T.I.M.E Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Manuel Rozoy
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tisk karet ze zdejších podkladů

Chtěl bych se zeptat, jak tisnete karty ze zde přeložených rozšíření, tak aby na sebe předek i zadek těchto karet lícoval?
Zkuším už kde co a stále mi nesedí soutisk. Vždy je to někde posunuté tak o cca 1mm. Neboli pokud kartu oříznu, tak je z druhé strany nějaký bílý proužek nebo jeho část.
Je to vůbec realizovatelné bez spadávky, kterou PDFka neobsahují?

Díky za rady.

9.12.2019 18:59:49

Spadavka
Bez spadu a orezovych znacek je nejake presnejsi oriznuti nemozne. Problem je ze pri scanovani karet uz nikdy neziskas ten oriznuty obsah.
Da se tomu trochu pri priprave podkladu trochu pomoci (napr. dat do pozadi kartu o 1mm zvetsenou - takze tam aspon nebudou bile pruhy, ale vyzaduje to i orezove znacky a nasledne rezani na rezacce podle techto znacek. Naopak pro ty kteri to strihaj nuzkama je to spatny, protoze tam vubec nebudou mit zadnou "linku" podle ktere strihat. Ono tedy ne ze by to slo ted z tech podkladu strihat nuzkama - ja kdyz to rezal tak jsem si na kazdem papiru meril kde je to misto k rozstrihnuti/rozriznuti - ukrutna a hlavne zbytecna prace navic... Bohuze to je dan za to ze jsou to podklady pripravene amatery pro amatery.

BTW Tangram pri tom jeho "profi" tisku tiskne tak, ze rovnou deklaruje, ze karty budou mit relativne siroke bile okraje kolem dokola. Protoze pak se aspon nestane, ze je na kazde karte jinak velky bily prouzek a na jine strane atd. Bohuzel pro TIME Stories "lokace" to neni uplne idealni...

At tak ci onak - drobne chyby se daji vydrzet. Nakonec ono jde hlavne o ten pribeh a ty karty slouzi jako podklad pro inspiraci a vlastni predstavivost. Pokud bych to mel hrat s nekym, kdo bude misto pribehu resit nejake "technikalie", tak bych ho asi od stolu vyhodil. Takze uz se tesim na dalsi "nedokonale" vytisnuty pribeh :-)

9.12.2019 20:31:13

robkin
robkin: díky za info.

9.12.2019 21:56:35

karty
Jak píše Robkin, není to profi práce, děláme to ve svém volném čase po večerech. Pokud by to pomohlo, mohl bych časem (až dodělám Brotherhood) někam nahrát samostatné karty, ať si to každý nasází, jak potřebuje (případně se pak může podělit s výsledkem).

10.12.2019 20:23:47

Drk

Karty
Estrella drive a Endurance budou mít ořezové značky a v popisu bude i návod na posunutí zadní strany. Je to sice pro každou tiskárnu individuální, ale mělo by to tak nějak sedět. Estralla drive bude každou chvíli ke stažení. Přes týden vyzkouším rozšíření zahrát celé abych viděl, zda je vše v pořádku.

‐----------------------------------------------------------------
Barvení figurek
www.instagram.com/drk.painting/
https://drk22.rajce.idnes.cz/

29.12.2019 22:57:14

Budu si v tiskárně nechávat tisknout 6 přeložených rozšíření které jsou zde na ZH. Kdo by se chtěl přidat tak mi napište. Jedna sada vychází na cca 3500, záleží kolik nás bude.

8.7.2022 11:29:27

šel bych do toho také, rozšíření bych ale nebral všechny - už máme Marcy Case, Prophecy of Dragons, expedition Endurance, takže bych vzal ten zbytek… nějaké časové výhledy?

14.8.2022 21:53:23

Ahoj, take do toho pujdu a vezmu Lumen Fidei, Brotherhood of the Coast a Madame. Diky.

15.8.2022 05:46:01

tak to jsme zatím 4, našel by se ještě někdo? Chtělo by to tak 10 lidí nejmíň

15.8.2022 19:20:02

Šlo by i Baziliškovo doupě?

Madame , pokud jsem četl správně, ještě není přeložený.

16.8.2022 09:46:26

Ahoj, já bych brala Brotherhood of the Coast, Lumen Fidei, Expedition: Endurance, Estrella Drive.

Pokud by byly Madame, Baziliškovo doupě a Under the Mask, beru je taky. 

16.8.2022 14:01:59

Ahoj, až se bude tisknout budu rád za Baziliškovo doupě a Madame, které jsem scanoval. Díky

16.8.2022 14:23:03

@Moknik , v jakém termínu budeš sumarizovat seznam zájemců o tisk?

Teď budu teprve objednávat základ + 2 oficiálně přeložená rozšíření, takže bych se do takové položky vrhla úplně bez vyzkoušení.

 

S čímž souvisí dotaz pro @všechny-znalé : Myslíte, že při počtu 3 oficiální + 7 dotištěných scénářů a jejich zahrání např. 1x ročně je reálná nějaká přiměřeně reálná znovuhratelnost (nerada se s hrami loučím). Děkuji za názory.

16.8.2022 17:15:51

@zzumo myslím, že to bude dost individuální. Záleží jak máš dobrou paměť. Já hrál letos Sanatorium a Marcy přibližně po dvou letech a dost jsem toho zapomněl. U Marcy si tedy pamatuji která dívka je ta správná a tak jsem přenechal rozhodování na těch co to hráli prvně a vůbec mi to nevadilo to hrát znovu. 

16.8.2022 18:18:30

@zzumo Tisk jsem odložil až @Drk přeloží poslední rozšíření, poslední odhad jsem někde četl že něco kolem tří měsíců, takže máš času dost vyzkoušet koupené scénáře. Během týdne udělám tabulku kde vyplníme co kdo chce a pak podle ní nechám spočítat cenu tisku. Poté bych začal vybírat zálohy a uděláme finální objednávku. Už jsem nechával takhle tisknout rozšíření WoW - Shadow of War a BC které jsem i pomáhal překládat.

 

P.S: Díky že jsi mě tagovala, ani jsem si nevšiml že se to tady posledních pár dnů rozjelo :D

16.8.2022 21:44:07

Přikládám tabulku ke zjištění zájmu https://docs.google.com/spreadsheets/d/1t-sgTS4ThM2o3XJQ0L20VrKlOGjdfpw8KPiXkO5uSQ0/edit?usp=sharing

Vyplňte si tam kdo co chcete a nechám to nacenit až Drk vydá poslední rozšíření v češtině. 

17.8.2022 07:55:31

tak doplněné, vezmu v podstatě vše kromě baziliška a již odehrané endurance

22.8.2022 19:10:14

Ahojte, rád by som sa pripojil k tisku.A potreboval by som poradit od skusenejších, ktoré rozšírenia podľa vás su tak príbehovo najlepšie.Ďakujem

12.12.2022 23:58:34

@Drk Zdravim,jak to prosim vypada s prekladem? Vubec nechci uhanet,jen jaky je aktualni hruby odhad,prosim?

13.12.2022 08:39:29

Drk

@ekharion aktuálně mám přeloženo 150 ze 190 karet. Budu se snažit to dokončit, co nejrychleji.

13.12.2022 12:34:00

@Drk super! Moc dekuju za praci,kterou pro zdejsi komunitu tak nezjistne delas. yvazim si toho a tesim se na vysledek :)

13.12.2022 14:59:44

Drk

Překlad Madame dokončen. Teď musí proběhnout kontrola a korektura. Následně bych to začal sázet do grafiky.

27.12.2022 22:41:09

Ahojte, tiez mam zaujem o tlac. Vyplnil som tabulku.

28.12.2022 10:14:14

@Drk , Ďakujem za celú komunitu, že si ochotný prekladať pre nás hry. Naozaj si toho veľmi vážim, a je krásne, že sú medzi nami takýto ľudia.

28.12.2022 15:37:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Drk

Děkuji za ocenění práce. :) Jinak průběh postupu práce lze sledovat na tomto odkaze: https://docs.google.com/spreadsheets/d/17TmnRgB7wUB58CKnPTqfrgUcJ4O9YZE7rWiaSHajThs/edit?usp=sharing

31.12.2022 17:12:57

Ahoj, chci se zeptat jak to vypadá s možným tiskem karet? Poslední info jsem dostala na začátku ledna, že se dodělává Maddam :) bude hromadný tisk? Moc díky

11.2.2023 09:10:26

Vybíráme z Bazaru

Dreamscape
Dreamscape
Akt. cena: 777 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas