodně není moc lehká, respektive záleží na výběru postavy, znalosti hry a štěstí. Za Beora bude hra na začátku výrazně lehčí než s Ailey, jelikož boje jsou největší limitace. Zároveň některé dovednosti Agresivity (když si přidáš 3. a další bod) jsou spíše přesílené. Když víš, kam jít, co se kde dá získat a zároveň dostaneš dobré předměty (obecně ty, které ti dávají nějakým zůsobem více energie), potkáš správné nepřátele, tak je hra také výrazně lehčí.
Na první hraní, nevíš-li vůbec nic, bych si hru neztěžoval.

10.9.2020 12:58:51

Narocnost
Ja jen dodam, ze samotna hra nabizi story mod, kde vsechno vyhodnocujes jakoby o postavu min - cili mas vsechno levnejsi

10.9.2020 17:04:15

Solo
True solo s Maggotem.
Paráda, jsem nadšený.
Aktuálně 13.kapitola.
Hraju podle základních pravidel - ani story mode, ani zvýšená obtížnost. Místy je to těžké. Byly zvraty, které mě fakt překvapil a "naštvaly".
Užívám si příběh.

10.9.2020 21:46:11

2h solo
Beor a Cerv. Jsem cerstve po prvni kapitole. Jsem trochu rozcarovanej z tech soubojovych mechanik, jsem zvedav jak se moznosti rozvinou s levelingem..

10.9.2020 23:03:16

na bgg jsem četl, že má být hra až moc lehká ??
Hraju sólo a lehké mi to vůbec nepřijde :)
Lehké možná, když to hraju po desáté, a vím kudy jít a co dělat. Zajímalo by mě kdo ze zdejších to v pohodě dává napoprvé?

19.9.2020 11:07:13

obtížnost
Hraji sólo za Beora a přesto se mi občasné souboje s monstry 4 úrovně mezi kapitolami 5-10 rozhodně lehké nepřijdou. Někdy se sejdou karty tak, že zahraješ 3 a po odpovědi protivníka jsi rád, že nejsi v mínusu. Navíc některé souboje musíš vyhrát, jinak se neposuneš v ději dál.

19.9.2020 18:34:18

.
Toto pořád není Otázka, ale Diskuze. Přesunuto.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

19.9.2020 18:54:58

Hranie Sólo vs. Karty Stretnutí
Pri príprave hry do balíka stretnutí dávate karty úrovne 1-4 podľa počtu hráčov.
Ak teda hrávate sólo, resp vo dvojici tak sa vám niektoré karty stretnutí za celu kampaň ani neukážu ? Nestretnete tým pádom rôznym nepriateľov ktorých by ste naopak v plnom počte hráčov stretli?

Možno sa mýlim, keďže hru nevlastním. Ak to tak je tak mi príde, že hranie v menšom počte, hráčov ochudobňuje. Viete mi to niekto potvrdiť / vyvrátiť ?
Ďakujem


Vlado "Kasi" z KE

14.10.2020 08:38:48

Ew

Faarha
Nechceš si to už konečne kúpiť ? :D a monštrá sa pridávajú podľa zadania aktu takže napr v poslednom pri hre 1-4 hráčov sa pridávajú do balíkov všetky úrovne monstier

14.10.2020 09:20:56

Faarha
Přesně tak. Jako solo hráč uvidíš těžší potvory později než větší skupina, ale to ti rozhodně chybět nebude:-)

14.10.2020 09:48:59

Ew & UmmA
@Ew - Jasne že chcem. Ja som znamenie váhy - taký analytický nakupovač :D
Pri eurách nemám problém ale toto je pre mňa nepreskúmané územie :)

@UmmA - haha, vďaka, to je super.


Vlado "Kasi" z KE

14.10.2020 10:07:15

Faarha
Tak hraj v sólo hře za 2-4 postavy. Problem solved.

14.10.2020 12:46:09

Vybíráme z Bazaru

Marvel united Sinister six
Marvel united Sinister six
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas