nepřihlášený

přihlásit

registrovat

T.I.M.E Stories: Baziliškovo doupě (neoficiální)

Rozšíření pro hru: T.I.M.E Stories
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: (Print & Play)
(Web published)
Autoři: Miloslav Frajdl
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Agenti jsou vysláni do jedné vesnice v roce 1799, aby nalezli a zneškodnili Baziliška, příšeru, která se tam dostala časoprostorovou trhlinou z alternativní dimenze.

Baziliškovo doupě je české fanouškovské rozšíření pro hru T.I.M.E Stories. Pro jeho odehrání je nutné vlastnit základní hru. Je vydáno formou „print and play“, takže si ho musíte nejprve vytisknout a nastříhat.

Scénář je originální a původně český, nejedná se o překlad, ani o adaptaci knihy, filmu, nebo komiksu. Jedná se o amatérský počin, což se projeví především na grafické stránce hry, ta je však srovnatelná s obdobnými počiny zveřejněnými na stránkách BGG.

Scénář je pojat spíše oddychově, nebudete muset řešit náročné a zdlouhavé hádanky, jako např. ve Switching Gears, což však neznamená, že by se jednalo o lineární dobrodružství bez nutnosti přemýšlet. Naopak, téměř v každém okamžiku budete muset provádět rozhodnutí, z nichž některá mohou být fatální a zásadně poznamenat osud vaší skupiny. K cíli navíc nevede jenom jedna jediná cesta a taky ne všechny cesty vedou k cíli.

Scénář pojednává o přípravě a následné účasti v trestné výpravě, jejímž cílem je najít a zabít Baziliška. Obsahuje některé nestandardní prvky („minilokace“, speciální žetony stavu přímo na kartách), které oživí základní herní princip. Jsou zde také implementovány pojistky proti záseku u hádanek — téměř každou hádanku lze „vyřešit“ i pomocí zkoušky inteligence, což má ale za následek ztrátu herního času.

Technické parametry scénáře:

  • 209 karet celkem
  • 60 předmětů
  • 5 schránek
  • 16 lokací (103 karet)
  • 4 minilokace, které se umisťují na pole CODEX (16 karet)

 

Autor: mh

Další názvy této společenské hry

  • Baziliškovo doupě

Vybíráme z aukcí

Zombicide Invader KS exklusive hrdina
Zombicide Invader KS exklusive hrdina
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>