Tabu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4–10
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hasbro
Milton Bradley
Autoři: Brian Hersch
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tabu je týmová společenská hra, ve které máte za úkol popsat zadaný termín bez vyslovení některých klíčových slov (proto tabu).
 
V této hře je nesmírně důležitý časový faktor. Znáte přesně slova, která by měl váš tým uhodnout, ale existují určitá slova, která jsou striktně tabu. Jak však vysvětlit svému týmu slovo „KLIKA“ bez možnosti použít slova jako „DVEŘE“, „OTEVŘÍT“, „ŠTĚSTÍ“, „TOČIT“ nebo „RUMPÁL“?
 
Vyhrát lze pouze pomocí kreativity, šikovnosti a rychlosti. Mohl byste například naznačit: „Je to opak slova pech nebo smůla... uchopíte to, abyste za sebou zabouchli... taky se o někom říká, že leští...“
 
Každé správně uhodnuté slovo přináší vašemu týmu bod a posouvá vás na hrací desce blíže k vítěznému cíli. Avšak pozor, protihráči neustále sledují každý váš krok a slovo, které je na jejich seznamu zakázaných, vám může přinést trest.
 
V balení naleznete speciální kostku, která mění pravidla hry, více než 1000 zakázaných slov, pískací kouli (používají soupeři pro označení slova, které bylo zakázané), desku na zaznamenávání skóre, stojan na karty, přesýpací hodiny a pravidla hry.

Autor: JonnyTheFox

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

This War of Mine + Days of Siege Expansion (EN)
This War of Mine + Days of Siege Expansion (EN)
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas