T.I.M.E Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Manuel Rozoy
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nabídka pro překladatele/ky rozšíření do CZ

Vedlejší vlákno a situace s nevydáváním dalších rozšíření mne inspirovaly k vytvoření (orientační) online tabulky s nabídkou pro ochotné překladatele/překladatelky.
Na odkazu níže můžete vyplnit vaši případnou nabídku a uvidíme, jestli se někdo ochotný nenajde:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/17TmnRgB7wUB58CKnPTqfrgUcJ4O9YZE7rWiaSHajThs/edit?usp=sharing

Pořád (naivně) doufám v oficiální překlad, ale vděčný budu i za soubor ke stažení.

Přispět překladatelům, grafikům můžete na transparentní účet zde:
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2001574697
4.12.2018 10:47:52 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Máme odehrán první běh, takže karet k překladu je zatím dost. Jen bych poprosil - nemám CZ základní hru a nevím, jak se herně co nazývá, mohl by mi někdo naskenovat (v čitelných náhledech třeba) karty základny a přehledovou kartu vlastností a takové ty obecné prvky, abych dodržel pojmologii? A ta pravidla tady jsou slučitelná s BF verzí? Případně jaké jsou změny termitů?

A pokud bude stačit sázet písmenka do připravených polí, to bych mohl zvládnout ;-)

3.1.2019 18:44:45

Matisekcipisek & Bacil
Jste borci, drzim (nam vsem) palce at to brzo klapne:)

3.1.2019 19:44:59

pravidla
ta zde a ta tištěná od BF jsou identická

3.1.2019 21:59:29

Info o stavu
Jen pro informaci... Jsem ve spojení s Bacilem. Teď jsem si dal od retuše nějaký den oddech. Mám hotových 38 karet. Myslel jsem si, že to dám za nějakách 8-10 večerů celkem, ale nechce se mi u toho sedět 4-5 hodin v kuse...
Takže dneska hoďka a hotových 18 karet.

Takže jedu, ale nebude to hned. Navíc Bacil říkal, že se k tomu taky dostane až po odehrání a odhadoval nějaký duben.

Kubis

11.1.2019 22:33:11

Kubis
Super, díky moc za všechno, co děláš! Už se těším na testování. ;-)

12.1.2019 11:58:07

Přátelé
Z Estrelly mám prakticky celý hlavní balíček (až na neobjevené předměty, seanci a výsledky mise), zbytek počká na další odehrání.

Taky jsem zjistil, že na grafiku prostě nemám - sázení písmenek, byť do vyčištěných karet, mi zabere daleko víc času než ten překlad. Jenže co bylo základem prvobytně-pospolné společnosti? Přece dělba práce! Já radši přeložím například Masku (mám odehráno), než se babrat s fontama, barvičkama, jestli se to tam vejde, nadávat vývojářům, že to neudělali intuitivnější, atd. Sázení přislíbil matysek, tož se podělme ;-)

15.1.2019 19:00:47

Bacil ...
přesně tohle jsem si říkal taky. Kdybych si vybral překlad, tak už to musím mít dávno hotové. To patlání se s retuší, umisťováním textů, jejich nastavováním, aby se fotn alespoň trochu blížil originálu, to je hrozný. Jednu kartu člověk dělá kolem 5 minut a nejvíc času zabere ne retuše ne její srovnání a oříznutí, ale umístění textů, výběr písma a jeho nastavení...

Už jsem si i říkal, že to jen vyretušuju a ať si tam pak texty sází někdo jiný. Jenže díky předloze, kterou retuší odstraním to mám snazší, než to dávat do volného prostoru a bude to věrnější k originálu. No možná to zbytečně hrotím a stačí to tam prostě nasázet, aby se o vešlo a bylo to čitelné. Jenže já trpím představou, že by to mělo být co nejvěrnější k originálu...

Mám 60 karet.

15.1.2019 20:48:42

Bacil, Kubis - je to vážně piplačka,
ale baví mě to, hlavně když naskakují procenta v tabulce.
Hlásím dokončený překlad Santo Tomás, mám i doplněno do karet, zbývá mi počeštit dva fonty (což neumím) nebo najít podobné a ještě doformátovat pár textových polí. Nesnažím se ale o 100% shodu s originálem (jen 99% :-), šetřím nervy a energii na další rozšíření

16.1.2019 15:31:37

matysekcipisek
Teda, palec hore! Až to budeš mít, tak se ozvi (jestli souhlasíš s tím, abych provedla korekturu). ;-) Už se strašně těšíííím!

16.1.2019 16:13:27

Poděkování
Hrozně oceňuji vaši práci, jsem rád, že jste se do toho pustili ;-) téhle hry by byla vážně škoda, kdyby skončila u dvou rozšíření. Díky

16.1.2019 16:42:01

mh

Poděkování + nabídnutí příspěvku
Já bych taky chtěl poděkovat všem, kteří se pustili do počešťování scénářů.

Jestli jsem správně pochopil tabulku odkazovanou matysekcipisek, tak se tam také zapisují lidi, kteří jsou ochotni přispět nějakou částkou. Přihodil jsem se taky.

Jenom bych se chtěl zeptat na pár věcí:
Co přesně zápis do tabulky bude znamenat a kdy a jakým způsobem se bude příspěvek platit?

Jakým způsobem se budou distribuovat výsledky (karty)? Podobně jako "Switching Gears" ve formě PDF zde na Zatrolených hrách, nebo budou zasílány pouze těm, kdo přispěli?

Co znamená sloupec "fanouškovské rozšíření"?

Zatím jsem na ZH chodil spíše pro informace, pokud to probíhá podle nějakého zaběhaného postupu, tak se omlouvám za neznalost.

Předem děkuji za odpověď.

23.1.2019 09:24:23

mh
Neodpovím ti na vše, ale aspoň na něco. Fanouškovská rozšíření jsou rozšíření, která vytvořili fanouškové hry (jako třeba Switching gears) a jsou většinou volně stažitelná z BGG.

Co se týče rozdělování peněz, absolutně netuším, jak to bude tady, ale mohu přidat zkušenost z překladu aplikace k Descentu. Tam se vytvořil transparentní účet, kam přispívali ti, co přispět chtěli. Překlad aplikace byl poté samozřejmě dostupný všem, ale ti, co si dali práci s překladem a korekturou si pak mezi sebou rozdělili peníze z transparentního účtu podle toho, kolik kdo pro aplikaci udělal. ;-)

23.1.2019 09:41:05

mh

Meeshab
Díky za odpovědi, ale nejlíp by nám asi odpověděl "matysekcipisek" jakožto zakladatel tabulky.

Význam "fanouškovského rozšíření" obecně je mi známý, koneckonců "Switching Gears" jsem si už stáhnul, zajímalo mě spíš, jaký význam má v té tabulce. Protože na BGG jsem našel pouze to jedno jediné a to už je přeložené (možná ale blbě hledám), dělá to na mě dojem spíš toho, jestli se někdo nechystá nový scénář přímo vymyslet.

23.1.2019 12:17:07

mh
Rozšíření najdeš tady ;-) : https://boardgamegeek.com/boardgame/146508/time-stories/expansions

Nevím o tom, že by někdo z komunity plánoval nějaké udělat. Ale třeba se mýlím. Já bych to určitě přivítala!

23.1.2019 12:58:50

mh

Meeshab
Vždyť jsem to psal, že blbě hledám. Díky moc za odkaz. Těch jsou mraky!

23.1.2019 13:07:42 | Upraveno autorem (porovnej)

transparentní účet
Tabulku jsem původně zakládal jako líný konzument a chtěl jsem jen někoho motivovat k vytvoření překladu, zaplatit mu a hrát. Časem se ukázalo, že pro jednoho člověka je té práce opravdu dost, přišla dělba práce a tedy i případné odměny za ni. Založení transparentního účtu určitě pomůže zpřehlednit situaci (udělám to).

K distribuci: záleží asi na domluvě autorů překladu, jak to budou chtít pojmout. Pokud bych ale mluvil sám za sebe, určitě bych rád nahrál výsledné PDF sem.

24.1.2019 09:06:11

fanouškovská rozšíření
Na BGG je jich dost, některé to dotáhly až k oficiálnímu vydání. Kvalitu ale nedokážu bez zahrání posoudit a hodnocení zatím nic moc nevypovídá (často mají 1-2 vysoká hodnocení a žádný komentář). Proto v tabulce zatím není žádné konkrétní napsané, pod máte nějaký tip, šup sem s ním nebo rovnou do tabulky. Pokud mám posuzovat pouze podle grafické úpravy, velice se mi líbí Resident Evil 7 https://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/260728/resident-evil-7-fan-expansion-time-stories
má to jednu nevýhodu (368 karet :-)
oprava: 184 karet (368 stran) což je vlastně normál, výhodou je, že to není potřeba skenovat ani retušovat, v PDF editoru lze rovnou přepisovat texty - vyzkoušel jsem, už jsem si do mé kopie vložil i počeštěný font

24.1.2019 09:50:51 | Upraveno autorem (porovnej)

distribuce
Asi bych to videl tak, ze v ramci nejake ferovosti bude pro ty co prispeji to PDF k dispozici ihned. Pro ostatni se tady vystavi treba za pul roku...
Ale na druhou stranu znate to, pro nektere lidi je 100Kc tak strasne vysoka castka (kterou prohuli o poledni pauze a prochlastaji jedinym panakem), ze kdyz uvidi, ze to casem bude "zadarmo" tak si klidne pulroku pockaji...
Za mne osobne plati co jsem uvedl do tabulky, "autorum" rad prispeji ihned jakmile to bude k dispozici.

24.1.2019 10:10:30 | Upraveno autorem (porovnej)

heslo
Mozte to zaheslovat na ulozto a heslo bude mat ten co zaplatil.Bolo by super keby sa takto spojime aj na dalsie hry na preklad

24.1.2019 10:31:05

korektura
Hlásím, že příběh jsme si cvičně zahráli teď v neděli. S korekturou jsem mírně za půlkou. Do konce tohoto týdne pošlu matysekcipisek opravený text. Nutno říct, že to má zpracované moc hezky - odvedl obrovský kus práce. ;-) Díky!

4.2.2019 15:04:55

Překlad
Ahoj,
když toto vlákno začínalo žít, nevěřil jsem, že by se to mohlo dostat až tak daleko. O to víc mě těší, když vidím, kam to pokročilo ... hluboce smekám a připisuji se na seznam přispěvatelů.

4.2.2019 16:37:15

transparentní účet
informuji, že je založen..teď se ještě dohodnout, co s ním :-)
https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2001574697

4.2.2019 16:45:27

Platba
Za mě právě uhrazeno 100Kč na Estrella Drive, jak jsem slíbil.
Moc všem děkuji za odvedenou práci.

4.2.2019 18:31:58

Platba
Ahoj,
Uhradil jsem první 3 rozpracovaná rozšíření. 250 odesláno. Díky za skvělou práci!

12.2.2019 12:45:47

Santo Tomas de Aquino
Ahoj, hlásím, že toto minirozšíření je dokončeno.
Za tento překlad neposílejte žádné peníze (poslané můžu vrátit, nebo použít na další rozšíření). Vaši (i moji) podporu si zaslouží ostatní zúčastnění pracující na dalších expanzích, případné odměny posílejme jim.
Potřebuji spíše zpětnou vazbu, vynadat, poradit co zlepšit (a hlavně jak)...
Poslal jsem ho sem na Zatrolenky ke zveřejnění (kvůli velikosti v komprimované podobě), kvalitnější podklady najdete zde (aktualizovaná verze s opravenými kartami 42 a 53):
https://uloz.to/!hXE8vGBpezky/finale-time-stories-santo-tomas-de-aquino-1-1-pdf

Snad se vám bude rozšíření líbit.

12.2.2019 15:22:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

A War of Whispers (EN)
A War of Whispers (EN)
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas