Tainted Grail: Pád Avalonu

xxxxxxxxxo hodnoceno 259x (Seznam vlastníků)

Tainted Grail: Pád Avalonu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pocit z hry po 2. Kapitole.

Rád by som sa spýtal akú máte vy skúsenosti.
Po 2. Kapitole máme na pláne 2 strážcov. Nedokážeme vyhrať takmer žiaden súboj s obtiažnosťou 6+. Nemáme žiadne predmety. Hra nás neustále fackuje.
Máme pocit akoby sme nič nestíhali a neveime ciy smerujeme dorbe.
.

Boj nám príde veľmi náhodný a sme v ňom slabí. Ja som si vylepšil 3 bojove karty, druhá postava 1. Nepriatelia sa liečia o dosť viac ako my ich dokážeme zraniť. Častokrát sa jedná o boj kde je odmena 2 porkmi a sratime o dosť viac životov. Najnovšie z bojov utekáme najmä proti dvom strážcom. Potiahnem 3 karty zahrám jednu dost smr príležitostný útok, stratím vytrvalosť a ujdem. Fakt mám blbý pocit z hry.

Mate aj vy podobné skúsenosti? Je toto štandard alebo robíme niečo zle

Vlado "Kasi" z KE
31.10.2020 15:34:18

Faarha
Ahoj pokud bojujes a vis dopredu ze by se ti nevyplatilo bojovat dale kvuli ztrate vice zivotu nez ziskas pokrmu na nic necekej a utikej, jediny duvod proc bych ja osobne cekal a bojoval dal by byl zisk ZK, ktery potrebujes zda sse tomuhle chces vyhnout.

My jsme prvni 4 kapitoly hrali opravdu pomalu a spis jsme se venovali ziskavat ZK pro hrdiny a nakupu predmetu.

Pak uz je hra rychlejsi a snadsi. Pak das 1nickovy protivniky hnedka pri vylozeni prvnich karet :)

Takze nepln zadny Ukol v kapitole a venuj se pruzkumu okoli a farmeni :)

To je moje rada. Pokud mate Beora tak diky novym kartam bojovym tam bude vsechny kosit.

31.10.2020 15:59:27

Tom33
Dík za radu. My máme Ailei a Areva.
Ideme po príbehoch iné nám ani neostava kedze ideme od Menhiru k menhiru. Keď vidím aké je ťažké nájsť predmet, bijem si hlavu o stôl že sme nenafarmili predmety u kováča.
Jedinú zbraň čo sme mali bol oštep a ten ako rýchlo prišiel aj odišiel.

Vlado "Kasi" z KE

31.10.2020 19:21:07

Faarha
Taky jsem zezacatku nemeli zadny predmety, pak jsme jich meli zas tolik ze jsme nevedeli co snima delat :-D

My jsme hrali za Beor a Cerv a ted prave chceme zkusit variantu jako mate vy. Tak snad to pujde :-D

31.10.2020 20:24:17

Zamyšlení nad hrou
Ber to takhle. Není to typická "hra na hrdiny", kde už od začátku se svojí postavou zaženeš partu zbojníků. Postavy tady jsou "antihrdinové". To co zbylo. Častokrát i odpad. A podle toho se ta hra i chová. Nedá nic zadarmo, za chyby zaplatíš. Ale tak se ta hra prezentuje už od začátku - jako survival hra s temnou atmosférou. Takže jak už tady zaznělo - častokrát budeš z boje utíkat, častokrát se budeš pohybovat na hranici vyčerpání nebo smrti a častokrát i zemřeš (v tomhle měl dobrou poznámku alladjex z jouobcastu, že to je vlastně způsob, jak hráč ten svět poznává). Ale to je zkrátka jádro téhle hry a podle mě i důvod, proč to nenaplnilo očekávání mnoha lidí. Tady platí víc, než kde jinde, že hrdinou se člověk nerodí, ale stává:)

1.11.2020 11:47:16

Faarha
To co popisuješ, je normální znak TG. Ta hra je nádherná, příběh parádní, mechanismy neotřelé a zábavné. Ale celkově jako hra je průměrná. A to proto, že musíš podvádět, abys mohl pokračovat dál - díky neovlivnitelné náhodě. Alespoň ze začátku.
Když to srovnám s Gloomhavenem, tak tam sice příběh je nic moc, ale prohrát jeden scénář není fatální. Započteš získané zlato a zkušenosti a jedeš dál případně můžeš scénář zopakovat.
V TG po 10ti hodinách hry ti nemusí přijít karty v souboji, špatně hodíš mincí nebo nesesbíráš potřebné zdroje a ahoj, jedeš od začátku. Takže pokud ti nechodí karty nebo špatně házíš a nechceš podvádět, připrav se že můžeš i 5x znovu začínat po X odehraných hodinách hry.

1.11.2020 16:01:22

Dojmy
Ta hra je spíše o tom objevovat možnosti jak to dohrát. Já to dohrál a upřímně jsem si z toho na zadek nesedl. Navíc příběh se dost upozadil nad hraním soubojů a hledáním jídla a běháním po mapě. Možná to někdy v budoucnu zkusím znovu, ale jedna hra mi zatím stačila - nemám chuť ten šílený zápas o život hrát znovu.

4.11.2020 06:46:20

celyl
A hrál jsi to na story mód? My s manželkou zjistili, že to pro nás jinak nemá cenu. Chceme si užívat příběh. Když hrajeme ve dvou, při scalování přípravy kapitoly a nastavování menhirů to bereme jako pro 1 hráče, dá se to v pohodě (chvílemi až moc v pohodě - Menhiry hradíme klasicky).
Když jsme hráli minule, byla třeba Ailey lepší na souboje než Beor :D
--------------------------------------------------
No Game - No Life

4.11.2020 08:23:27

Speet
Hrajeme na story mode. Len včera som zistil se je na to errata a nie je potreba používať T-čkovy ukazovateľ života. To pomohlo dosť. Podarilo sa nam nazbierať nejaké cennosti a nakúpiť pár predmetov i ked v kurze 3:1 tak sme radi ze niečo máme. Bavíme sa príbehom. Akurát sme stále v 3 kapitole uz cez 11h. Dobehlo nás asi pridlhé hranie ktoré bolo spôsobené zmenou nášho prístupu v rámci Vojny o Avalon. Máme kartu tajomstva č. 13 viac nebudem písať aby som nespoileroval.
Už teraz som si istý že hra nám ponúkne o dosť viac zábavy ako 40h kampaň :)
Každopádne pomohla mi rada deliť si dni ja gridovanie surovín a potom rozvoj príbehu. Neustále bsa však bojím že môže nastať moment ked budeme musieť resetovať hru. To by som nechcel m nejde aji tak o investovaný čas ako o tie vedomosti ktoré o tom svete už máme. Stretilo hy to to čaro objavovania a skúšania.


Vlado "Kasi" z KE

4.11.2020 11:22:57

Reset
Hrani po resetu (pokud sis delal dobre zapisy) hru vyrazne urychli - uz nemusis investovat cas do objevovani objeveneho jdes vylozene po klicovych udalostech a nebo po eventech na ktere ti nezbyl cas/zdroje). Ja jsem resetoval v kapitole 4 (po cca 15h) a bylo to jednoznacne dobre rozhodnuti.. :)

4.11.2020 13:49:28

Sethseth
Ak sa smiem spýtať čo.bol dôvod resetu?

Vlado "Kasi" z KE

4.11.2020 22:42:36

Reset
Spatny zapisky a neodvratna smrt

5.11.2020 09:27:18

Vybíráme z Bazaru

Úlomky nekonečna
Úlomky nekonečna
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas