T.I.M.E Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Manuel Rozoy
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad fanouškovských rozšíření

Neplánuje někdo překlad některých fanouškovských rozšíření jako třeba:
Broken Peace, Domestic Problems, Batman Year One, ...

Díky.
28.1.2017 21:47:56

Abe

Batmana bych si taky dal :)
Určitě je nás víc, kteří by takový překlad ocenili, dík

1.2.2017 17:06:55

Překlad
Já bych se do překladu některého z fanouškovských rozšíření pustil, ale potřeboval bych k tomu dvě věci:

1) Aby mi někdo půjčil barevně vytištěnou anglickou verzi scénáře (scénář chci nejdříve dohrát, než ho budu překládat, karty pak budu využívat i u překladu)

2) Někoho, kdo se pak postará o grafickou stránku překladu, tj, vložení textu do grafiky karet

Volba konkrétního scénáře k překladu by pak závisela buď na volbě komunity, nebo na tom, který scénář by mi byl poskytnut (viz bod 1 výše) :)

Pokud by nakonec došlo na realizaci překladu a ten měl úspěch, nevylučuji do budoucna ani možnost překladu dalších rozšíření.

25.6.2017 00:28:53

překlad
Tak Blackfire se snaží a vypadá to, že oficiálních rozšíření snad bude dost.
Ale co se týče těch fanouškovských, tak na BGG je jich jak jsem psal ke stažení dost. Bohužel kvalita je nic moc, což jsem si předem dost neprověřil (moje chyba). Text bych klidně vysázel sám, ale je k tomu třeba předloha ve slušné kvalitě. Takže to moc nevidím.

25.6.2017 17:46:12

Překlad
Já jsem ty scénáře moc dopodrobna nesledoval, ale co jsem tak četl, tak některý z nich jsou poměrně dobře hodnocený, například Swtiching Gears nebo Batman Year One.

Ono to ale stejně vypadá, že o překlad fanouškovských scénářů moc zájem není (jak napovídá i aktivita v tomhle vláknu), takže by to asi byla zbytečná práce.

No, nechám tomu dveře otevřený a kdyby nakonec zájem byl, tak se do toho můžu pustit :)

25.6.2017 18:18:49

preklad
Záujem by aj bol, ale pomoc s vložením textu do grafiky moc čakať nemôžeš od ludí, čo to ešte nehrali (spoilery) :/

Vytlačené to síce nemám, ale to by asi šlo zariadiť, akurát ak nie si z Brna, tak by sme to museli nejako poriešiť (poštou sa mi moc nechce)

15.8.2017 12:41:32

Simcsa
Spolupracovat se mnou na grafický části překladu by asi musel někdo, kdo už si to předtím zahrál, nebo někdo, kdo to ani hrát nehodlá. Přinejhorším bych se s tím nějak popral sám.

Ale vzhledem k tomu, že se za skoro dva měsíce ozvali jenom dva lidi, co by o to měli zájem, to asi zatím dělat nebudu. Přece jenom, budou to dohromady až desítky hodin práce, takže dělat to pro to, aby si to ve výsledku stáhlo cca 5 lidí (jestli vůbec), je ztráta času.

Ale uvidíme, třeba se tohle vlákno ještě v průběhu času rozjede :)

15.8.2017 13:04:42

Zdenis
Já se přidávám k zájemcům o překlad fan. scénářů.
Kubis

15.8.2017 23:42:48

Zajem
Zajem je, ale jak jsi sam napsal je trochu zacarovany kruh. Kdo to nehral, tezko pomuze, protoze by si to pokazil.

15.8.2017 23:56:26

Zájem
Taky bych měl zájem o přeložená rozšíření...

16.8.2017 07:47:50

Zájem
Já si dneska přinesu T.I.M.E taky domu, takže zájem by byl. :)

16.8.2017 08:38:51

Zájem
Hrál jsem základ a hodně mně to bavilo, takže rozhodně zájem o další dobrodružství mám.

16.8.2017 10:10:54

zájem
Zájem určitě byl je a bude=)

17.8.2017 15:34:51

zájem
Určitě by byl zájem.

17.8.2017 17:59:53

Zájem
T.I.M.E. Stories jsme si zahráli teprve nedávno a ta hra nás nadchla. Určitě bych měl taky zájem o přeložené scénáře a rád i pomůžu s překladem, kdyby bylo potřeba.

18.8.2017 13:12:07

Překlad
Vzhledem k tomu, že to nakonec to vypadá, že by i zájem byl, rozhodl jsem se, že překlad tedy zkusím. Přítelkyně příští týden odjíždí na půl roku na Erasmus, takže bych na překlad měl mít relativně i dost času :)

Pro první překlad jsem vybral scénář Switching gears, má celkem 128 karet, což zhruba odpovídá originálnímu scénáři. Scénář jsem ještě nehrál, ale podle komentářů je docela dobře hodnocený. Psal jsem autorce scénáře a získal i oficiální souhlas s překladem, slíbila dokonce, že mi pošle podkladové soubory, ze kterých se dělal překlad do Polštiny, takže to by mi případně mohlo pomoct s grafickou úpravou. Uvidíme, jak to půjde, kdybych to sám nezvládl, potřeboval bych někoho, kdo by se o tu grafickou úpravu postaral.

Nemám ale barevnou tiskárnu doma, ani v práci, takže si scénář nemůžu vytisknout. Je tu mezi zájemci o překlad někdo, kdo by mohl scénář barevně vytisknout (66 stran), ideálně na alespoň trochu silnější papír, a buď mi to předat v Praze nebo poslat poštou?

Scénář bych si potom prošel a začal dělat na překladu.

Soubor scénáře se dá najít a následujícím odkaze:

https://boardgamegeek.com/file/download/w2mhl11j5t/TS_Fan-Made_SwitchingGears_PnP_A4_REBEL.compressed.pdf

21.8.2017 21:41:52

Switching gears
Dobry vyber, tento scenar patri spomedzi fanusikovskych k tym vydarenejsim.

21.8.2017 21:45:35

tisk
Ahoj
mám vytištěno a ledabile nastříháno. kdyby bylo potřeba, můžu zaslat.

6.9.2017 12:40:29

Zdenis
Ahoj, nejake nove zpravy, jak postupujes s prekladem? Neno jsi od nej nakonec upustil?

25.10.2017 22:08:51

Novinky - fanouškovské rozšíření
Ahoj, povedlo se někomu přeložit něco z fanouškovských rozšíření?

J

5.2.2018 11:21:44

Switching gears

Ahoj lidi. Pracuje někdo na tom?
Klidně bych se nabídnul s pomocí, že to v PS budeme nahazovat do češtiny. Jen kdyby někdo dodal překlad karet, ptž anglicky umím, ale netroufl bych si to publikovat veřejně.
Šel by někdo do toho?

14.2.2018 11:15:17

Elkrajico
Ahoj, napiš Zdenisovi. S překladem prý pomoct nepotřebuje, ale právě někdo, kdo umí s PS by se mu prý asi hodil (info ze začátku ledna), tak třeba bude rád.

14.2.2018 13:15:36

Switching Gears - CZ
Ahojte, podarilo sa nakoniec toto fanúšikovské rozšírenie preložiť? Pripájam sa k záujemcom čo písali nižšie ^^

15.4.2018 18:37:29

Překlad Switching Gears konečně hotov ;)
Neuvěřitelné se stává skutečným, ale dnes jsem překlad konečně dokončil.

Respektive překlad byl hotový už půl roku, ale chyběl překlad rébusů a grafika.

Dneska jsem se ale hecnul a po deseti hodinách "photoshopování" v malování a v mobilu (díky bohu za note se stylusem) se dílo podařilo :D

Nejdřív bych chtěl, aby hru někdo otestoval a pomohl mi vyladit chybky a překlepy. Sice jsem si to po sobě jednou četl a zkoušel, jestli hádanky správně fungují i v češtině, ale přece jenom, trocha toho betatestu před vypuštěním do světa snad neuškodí.

Nejpozději do 14 dnů scénář zveřejním, ať už s betatestem nebo bez.


30.6.2018 22:45:24

Překlad Switching Gears
Paráda! Ta hra je super a je super, že se někdo snaží překládat i fan scénáře.
Jak to zatím vypadá se zveřejněním? O:-)

31.7.2018 06:01:37

Nod

Preklad fans

Nazdar aj sa dočkáme toho fanúšikovského prekladu? podla toho čo tu čítam už to malo byť dávno verejné a na stiahnutie ale zatial stále nič..

16.8.2018 10:11:15

Vybíráme z Bazaru

Liguria (DE, SK pravidla zde ke stažení) ve fólii
Liguria (DE, SK pravidla zde ke stažení) ve fólii
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas