nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tail Feathers

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Plaid Hat Games
Autoři: Jerry Hawthorne
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nechte se vtáhnout do příběhu o legendární válce mezi podlými krysami a chrabrými myškami, které ve vzdušných bitvách na svých ptačích spojencích statečně soupeří o převahu nad územím v korunách lesních stromů vzrušujícího světa Mice and Mystics! Je jen na vás, jak tahle válka skončí…

Cílem deskové hry Tail Feathers je primárně zničit hnízdo soupeře. Můžete hrát podle přiložené knihy scénářů nebo si sestavit své vlastní herní dobrodružství. Kniha též obsahuje návod na tvorbu vlastních scénářů a vývojáři slibují vydání jejich rozšíření. Hra je na rozdíl od její předchůdkyně Mice and Mystics kompetitivní, i když ji lze hrát také v týmech, či jako kampaň.


Příprava hry:

Před začátkem hry si zvolte alianci, za kterou chcete hrát, a jeden ze scénářů. Sestavte herní plán, bojové jednotky a akční karty podle daného nastavení. Každý scénář má určitý děj, který je popsán v úvodu a je jen na vaší strategii, jak se bude daný příběh dále vyvíjet. Můžete si případně jako zkušení hráči sestavit vlastní bojové síly a určit počáteční akční karty.


Průběh hry:

Hra probíhá v herních kolech, která jsou rozdělena do 4 fází:

  1. Fáze misí: V této fázi hráči posílají pozemní jednotky na různé druhy misí.
  2. Fáze náklonů: V této fázi hráči nastavují náklon svých ptačích figurek, který určuje směr, kterým tito ptáci v tomto kole poletí.
  3. Aktivační fáze: Během této fáze hráči určí iniciativu, tj. v jakém pořadí hráčů budou postupně pohybovat a útočit svými postavami.
  4. Konečná fáze: Během této fáze mohou hráči přivést na bojiště posily, vyhodnotit mise, na které poslali své postavy během fáze misí, a dostávají zpět některé ze svých použitých akčních karet.


Konec hry:

Hra končí, jakmile je zničeno hnízdo jedné z aliancí a nebo je splněn jiný daný cíl hraného scénáře.

Autor: Lusinda

Vybíráme z aukcí

Spící bohové
Spící bohové
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 5 dnů