T.I.M.E Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Manuel Rozoy
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nabídka pro překladatele/ky rozšíření do CZ

Vedlejší vlákno a situace s nevydáváním dalších rozšíření mne inspirovaly k vytvoření (orientační) online tabulky s nabídkou pro ochotné překladatele/překladatelky.
Na odkazu níže můžete vyplnit vaši případnou nabídku a uvidíme, jestli se někdo ochotný nenajde:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/17TmnRgB7wUB58CKnPTqfrgUcJ4O9YZE7rWiaSHajThs/edit?usp=sharing

Pořád (naivně) doufám v oficiální překlad, ale vděčný budu i za soubor ke stažení.

Přispět překladatelům, grafikům můžete na transparentní účet zde:
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2001574697
4.12.2018 10:47:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky
Na první pohled - paráda!

12.2.2019 15:57:01

uhrazeno
první 100Kč na účtu.. díky za překlady!!

20.2.2019 08:03:46

Taky jsem zaplatil

A držím Vám lidi pěstičky. Hlavně vydržet, jste fakt borci.

20.2.2019 09:45:35

matysekcipisek
Vypada to pekne, ale mam zcela elementarni pripominku. Pro tisk a nasledny orez je to zcela nepouzitelne, protoze chybi dve elementarni veci:
- orezove znacky (Crop Marks) u kazde karty
- spad (neboli bleed) u kazde karty

Trocha osvety co to resi a jak:

Orezove znacky - kdyz pouziji rezacku (napr. rucni pakovou, ale defakto jakoukouliv) umozni to prilozit papir na hranu rezu aniz bych si to tuzkou musel dokreslovat k jedne kazde karte, coz jsem delal u toho FAN rozsireni co tu uz je a je to neuveritelny oser).

Spad - slouzi k tomu, ze pokud je rez o nejakou tu desetinu milimetru nepresny tak nevznikne trapna bila cara po cele delce karty, ale misto toho tam bude jeste kousek te "grafiky".

Reseni:
- pridat to rucne uz v grafice (napr. v InDesignu)
- nebo pridat to pri exportu do PDF (napr. v InDesignu)
- nebo pridat to dodatecne napr. na teto strance (je to omezene a ne uplne sikonvne, nici to kvalitu, ale pro predstavu co by bylo potreba je to presne ono):
https://spady.cz/generator/

Edit: Tady jeste navod jak to udelat v tom InDesignu, plus docela pekne ilustracni obrazku:
https://spady.cz/page/p/1/o-spadech-ai-indd

20.2.2019 12:20:05 | Upraveno autorem (porovnej)

update a oprava chyb
Díky robkinovi snad brzy připravíme i aktualizovanou verzi překladu Santo Tomas se značkami pro ořezy i přesahy pro lepší výsledný vzhled.

Také děkuji uživateli mh, který mě upozornil na chybu v překladu na kartě č. 42 (stejná chyba je i na kartě č. 53).
Opravím to co nejdříve a aktualizuji odkaz pro stažení.

Kliknutím na porovnání úprav příspěvku níže zobrazíte opravy na kartách (mini spoiler).

25.2.2019 13:57:56 | Upraveno autorem (porovnej)

platba
odesláno 150 Kč na účet

Tak jsme teprve teď v týdnu zahrál poprvé TiME stories - Sanatorium a jsem z toho maximálně nadšený.
Přibližuje se to zážitku z RPG-čka - a což je super, není potřeba Pán jeskyně :-)

Určitě můžete všichni kdo se podílí na překladech a čištění karet apod. počítat s mojí finanční podporou.

Díky Díky

7.3.2019 22:33:27 | Upraveno autorem (porovnej)

@matysekcipisek
Dá se už prosím stáhnout opravená verze překladu Santo Tomás de Aquino? Díky.

22.3.2019 16:48:51

opravená verze
Opravená verze je v sekci Ke stažení u tohoto rozšíření
nebo kvalitnější podklady najdeš zde:
https://uloz.to/!hXE8vGBpezky/finale-time-stories-santo-tomas-de-aquino-1-1-pdf

22.3.2019 18:41:15

Matysekcipisek

Dik:)

22.3.2019 18:42:43

Info o postupu
...ahoj všem čekatelům/předplatitelům. Retuše karet rozšíření Estrella Drive pozvolna pokračuje. Mám toho teď ale večer obvykle už dost a nezřídka se mi stane, že usnu při uspávání syna...

Za večer obvykle nejsem schopen udělat více jak 5 karet. Nasázených (porovnaných a ořezaných karet mám k dnešnímu dni 121 ze 161). Vyretušovaných a připravených vrstev s texty pro doplnění překladu je zatím 60.

Jinými slovy práce pokračuje, ale šnečím tempem.

30.3.2019 22:39:36

@Kubis
Paráda, moc díky za všechno co pro hru děláš.

31.3.2019 16:33:03

Díky moc

Díky moc , na první rozšíření jsem již přispěl, na toto také peníze pošlu.
Moc díky.

1.4.2019 10:20:34

Aktuální info

Ahoj, zvažuju zakoupení hry a chci se zeptat, jak pokračují překlady dalších scénářů? Kde je možné nyní přispět, kde případně následně stáhnout další CZ scénáře? Co vše je již hotovo?

Díky moc za nějaké souhrnné aktuální info

J.

9.7.2019 07:28:43

update
Ahoj, díky, že se ptáš, tady je malé shrnutí:
je hotový překlad Under the Mask a Estrella Drive (díky Bacilovi), scénář Brotherhood of the Coast překládá Sunbar (termín jsme si dali na konec prázdnin).
Karty ke všem těmto rozšířením jsou naskenované, rozřezané a částečně vyretušované, s uživateli Illustrator a Kubis na tom pracujeme (respektive Kubis přišel o počítač, pošle mi zálohu dat a já to dotáhnu/doplním texty do připravených karet).
Mám naskenováno a tento týden začínám ořezávat a retušovat karty pro Expedition Endurance.
Vím, že teď ta práce není moc vidět, ale brzy už snad budou první výsledky.

9.7.2019 08:05:15

to matysekcipisek

Díky moc za info. Jak je to s tím finančním příspěvkem? Kam poslat? Kde pak lze stáhnout?

9.7.2019 08:25:37

fio
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2001574697

doufám že to k tomu i nadále slouží

9.7.2019 12:29:10

účet
slouží, dokud nebude nějaký konkrétnější výsledek práce na peníze nešáhnu

9.7.2019 14:25:23

Nevzdal jsem to, ale nedostává se času
Ahoj všem příznivcům hry... retuše karet rozšíření Estrella Drive se zadrhla. Nedostává se mi času - měl jsem i potíže s kompem - umřel mi noťas naštěstí jsem měl data zálohována a nepřišel o nic z toho, co jsem již udělal.

Bohužel, jak stárnu, nevydržím už být tak dlouho vzhůru a přes den se k tomu fakt nemám šanci dostat. Mám v Photoshopu naházené všechny karty a cca 60 ze 160 mám vyretušovaných a napozivované k nim textové vrstvy. Zbývá tedy doretušovat zbytek a připravit textové vrstvy.

Pořád mám tento úkol v hlavě a jsem připraven jej dokončit, ale neslibuji termín. Možná z toho bude dárek k Mikuláši, možná až k Vánocům...

12.9.2019 00:20:21

Brotherhood of the coast
Nějaké aktuální info? Případně i k jiným scénářům?

19.11.2019 09:31:44

Aktuální stav fanouškovských překladů
Ahoj, jaká je prosím situace s překlady? Hýbe se to nebo se nedostává času...?

Díky moc za shrnutí situace

2.12.2019 10:49:31

update
Ahoj,
pár dní jsem teď nemohl, ale už zase sázím text do Brotherhood, už to brzy dotáhnu.

Další rozšíření Expedition: Endurance je naskenované, uživatel Drk začíná retušovat a TheSonny21 překládat.

2.12.2019 11:47:37

Drk

Expedition: Endurance
Pokud vše dobře dopadne, tak TheSonny21 by mohl mít překlad na konci příštího týdne a ja se hned pouštím do retuše. Momentálně jsem se všechny karty připravil k tisku, upravil kontrast se sytostí. Do vánoc by to mohlo být hotové.

‐----------------------------------------------------------------
Barvení figurek
www.instagram.com/drk.painting/
https://drk22.rajce.idnes.cz/

4.12.2019 22:02:27

...

Ahoj,

jak to tu prosím funguje? Kolik a kam můžu přispět a kde pak stáhnu přeložené scénáře? =) Moc děkuji

23.1.2020 14:06:41

Drk

MrPavelr
Bude vše ke stažení zde na foru. Momentálně už jenom ladíme detaily a nahraji to. Finance má na starost matysekcipisek.

‐----------------------------------------------------------------
Nabízím nabarvení figurek
www.instagram.com/drk.painting/
https://drk22.rajce.idnes.cz/

24.1.2020 21:32:13

Estrella Drive retuse
Ahoj za sebe pro pořádek hlásím, že jsem dodělání retuší a připravení textů pro doplnění českých překladů (cca 100 karet z lícové strany) předal Drkovi...

Hrozně se to u mě zadrhlo, a když se Drk nabídl s pomocí na dokončení, chvíli jsem váhal, ale nakonec se dokončení vzdal. Držím Vám palce, aby se Vám podařilo dílo dokončit . Pro ostatní, kterým se zdá oprava 160 karet jako nic moc práce malý vzkaz - je to časově hodně náročné. Chcete-li se co nejvíce přiblížít originálu, je to také práce na úpravě fontů, orřezání skenů, vyladění barev, napozicování textům vyřezání ikon... takže cokoliv se povede komunitně dokončit je fakt velý kus práce spousty nadšenců, kteří to rozhodně nedělají pro peníze...

24.1.2020 21:42:51

Vybíráme z Bazaru

Kanagawa ALBI
Kanagawa ALBI
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas